reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

reklama
Dla Lenki i Tosieńki wszystkiego najlepszego!!

Ja już wracam do życia. Wczoraj byłam tak bezsilna,że 2 razy zrobiło mi się słabo i nie mogłam nawet wykąpać dziecka. Jeszcze nigdy nie miałam takiego krwawienia. Wyników hcg jeszcze nie ma, w ogóle mamy tak kiepską przychodnię,że szkoda gadać.

Chorowitkom życzę dużo zdrówka i bezbolesnych szczepień, bo przecież czas na roczne szczepienia.
A co sądzicie o kontrowersyjnej szczepionce MMR ??
Mi ona spędza sen z powiek, znaczy te powikłania, które mogą się pojawić. Jak zapytałam moją polską lekarkę to mnie opitoliła twierdząc,że bać się nie wolno bo ściągam na dziecko niekorzystną aurę i to co złe mogę przyciągnąć:eek: w ogóle do prania polecała mi jakąś kulę rozbijającą cząsteczki wody,że niby pierze się bez proszku a uczulenie, które mam na sutku miałam wyleczyć kompresami z jakiejś specjalnej wody (gó...o pomogło) - i taką mam lekarkę ale kasę trzepie za wszystko:crazy:
 
AnnaJ ładne u was ceny żłobko/przedszkola... Kochana nie zechciałabys mnie zaprosic na obiad??? Smakolyki jadacie:))
anus fajnie że jesteś zadowolona z wizyty u tesciowej. Ona tez w UK mieszka? szkoda ze lekarz Ci nie pomógl.. Kochana to moze jakies jessienie przesilenie?? mam nadzieję że dobry nastrój szybko powróci! Spraw sobie jakiegos wystrzalowego ciucha na rocze, to ochota na przygotowanie go będzie inna zaraz!! Trzym się kochana!!
Gola gratki dla Poli! O Majce i o tacie zaraz opowiem ogólnie (bo pytałaś w którymś poście do tyłu). Jestem ciekawa co u was ale zaraz zajrzę na zamkn czy pisałas coś. mam nadzieję że wsjo dobrze!!
Winki normalnie mnie wytsrachałas ze mnie z roboty wyrzucą za BB!! Chyba bym się pochlastała!!
helenka dla Olusia tez graty!!! Super niespodziankę miałaś jak po niego zajechałaś!! powodzenia jutro&&&&
Angun graty dla Artika na pierwsze kroczki!! Mam nadzieję że teściowa jednak po roczku wezmą na zabieg!
Niuniunia no z tymi opłatami za żłobek paranoja! To chyba tylko u mnie tak fajnie.. Kurde kochana Ty zaś pewnie odstawisz dżamprezę!! czekamy na foty!!
anus Mai własnie nic nie charczy w gardle ani nosie... Niesttey wczoraj nie dałam rady napisać posta.. heh
potworek super że już jesteś nazot z nami!
asia spoko ani się obejrzysz jak będziesz wysprzątaną chatę i bedziecie mieszkać;)))
martttika widze że do sądu poszłaś. Brawo kochana!! Dzielna z Ciebie babka!!
Mikado kochana ściskam Cię mocno! Dobrze że masz zdrowe podejście do sytuacji!
Ssabrina ale mały rozbrykaniec z Samiego, nie daje mamusi odpocząć...
Filipkowamama hehe ale z Zuzi dwocipnisia... szkoda kochana że Ty się stresowac musisz jak ona tak fika... kochana Ty jak pamiętasz drogę do mnie to przjeżdżaj kiedy masz ohcotę! (ogranicza nas moja praca... ) ale zawsze możemy się w jakaś sobotę umowić też.
Mary udancyh przygotowań!!
Anek kochana co u Was??
Katerenika biedna Patysia z tą ranką na podnebieniu! Do wesela sie zagoi:)) My tez Cie kochamy.. (cóż za wyznania..)..
mirelka recaro też jest fajny. Przymierzaliśmy majkę do niej ale ona wtedy malutka była i jakoś mi się za mala wydawała...
magggipka graty kroczkow Amelkowych!! Ja mleka mm nie daję wcale więc nie pomogę.
Margana kurd zdówka dla Ciebie kochana!! Wspłczuję problemów, mam nadzieję że dacie im rade.. Graty ząbków!
Ankusch wow, jestem pelna podziwu że Twój mąż Wam towarzyszył zawzse u lekarzy!! Ja to z małą sama latam , chociaz może ze 3 razy D też sam szedl. Szkoda ze szczepienie pzrepadlo. my dziś tez miałyśmy mieć ale nawte nie poszła, gadalam wczoraj z lekarką pzrze fona i bez sensu byłoby iść.
Aneczka a mi sie zdawalo ze juz wrzucalaś filmik jak Zosia chodzi??

