reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Ja obstawiam ze mam teraz D wiec nie powinien byc problem, ale nie wiem czy nie lepiej juz kupic odrazu taki do karmienia. Poszukam dzis cos w sklepach.

Ja miałam od nich 80E, więc na pewno coś znajdziesz :-) I miałam do karmienia, ale już z nich wyrosłam zanim zaczęłam karmić. Niestety nie ma się co nastawiać na stanik do karmienia w 5 miesiącu ciąży, bo nasze piersi nie mają jeszcze mleka, więc nie osiągnęły końcowej wielkości. Te do karmienia polecają kupować dopiero 2-3 tygodnie przed terminem porodu, bo wtedy już się rozmiar nie zmieni na pewno.
 
reklama
kornelka - też się doczekasz kopniaczków i to pewnie prędzej niz myślisz :) To Ci dopiero dzidzia zdrobi niespodziankę :))) Ja mam termin na 3.11 ale liczę ze urodzę później... Ja od samego początku nastawiam się na poród naturalny bo cesarka mnie przeraża :/ I nigdy dobrowolnie bym się na nią nie zdecydowała, co innego gdy trzeba... Dla dziecka wszystko :) Nawet dam się pokroić :D Co do komarów to u mnie na śląsku nie ma ich tak dużo - a powinno ze względu na te powodzie... Nie chce krakać wiec juz nic nie pisze na temat tych diabłów :D

modlisiu - a jednak jajuszka nie urosły :D MOJE GRATULACJE KOCHANA :* Cieszę się razem z Tobą :)))

ilona85 - witamy serdecznie!!! Zakładaj suwaczek i zaglądaj jak najczęściej :)

oleńko - to widze ze masz podobne problemy jak ja :D Jak gdzieś w 2 miesiacu objechałam na śliskiej podłodze i dobiłam stopą (coś w stylu szpagatu) to proga z drzwi :/ Środkowego palca wywaliło mi do góry i byłam pewna ze złamany, bolało jak cholera i do teraz jest sprawny gdzieś w 80% :/ Trzeba na siebie uważać naprawdę ;)

U mnie też goroąco ale mi z tym dobrze :) Uwielbiam lato i ciepło... Wiadomo temp. powyżej 35 też mi sie daje we znaki ale nie robi mi się słabo ani nie mam zawrotów. Tyle dobrze :)
Ja wróciłam obładowana truskawkami 3,90zł za kilo (!!!!) Uwierzycie?? :D Arbuzy też tanie ale jakbym miała wziąc wszystko co chciałam kupic za jednym zamachem to bym chyba tam urodziła :D
 
Anbar jak to jest z tym twardnieniem brzucha? Jest to niebezpieczne? Co to oznacza dla ciazy? Ja mialam ostatnio tak ze przy ukladaniu ubran po przeprowadzce stwardnial mi brzuch i przestalam cokolwiek robic.

mama, jeżeli to było jednorazowe, to raczej nic groźnego, tym bardziej, że piszesz, że to było podczas układania ubrań. Mogłaś sie schylać, podnosic ręce do góry, zmęczyć sie i to moglo spowodowac stwardnienie brzucha.
Jeżeli to by sie powtarzało często, to może być jakims zagrożeniem. Twardnienie brzucha to skurze macicy, nawet jeżeli nie odczuwa sie w tym czasie bólu, a żadne skurcze macicy w ciązy nie sa normalne, szczególnie na tym etapie. Za wcześnie jeszcze na skurcze przepowiadające.
Ja miałam skurcze kilka razy dziennie nic nie robiąc, leżałam i nagle stawial mi się brzuch.
 
Anbar jak to jest z tym twardnieniem brzucha? Jest to niebezpieczne? Co to oznacza dla ciazy?

Modlisia to już kiedyś wyjaśniała. Z tego co pamiętam to są dwa rodzaje twardnienia, jedno bardziej a drugiej mniej niebezpieczne. Ale ogólnie w obu trzeba się położyć i odpocząć. A zagrożeniem jest chyba przedwczesna akcja porodowa.

anbar a kto się w okolicach 20.10 urodził ? :-D

Nikt kogo znam, ale data fajna :-) Jedyne co mi przychodzi do głowy, to kociaki mojej ukochanej kotki, ale to było w 1997 roku ;-)
 
A u mnie w rodzinie jest strasznie duzo osob z listopada :)
Ja to dzisiaj czuje sie fatalnie, wiarak wyciagniety z piwnicy okazal sie popsuty ;/ buu. Musze isc z P na zakupy i kupic nowy chyba to zrobie w sobote bo tragdia. Wogole tomusze isc dzisiaj jeszcze zaplacic rachunek za tela i moze skocze bo cos do opalania ale nie wiem jak ja przezyje ten upal :(
No Paulinka to ci sie udalo u mnie sa nadal za 6 zl kg.
 
Modlisia to już kiedyś wyjaśniała. Z tego co pamiętam to są dwa rodzaje twardnienia, jedno bardziej a drugiej mniej niebezpieczne. Ale ogólnie w obu trzeba się położyć i odpocząć. A zagrożeniem jest chyba przedwczesna akcja porodowa.



Nikt kogo znam, ale data fajna :-) Jedyne co mi przychodzi do głowy, to kociaki mojej ukochanej kotki, ale to było w 1997 roku ;-)

Hahaa my 3 lata temu czyli 20.10.2007r braliśmy ślub i tak sobie wymyśliliśmy, że jeśli jednak będzie CC to przedyskutujemy z lekarzem tą własnię datę na narodziny naszej córci ;), tym bardziej że mój Miki urodził sie 20 ale marca ;) .
A w tym roku fajna rocznica wypada :)

Co do twardnienia brzucha, to chyba lekarz powinien określić czy jest niebezpieczne czy nie. To zbyt indywidualna sprawa :(.
 
Hihi :) widzę, że nie tylko jak mam zakusy na szybszy termin porodu:) Wychodzi ma na 02.11 ale... braliśmy ślub 13.10.2007r:p i jak liczyłam tygodnie to wychodzi, że miałabym skończony 38 tydzień:p Uwielbiam 13 i zawsze była dla nas szczęsliwa i wiążą się z nią szczęśliwe wydarzenia. Jakby do tego doszły narodziny Olusia ooo joo jooojjj D by oszalał:)

ilona85 witam :):):)
 
A ja mam termin na 26 listopada, ale 25 mam imieniny :-)
ale z drugiej strony jak dzidziuś urodzi się w dniu moich imienin to moge się z nimi pożegnać bo już wszyscy będą tylko o urodzinach maleństwa pamiętać :-)
 
ja też bym już chciała wiedzieć czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka, bo widzę że część z was już wie co będzie. u mnie lekarz ostatnio nie stwierdził płci, twierdził że za wcześnie, mam nadzieje że jak pójdę za dwa tyg na usg to będzie już wiadome. Mam takie przeczucie, że to będzie chłopczyk, ale czas pokaże, najważniejsze żeby było zdrowe,
 
reklama
A moja bratowa urodziła synka wczoraj, w dniu swoich urodzin i powiedziała że to najpiękniejszy prezent jaki dostała:) zaznaczę że termin miała na 30 maja, mały nie chciał wcześniej wyjść, chciał zrobić mamie niespodziankę:)
 
Do góry