reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

A mnie coś właśnie zaczęło mocniej mdlić...i musiałam się położyć. Mam nadzieje że minie bo muszę się do apteki wybrać.
 
reklama
To rzeczywiscie drogie te badania, ehh.. dobrze, ze nie musze robic wszystkich prywatnie, bo czesc mam tutaj. Jak to jest ze musicie za wszystko placic, czy w Polsce, nie mozna miec prowadzenia ciazy na kase chorych? Czy po prostu wolicie chodzic prywatnie? Sorrki za glupie pytania, ale jak bylam w Polsce na stale, to na szczescie nie mialam duzo doczynienia z lekarzami.
 
No ja tez mam jedno z seri głupich pytań czy te badania toxo itd wykonujecie platnie na zlecenie lekarzy czy same we wlasniem zakresie.Bo wlansnie jak bylam na pierwszej wizycie to mi nie zlecono zadnych badan do wykonania, dlatego sie pytam i najwyzej zrobie we wlasnym zakresie.
 
To rzeczywiscie drogie te badania, ehh.. dobrze, ze nie musze robic wszystkich prywatnie, bo czesc mam tutaj. Jak to jest ze musicie za wszystko placic, czy w Polsce, nie mozna miec prowadzenia ciazy na kase chorych? Czy po prostu wolicie chodzic prywatnie? Sorrki za glupie pytania, ale jak bylam w Polsce na stale, to na szczescie nie mialam duzo doczynienia z lekarzami.
Można iść państwowo do lekarza i dostać skierowanie i wtedy jest bezpłatnie, ale z tego co się orientuję to i tak nie wszystkie tylko te podstawowe.

No ja tez mam jedno z seri głupich pytań czy te badania toxo itd wykonujecie platnie na zlecenie lekarzy czy same we wlasniem zakresie.Bo wlansnie jak bylam na pierwszej wizycie to mi nie zlecono zadnych badan do wykonania, dlatego sie pytam i najwyzej zrobie we wlasnym zakresie.

Na toxo chyba też można dostać skierowanie.
 
witam kobitki!!!

a mnie dawno nie bylo bo jestem u rodzicow i troszke nie ma czasu a wy tyle naskrobalyscie ze dwa dni zajelo mi przeczytanie tego.
u mnie nic nowego moze to ze po 8h podrozy w autobusie mam okropne bole brzucha i nawet wczoraj plamilam troche ale dzisiaj juz jest lepiej chociaz nadal troszke boli a jeszcze musze wrocic w przyszla sobate kolejne 8h spedze w autobusie:eek:
No ale chcialam odwiedzic rodzicow bo mam wolne od szkoly a pozniej to dopiero w wakacje bo egzaminy beda i duzo pracy.

Ja usg mam dopiero 30kwietnia to bedfzie 12tydz ale jakos nie pali mi sie aby stale ogladac dzidzie bo po co tylko sie stresuje takze spokojnie czekam na usg:happy:
pozdrawaim i milego dnia
PS u nie pogosa super 20stopni i piekne sloneczko zeby nie te bole to bym poszla na spacer a tak nie wiem zobaczymy;-)
 
Witam mamuski :)
Ale naprodukowałyście dużo :) Miałam co czytać :)
No wiec ja z cerą też mam problemy niestety też mam taka "kaszke" na twarzy i na brodzie robi mi się co jakiś czasa taki gózek pod skurą i nie wiem jak mam to zrobic. Ja jak sie zdenerwuje tez boli mnie brzuszek :(
Wogole to mam problem bo od wczoraj leci mi taka wydzielina, jest taka bardzo jasna. Nie wiem czy to normalne bo to moja pierwsza ciąża i sie już denerwuje i mnie brzuszek od tego boli. Wizyte mam dopiero w środe więc powiedzcie mi dziewczynki czy to normalne, czy powinnam się zacząc martwić.
Ja mam szczeście bo chodze do lekarza na kase chorych wiec za zadne badania nie bede płacić. I całe szczescie ze moja pani doktor jest bardzo miła sympatyczna i wszystko mi powie. Ja coprawda mialam tylko jedna wizyte na ktorej powiedziała mi tylko ze jestem w ciązy i ze mam niewielką nadżerke zemam brać folik i zapisala mnie na nastepna wizyte. U mnie w przychodni robia w innym gabinecie USG więc musiałam sie osobno zapisać. A wśrode da mi wszytskie skierowania na badania i nastepna wizyta po USG.
Buziaczki :*
 
Witam po weekendzie.