Cocca zdrówka dla Franusia!! Dobrze że z mamą lepiej!!
Nimfiiwalka z chorowaniem wygrana??? Maja juz bardzo długo kpie się w wannie.. U nas na biegunkę pomógł Nifuroksazyd i kochana niestety ale dieta.
Gola, Filipkowamama ja też sie chce z wami zobaczyć!! Będę ryczeć cała noc że o mnie zapomniałyście...

syl kochana rozumiemy ze pracy dużo przed urodzinami tylko pamiętaj prosze że my na zdjęcia z imprezek jesteśmy łase
:tak: Oby się wsjo udalo!



Lenko (AniaSm), Tosinko (Kachutka) spełnienia wszystkich marzeń!!!!


Kochane ja mam mega zajob i nie wyrabiam. Tearz juz mi oczy leca ale musze w końcu do was napisac bo tęsknię.
Wczoraj z prayc nie dałam rady. Rano zawoziłam tatę, potem jak wróciłam masa roboty. Dziś też zajob (zamykanie miesiąca).
Tata: odstawiłam go do szpitala. Od jutra ma chemię przez 5 dni, ma mieć kroplówę niby 20-22 godziny, dwugodzinna przerwa i znów... potem 13 dni przerwy i znów take chyba mega atak?? ja się na tym kompletnie nie znam ale boje się że tatę to bardzo osłabi a i tak juz jest kiepski.... trzymajcie za niego kciuki, a ktora chce niech się pomodli... Boje się o niego, widac że źle się czuje, jest nerwowy, boi się... nie umie spać.
Maja: jak wiecie, sb , ndz stan podgorączkwy. od poniedziałku niefajne kupy (max 4 dziennie- wczoraj). w pon, wieczorem pierwsza meeega śierdząca kupa, wczoraj w żłobku to samo. dzis juz o nieo lepiej, 2 kupy były. Nie takie gnioty ale tez ne smrodlawa woda ze śluzem. Do żłobka chodzi. Poza tym 2 ost noce spała fatalnie. Masakra!! Cycka wypije, daję ją do łóżeczka i miałczy...
To tyle u nas. ja jestem mega zmeczona, nie mam kiedy sie wyspać, posiedzieć, poczytać:-( Teraz jeszcze musze pranie powiesić...
Dobrej nocki kochane!
 
maggipka - ja zaczęłam Zosi dawać mleko 3 na 2 tyg. przed jej roczkiem (bo mi sie 2 skończyła a miałam już dużą puchę Enfamila 3).

Nie wiem jaki inne mleka smakują, ale te Enfamile co małej dawałam do tej pory: O-Lac i 2 smakowały strasznie, jak "zupa z gwoździa". Skosztowałam proszku nr 3 i rewelacja - przypomniało mi się MM, które mama mi dawała (tzn. nie pamiętam okresu niemowlęctwa, ale to mm mama długo kupowała, bo wszyscy je podjadaliśmy łyżeczką;) - takie w niebieskim foliowym opakowaniu - pyycha.

onanana - a właśnie o Tobie myślałam a tu proszę, w międzyczasie, jak skrobałam mojego, to Ty pościsko zapodałaś ;)
Dzięki, że pytasz. U nas nic nowego - B. jak się nie odzywał tak się nie odzywa. Zosi nie widział już 2 tyg., dalej nie wywiązał się ze swojego obowiązku...
Zośka w miarę grzeczna, chociaż mogła by mi dać przespać chociaż jedną noc, bo w robocie zasypiam i jestem "nieco niekumata":rofl2:
 
Ostatnia edycja:
NIUNIUNA. A wy co dajecie na biegunke? Kubie probiotyk nie starczyl i dzis mu dalam juz smecte. Zobaczymy czy ona lepiej pomoze bo mlodsy sadzi kupe za kupa

Nam lekarka kazała brać probiotyk i do tego jeszcze delicol takie kropelki i dodawać do mleka 5-7 kropelek. Chyba jednak zakupie bo małą jakas dziwna jest. Dziś nie chciała znów jeść, kupka idzie za kupką takie też dziwne może nie tyle już co takie konkretnie biegunkowe ale wirusowe. Antybiotyk bierzemy do soboty więc jeszcze te kupki pewnie będą bo to przez antybiotyk jest.

Ja kupiłam dziś małej w smyku kiecunie na niedzielę. Sobie nic nie znalazłam:(((( Była fajna koronkowa ale tak nie do końca się w niej czułam jakbym chciała bo była "piżamowa"


Anek zapomniałam, że czas dzieciom mm zmienić;)


Laski szczepicie dzieci przeciw ospie?
 
