reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

Ja niestety też nie miałam w pracy wyboru między PZU a innym ubezpieczycielem. Także wiem, że mają kiepskie warunki szczególnie kontynuacji. A co do wózków i łóżeczek, to oglądam sobie i mniej więcej wiem, co chcę wybrać, ale spokojnie jeszcze za wcześnie na zakupy lepiej nie zapeszać.. Może w 7-8 miesiącu ciąży.
 
reklama
juliet wiesz ja nie mam zadnych dodatkowych ubezpieczycieli tylko tyle co mi praca opłaca. A chodzilo mi wlasnie o to ze jak zaklad pracy ubezpiecza kogos w PZU to moze z tego tytulu dostac pieniazki. Ja nie bralam pieniedzy z PZU wiec nie wiem dokladnie na czym to polega, ale slyszalam juz od kilku osob ze mialy z tego tylulu pieniadze, oraz ze wzgledu na to ze spedzily w szpitalu wiecej niz 3 dni po porodzie.

andrzelika na pewno bedziecie świetnymi rodzicami :tak: zasługujecie na to bardzo. Zawsze byl dla mnie smutny i niezrozumialy fakt taki że ktoś kto bardzo pragnie dzieci nie może ich mieć. A wiele kobiet zalicza wpadkę, choć dziecko nie jest im na rękę :baffled: Moja szwagierka nie moze miec dzieci. Juz z 15 lat po ślubie starali sie i stawali na głowie żeby sie udalo. To bardzo przykre jest gdy sie z nia spotykamy, ona przytula Macka i mowi do męża że ona też chce mieć takiego maluszka. To bardzo niesprawiedliwe.... Tak samo w waszym przypadku.

angun taki 1000zl becikowego nigdy nie wystarczy na pełną wyprawke. Tylko kosztuje sam wózek. Według mnie ceny zasiłków i tak są bardzo zanizone.

My kase z becikowego dalismy na konto w banku i sa tam do dzisiejszego dnia :tak: Wyprawke i tak musielismy kupic za swoja kase z wesela -z tego co dostalismy od gości weselnych.

To co dodatkowo rodzicow ratuje to rozliczanie sie z Urzedem Skarbowym bo w Pitach mozna odliczyc 1000zl na dziecko :-)
 
agutek79 to nieźle się wzieło wiem co to znaczy ten wirus żołądkowy to jest jakis armagedon ja to miałam w tamtym roku razem z męzem nas dopadło i byliśmy niezywi dopiero po 2 dniach nam przeszło ale dzięki podłączonej kroplowce, wrrrr az mnei ciarki przechodza jak o tym pomyśle. Co do krtani to 2 tyg temu ledwo mowiłam a pozniej przeszlo to w suchy męczący kaszel no ale co antybiotyku nie chcialam wiec domowe sposoby i po tyg przeszło a i piłam stodal. wracaj szybko do zdrówka:-)
Odnośnie związkow to my jestesmy małżeństwem prawie 2 lata a parą jestesmy od 10lat wlasnie za miesiąc bedzie nasza 10rocznica bycia razem:-)


Asiu można stodal w pierwszym trymestrze? No to super. Może jakoś przetrwam.
 
Ciąża i dziecko / Przeziębienie - Apteka internetowa , strona 3

Mozna tutaj zajrzec po niektóre lekarstwa na przeziembienie. Co prawda w opisie jest ze to leki dla dzieci, ale sa z dzialu "ciąża i dziecko" a wiec można znaleść coś dla mamy ciężarnej :tak:
Niektore leki dla niemowlat pomoga też i mamie :tak: Ja tak robilam teraz przy przeziembieniu żeby dawki leków były niższe.

Stodal jest homeopatyczny wiec mozna go stosowac. Podejrzewam ze wiekszosć homeopatycznych mozna :tak:
A także niektóre leki na bazie ziołowej i roślinnej, tylko uważnie przeglądając ulotki, bo niektóre zioła nie są wskazane:tak:
 
