reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2011

Witam mamusie u nas na razie nie pada ale za to wczoraj to lała jak z cebra lato brzydkie w tym roku może w sierpniu będzie cieplej.
winki80 witamy w Polsce, jesteś dzielna nie ma co, udanych zakupów i życzę samych dobrych wrażeń i chwil spędzonych z rodzinką.:-):tak:
 
reklama
winki80-miłego pobytu w Polsce odpoczywaj i ciesz sie zakupami;-)
Gola Tobie rowniez udanych zakupow i samych promocji:-)

Aco do wielkosci dzieci to 30 lat temu urodziłam sie ja z waga 2200 i moj maz z waga 5100:-D

Miłego dnia kochane u nas wczoraj straszna burza była:tak:
 
Ja wrecz przeciwnie budze sie co godzina w dzien tez nie spie, poprzestawiało mi sie..
Tylko ze ja juz 6 miesiac siedze na L4,jestem po in vitro wiec ciaza wysokiego ryzyka i mam 32 lata i nie bede ryzykowac..
Zreszta jak nie małabym co zjesc a moja firma miałaby mnie zwolnic to pewnie nikt by sie mna nie przejmowal...dlatego ja sie nimi tez nie przejmuje najwazniejsze jest moje zdrowie i mojego dziecka..Pracuje w swojej firmie 14 lat i nic wielkiego dla mnie zrobili,wrecz przeciwnie dlatego ja sie nie załuje i tak mi płaca 100 procent wiec z małym odpoczywamy:-D

a kredyt tez niebawem bede musiała wziac na mieszkanie:-(
aga i zrobiłaś bardzo dobrze samo in vitro to spore przejscie dla pary wiec w 100 procentach Cie rozumiem do tego Ci fin.się opłaca wiec spoko ja na L4 mam połowe z tego co normalnie wiec trochę lipa ciąża zdrowa prawidłowa jeśli chodzi o dzidzie wiec narazie pracuje choć sił powoli brak, będe działać jak dam rade jak nie będe siedzieć w domku :) a Ty sie bycz za wszystkie czasy bo jak dziecko przyjdzie na świat to już tyle nie będziesz odpoczywać jak my wszystkie zapewne :)))
 
Kati82 a dlaczego miałabyś na L4 połowę tego co masz ja jestem na L4 od 8tyg i przez 2miesiące miałam więcej do wypłaty niż pracowałam a teraz dostaję tyle co miałam przed L4 więc jednym słowem mi się opłaca siedzieć na L4:-)
 
Na L4 "ciążowym" dostaje się 100% z umowy o pracę z tym, że nie jest to kwota ostatniej umowy a średnia z 12 ostatnich miesięcy. Nie wiem, jak sprawa wygląda w przypadku umów zlecenie... Ale z doświadczenia wiem, że rozbieżność w wysokości L4 a pensji, wynika po prostu z tego, że na umowie jest co innego a a reszta "pod stołem" -> takie czasy :dry:
 
Ja siedzę na L4 od 4 tyg ciąży kasę dostaje 100% czasem troszkę mniej ale jest spoko nie tęsknie za pracą i jest mi tak dobrze :-)
 
hej dziewczynki.. pogoda do dupy, ale cóż nas nic nie zadowoli. Jak upał to źle, jak barowa to źle... hehe;-)
Ja byłam za całą ciążę 2 tyg na L-4 i rzeczywiście nawet bardziej by mi się opłacało, bo miałam fajną podstawę, no ale dobrze się czuję, mam fajną pracę więc nic mi nie zależy. Opisywałam już kiedyś że miałam teraz być na L-4 a wyszło że jestem jednak na urlopie i powiem Wam że w domu się bardziej męczę niż w pracy :-( Jakoś praca mnie budzi do życia, a w domu nic mi się nie chce, cały czas bym spała i jakaś taka do dupy jestem:/
Gola, winki udanych zakupów:-):-)
 
Jak ja bylam na L4 ciązowym to tez dostawalam mniej kasy niż co miesiac, a to dlatego że w umowie mialam wpisane 1/2 etatu, a realnie wypracowywalam wiecej z miesiaca na miesiac.
Teraz sporo osob tak pracuje - ze zarabia wiecej niz ma wpisane w umowie. moj maz tez tak ma, ale nam to na reke bo dzieki temu mamy tez zasilek rodzinny i wychowawczy.
Tylko on ma problem idac na L4 bo tez duzo mnie zarobi :-( Tylko tyle co z umowy wpisane.
 
reklama
U nas i ja i D. mamy tyle do wypłaty co na paskach i generalnie mnie to cieszy, bo kredyt braliśmy i przynajmniej nie było żadnego problemu ze zdolnością. A ta kwota upoważniająca do zasiłku jest tak niska, że chyba musielibyśmy mieć najniższą krajową wpisaną choć to chyba i tak za dużo by było:/
 
Do góry