Ostatnia edycja:
niuniunia- ja nie szczepie bo moja ospe już miała (miała wtedy 7,5 miesiąca)
onanana- Ciebie też zapraszam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zawsze jak będziecie miały ochote:tak:
mikado- to jest ta na odre, świnke i różyczke tak? ja byłam ostatnio się zapytac kiedy mam przyjść z małą na to szczepienie to mi powiedzieli, że dopiero przed świętami bo lepiej zaszczepić później niż wcześniej (mała miała roczek 28.10)więc tak się troche dziwiłam, że dziewczyny chodzicie szczepić zaraz po roczku tym bardziej, że nawet w kalendarzu szczepień jest napisane że między 13a 14 miesiącem. No chyba, że szczepiłyście wtedy na co innego??
anek- mi lekarka kazała podać 3 jak mała będzie miała 15 miesięcy ale to dla tego, że ma troche suchą skórke i na polikach takie krostki więc podejrzewa, że to od mleka ale gdyby nic nie miała to też bym już podawała następne
 
Mia, Sami - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANE ROCZNIACZKI, ROŚNIJCIE ZDROWO I OBDAROWUJCIE RODZICÓW RADOŚCIĄ KAŻDEGO DNIA!!!!

helenko - powodzenia na dzisiejszej wizycie. Kurde, u nas nie raz już tak zimno, że nawet 2x dół od kombinezonu ubrałyśmy

filipkowa mama
- dziękujemy , też zapraszamy na moją wioskę , ciocia onanana - Ciebie ofkoz też i cocię Anek - bo tak daleko nie ma :)

onanana - trzymam kciuki za tatę, wiem, że się boi - kto by się nie bał? Ale będzie dobrze!
Kurcze, a od czego te koopki, jelitówka jakaś?? Synek koleżanki właśnie ma i miał dwa dni temp niewysoką, a tak to kupy takie brzydkie, śmierdzące...
Kochana, Tty jak już walniesz posta, to jak nowelę się czyta ;) Podziwiam WAS MAMY PRACUJĄCE, bo tylko się domyślam jak ciezko wszytsko pogodzić

maggipko - super, że pomaga!! Muszę mamie powiedzieć, bo ona ma tak zmasakrowany kręgosłyup, że zastanawiam się jak Ona chodzi... Drogi jest taki zabieg??
PS co do mleka - nie daję w ogóle, bo jesteśmy na cycu. A kaszkę mleczno ryżową robię na wodzie, czasem mam już taka, która jest na MM

AnnaJ - he he no tak, bo mógłby mężon uzębienie stracić na takim Oilatumie ;)

Niuniunia - Jak dziś wikusia, kurcze , ale szaleją tewirusy, byłby mróz porządny, wymrozilby przynajmniej te pieroństwa!pochwal się kreacją Wiki:)

Mikado
- uważaj na siebie, a przebadał Cię ktoś?? Jak się dziś czujesz??

Anek - podziwiam, że i tak potrafisz na drugi dzień "funkcjonować" , Wy mamy pracujące jesteście nie do zdarcia!

Filipkowa mama - a powiunno się przyjść na ważenie i mierzenia na 12 m-cy? Jak u ?Was? Bo mnie wiem, czy iść i zastanowilas mnie z tym szczepienem, mnie mowila lekarka, ze po roczku, wiec moze faktycznie poczekam, albo przedzwonie. K\Ostatni raz bylysmy 5 m-cy temu w przychodni na szczepieniu wlasnie...

nocka u nas ok, wczoraj w koncu nie poprasowalam - odpadlam. Wstalysmy o 6:00, jest -2 i wszedzie szron
 
Mikado ja 2 dni temu małą szczepiłam, kazali przyjść jak skończy roczek, więc byłam..
Maggipka ja już też przeszłam na mleko "Junior", jak po roczku skończyła się "2" to już doroślejsze kupiłam ;-)
Niuniiunia ja przeciwko Ospie nie szczepię, zaszczepię(oprócz obowiązkowych)tylko ostatnią dawkę pneumokoków, bo moim zdaniem to groźniejsze, a nie stać mnie, żeby szczepić na wszystko..poza tym czy taka ilość szczepionek jest zdrowa to też kontrowersyjny temat..
Onanana trzymam kciuki za tatę &&&
Gola moje dzieciaki kąpią się razem w dużej wannie-dopóki są małe im to nie przeszkadza, wręcz mają z kim chlapać(a potrafią :-p) a ja mam mniej roboty i zużytej wody :-p

Mia i Sami wszystkiego najlepszego w tym wyjątkowym dniu :tak:
 
reklama
gola- ja nie byłam na ważeniu i mierzeniu- zrobią to pewnie podczas szczepienia ale z Filipem też szłam tak późno na to szczepienie więc dla Twojego spokoju może przedzwoń i zapytaj jak to u Was jest bo tak jak niektóre dziewczyny piszą, że juz były...nie wiem ja tam jestem spokojna tym bardziej, że w kalendarzu szczepień jest, że między 13 a 14 miesiącem
 
Do góry