Dziewczyny musze sie podzielic moja pierwsza wizyta u poloznej. Jako ,ze w Szwecji nie chodzi sie do lekarza ,tylko do poloznej ,wiec bylam dzis pierwszy raz. ( Bylam wczesniej w klinice usg i widzialam bobika i serduszko ,ale to prywatnie i wg .szedzkiego systemu -w ogole nie potrzebne) A wiec ,polozna w ogole nie zbadala mnie w jakikolwiek sposob. W sumie moglam nasciemnic ,ze jestem w ciazy. Powiedziala ,ze powinnam chodzic na spacery ,nie pic ,nie palic i nie brac narkotykow. Dobrze ,ze wspomniala ,bo pewnie robilabym to non stop. Powiedziala ,zebym starala sie nie wymiotowac ,bo trace wartosci odzywcze- wiadomo wymiotuje bo lubie ,a teraz juz nie bede. Mam nie jesc surowego miesa i ryb. I koniec. dostalam broszurki do poczytania o ciazy. Koniec.
Nastepna wizyta w 20 tygodniu (!!!!) wczesniej ( tydzien 18) mam prawo do pierwszego (sic!) usg. Kolejne usg w 32 tygodniu. A gdzie badanie krwi ,gdzie przeziernosc karku -rece opadaja.
Na szczescie bede w polsce niebawem i w piatek z tydzien mam wizyte u normalnego lekarza.

Tutaj nie ma beckiowego ,ale macierzynski trwa 1,5 roku a potem kazdy ,niewazne na status majatkowy dostaje co miesiac 1100 kr=500zl na dziecko ,az do czasu jak ono skonczy sie uczyc. Im wiecej dziec tym wieksza kaska.

U mnie mdlosci jakoby zelzaly ,choc wymiotuje wciaz przynajmniej raz dziennie. Troche sie denerwuje ,ze niby mi objawy znikaja ,ale po prostu tak mam i staram sie siebie uspokajac.
Andrzelika -ja tez mam kucie w jajnikach czasem ,ale nie jak sie w noscy przekrecam ,tylko ja np. gwaltownie wstaje ,albo wykonuje gwaltowniejszczy ruch. Musi nam sie udac bo swoje juz przeszlysmy. Ty az za bardzo.


Ja rozwniez ,w sobote mam imperke w domu. Tylko ,ze u nas bedzie 14 osob. Oczywiscie nie mam zamiaru gotowac (generalnie tego nie robie) ale wciaz nic nie zamowilismy. kurcze musimy zrobic to dzis ,bo w koncu bedzie za pozno.

Poronienie nauczylo mnie pokory i w ogole nie wybiegam myslami do porodu a juz tym bardziej do zakupow. Ale fakt ,ceny wozkow zwalaja z nog, no i ceny pieluch. Dlaczego pieluchy sa tak koszmarnie drogie ,jak trzeba zuzywac ic takie tony???
 
Ja takie promieniowanie to wczoraj mialam :-( i tez sie zamartwialam dlaczego i skad takie klucie no ale dzisiaj juz jest ok :-)
winki80 jestem w szoku po tym co napisalas :szok: nastepna wizyta 20tc :szok: a pierwsze USG 18 :szok: narzekam na Anglie ale wydaje mi sie ze tutaj w UK jeszcze nie jest tak tragicznie,przykro mi z powodu takiej opieki moja droga no ale dobrze ze wybierasz sie do polski to chociaz jakas kontrole sobie zrobisz :tak:
 
Ostatnia edycja:
Winki80 A ja właśnie czytałam, że my kobiety w ciąży mylimy ból jajników, bo jajniki w ciąży ponoć nie bolą tylko przez macice mamy takie wrażenie no i te różne wiązadła. Fakt ja też nie spieszę się z kupnem dopiero w 8 miechu po takich przeżyciach lepiej się nie spieszyć zresztą do końca porodu i po nigdy nic nie jest pewne takie życie chociaż też nie będę czarnego scenariusza dawać trzeba mieć nadzieje...
 
Dzwieczyny ja mam to samo tzn. takie kłucie, promieniowanie własnie i byłam w związku z tym u lekarza ale pani doktor mnie zbadała uspokoiła i powiedziała ze wszystko w porządku. Uczucie takie bo tam wszystko się rozciąga, dostałam recepte na scopolan i faktycznie chyba ze 3 razy juz brałam. Staram sie byc spokojna ale cięzko jest gdy juz raz się ciąże straciło, oj gdzie tu do konca ja chyba oszaleję;-)
 
reklama
Dokladnie,wszystko sie powieksa i rozciaga,nie ma co myslec ze to cos zlego,czasem cos zakluje albo za boli:tak: poprostu nasz organizm sie powolutku zaczyna zmieniac :-) Ja tylko nie moge sie doczekac pierwszego USG a potem to juz bede spokojniesza :-)
 
Do góry