reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

a dziewczyny, wiecie jak to jest z becikowym?? bo jak poprzednio rodziłam to dostałam tysiaka becikowego i tysiaka z okazji urodzenia dziecka bo tylko mąż pracował i miał udokumentowane niskie zarobki(nie pamiętam już jak to się nazywało) nadal jest ten drugi tysiąc dla biedniejszych?? i kiedyś słyszałam, że aby dostać becikowe to trzeba udokumentować, że w czasie ciąży było się pod kontrolą lekarza-to weszło w życie??

Becikowe - Przewodnik Krok po Kroku
 
reklama
ewa też jestem nerwowa tym tygodni zwlaszcza. Wszystko mnie irytuje, a najczesciej to, ze nie moge zrobic tego co zaplanuje, bo brak mi sił. Odbija sie to na Maćku, bo tez jest doczuliwy. Licze ze to sie zmieni wraz ze zmian pogody na ładniejsza
 
AniaSm- Ja chcę zrobić dłuższy blad w łazience od szafki i tam nałożyć przewijak a pod mieć pieluchy i inne rzeczy, moja kumpela tak mam i super wszystko pod ręką.

A tak dziewczyny ogółem dzisiaj masakra u nas pogoda zachmurzone niebo letki opad deszczu pranie powiesiłam, bo miałam już go dużo na maksa, najwyżej będzie schło do jutra, bo ponoć ma być słońce... A tak jak się czujecie, ja w miarę ok.?
 
no u nas dzisiaj też pogoda do bani i ziiiiiiiiimnooooooo
rano mi się masakrycznie w głowie kręciło i słabo mi było, ale luzik, teraz już lepiej :) zjadłam obiad i odpoczywam, później idziemy z koleżanką na warsztaty z Jacykowem pt modna mama :) ciekawe co będzie tam mówił, zdam Wam relację :)
tutaj link, może któraś z Was skorzysta w innym mieście: modnamama
 
Hej, rzadko wpadam ostatnio bo czuję się fatalnie, ciągle mi niedobrze i do tego doszły jeszcze wymioty, rano i czasem też wieczorem...Jak tylko się ruszę np. idę do sklepu albo z małym do przedszkola to od razu mam odruch wymiotny, już dwa razy zwracałam na dworze:zawstydzona/y: Na szczęście nie wymiotuję jedzeniem tylko jakieś 1,5-2 h godziny po posiłku, chociaż to też jest okropne, bo tak mnie szarpie a nic z siebie nie wyrzucam opórcz takiej żółtej wody. Przepraszam za ten szczegółowy opis, ale nie mam się komu wygadać awiem, że niektóre z Was mają ten sam problem i mnie zrozumieją. Jedyne pocieszenie w tym, że byłam w poniedziałek u lekarza i widziałam fasolinkę i bijące serduszko:tak: Mega wzruszające...No i nie mam też co narzekać, bo poza mdłościami i wymiotami wszystko jest ok...Do tego jeszcze pogoda mnie dołuje i generalnie humor mam średni. Jeszcze pociechą jest to, że siedzę na L-4 i nadrabiam książkowe zaległości;-) Pozdrawiam Was wszystkie ciepło!
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny :)

Z ciekawości zajrzałam czy jest już forum na Listopad 2011 i widzę, że jest :) Dokładnie 14.04.2010 roku dowiedzialam sie, że jestem w ciąży :D i sentyment do tego dnia pozostał :)

Życze Wam cudownych 9 miesięcy (no już trochę mniej :)) i zdrówka dla Was i waszych maluszkow :) Buziaki, Listopadowa mama 2010 :)
 
Ssabrinaa niestety ale jestem prawie pewna że w UK już nie ma becikowego od stycznia 2011. Nasz nowy premier obcina benefity po kolei jak leci.
Od paru dni nie odzywałam się bo czuję się koszmarnie. Chyba się odwodniłam bo boli mnie strasznie głowa już 4 dzień! Mało piję bo niestety ale jak piję to odrazu mam mdłości i wymiotuję.
Oj straszne!

Iwonka idź i zrób sobie może gazometrię, jeśli miałabyś taką możliwość, bo odwodnienie organizmu mamy nie jest bezpieczne dla dzidziusia. Obyś poczuła się lepiej.
Spróbuj pić po 1 łyżece mocnej, słabo osłodzonej herbaty co 3 minuty i tak przez godzinę. Jeśli nie będziesz tego zwracać to przez kolejną godzinę pij po 2 łyżeczki herbaty co 4 minuty. Jest to męczące, ale może Cię nawodni troszkę. Mnie pomogło bardzo.
 
Dziewczyny jakoś tak mnie naszło i strasznie sie boje ze z dzidzią nie jest ok. Nie boli mnie brzuch Ani nic takiego ale mam takiego stracha. Ja nie wytrzymam do przyszłego piątku do wizyty. Jak to robicie ze jesteście spokojne o swoje fasolki?
 
Dziewczyny jakoś tak mnie naszło i strasznie sie boje ze z dzidzią nie jest ok. Nie boli mnie brzuch Ani nic takiego ale mam takiego stracha. Ja nie wytrzymam do przyszłego piątku do wizyty. Jak to robicie ze jesteście spokojne o swoje fasolki?

Ja nie jestem spokojna, też nic mnie nie boli, na wizycie wszystko ok, to moja druga ciąża więc niby powinnam być spokojniejsza a nie jestem. Ciągle jakieś głupie myśli mi do głowy przychodzą, zwłaszcza przed zaśnięciem, nie wiem skąd się to bierze:-( Martwię się o to, żeby ciąża przebiegała ok, o poród się martwię a najbardziej o to, żeby dzidzia była zdrowa. W pierwszej ciąży w ogóle o tym nie myślałam. Chyba to dlatego, że miałam więcej zajęć i byłam zabiegana a teraz mam dużo wolnego czasu wic siedzę i myślę. Wiem, że to bez sensu a dzidzi potrzebny jest spokój i spokojna mama, ale to jest momentami silniejsze ode mnie...
 
reklama
oj ja tez potrafie za duzo myslec:) ale pomyslcie, ze zle wibracje zle dzialaja na nas i na dzidzie:) ja jakos spokojnie podchodze do wszystkiego. Oczywiscie ciagle kontroluje czy plamien nie mam;) ale tez sie nie nakrecam, bo nie czuje ze powinnam:) bedzie dobrze dziewczyny ja jestem dobrej mysli:)))
 
Do góry