Niestety wczoraj wylądowałam na izbie przyjęć z plamieniami i bólem brzucha ale na szczęście wszystko jest w porządku, zwiększono mi dawkę luteiny do 2x2 i dorzucono nospę i oczywiście mam się oszczędzać.

Ezlu, z państwową służbą zdrowia w Polsce bywa różnie. Moja ciąża była zaplanowana i chciałam się do niej dobrze przygotować więc 3 miesiące wcześniej rozpoczęłam poszukiwania dobrego państwowego lekarza, który przyjmowałby w przychoni przyszpitalnej. Znalazłam, zapisałam się, termin na za półtora miesiąca. Dzień przed wizytą zadzwoniłam potwierdzić, następnego dnia poszłam na wizytę i ... okazało się, że pan doktor od 3 miesięcy nie pracuje w przychodni :szok: Szoda, że nikt mnie o tym nie poinforował jak się zapisywałam. Trafiłam do innego lekarza, powiedziałam, że planuję ciążę i chciałam zrobić badania. Ani nie dostałam skierowania na żadne badania ani nawet mnie nie zbadał na fotelu :szok: Usłyszałam, że mam przyjść jak zajdę w ciążę. O ciąży dowiedziałam się 21 marca, zadzwoniłam, żeby się zapisać do lekarza, termin 18.04. Nie skorzystałam, na szczęście mam z pracy abonament w Medicoverze i w tym mam prowadzenie ciąży. Tutaj lekarz nie robi mi żadnych problemów. Szczerze mówiąc nie wiem czy gdybym czekała do 18.04. na wizytę byłabym jeszcze w ciąży.
Wczoraj na izbie przyjęc dostałam skierowanie do przychodni przyszpitalnej z zaznaczeniem, że wizytę mam mieć w ciągu tygodnia. Dzisiaj rano z czystej ciekawości zadzwoniłam żeby się zapisać, usłyszałam, że pierwszy wolny termin jest po długim weekendzie majowym i nic nie mogą zrobić z tym, że mam mieć wizytę w ciągu tygodnia.
Ciężko jest znaleźć dobrego ginekologa państwowo, często też niestety widać różnicę w traktowaniu jak się pójdzie do tego samego ginekologa państwowo i prywatnie.
 
Witajcie

Dla mnie ten weekend był ciężki nie tylko z powodu tej tragedii ale też dlatego że znowu ciążą jest zagrożona :-(
W piatek po południu zaczęłam plamić. Poleciałam szybko do ginka (całe szczęście że włąśnie w piątki przyjmuje) i na USG okazało się że groszek ma się na szczęśćie dobrze :-) Słyszałam nawet tętno płodu :tak: Biło sobie ładnie 150/min. Uspokoiłam się, a ginek wytłumaczył że moja macica nie jest w najlepszej formie po tych wszystkich przejściach jakie miałam i tak teraz reaguję na groszka. Plamienie może się jeszcze utrzymać przez parę dni. Kolejna wizyta za dwa tygodnie. Mam nadzieję że te trudne tygodnie jakoś przejdziemy.

Modlisia super że plamienia już ustają. Trzymam kciuki żeby u Ciebie też się wszystko ładnie wygoiło i żeby fasolka ładnie rosła :tak:
Violett a jakiego koloru są te upławy. Jeśli jest biała lub lekko kremowa to nie masz się czym przejmować. Taka wydzielina jest normalna :tak: Ale jeśli by zabarwienie wydzieliny zmieniło się np. na beżowy to wtedy trzeba do ginka się zgłosić!
Inez79 dobrze że z maleństwem wszystko ok. Widzę że podobne przeżycia miałyśmy ostatnio!
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!
Ja dopiero teraz postanowiłam się do Was dopisać chciałam się najpierw upewnić że wszystko dobrze bo jestem po ciąży pozamacicznej i ciąży obumarłej także wolę dmuchać na zimne. Dzisiaj byłam u lekarza na drugim usg i wszystko jest dobrze.
Pozdrowionka dla wszystkich listopadowych mamusi
 
reklama
Ja wcześniej właśnie chodziłam do ginka który miał prywatny gabinet ale pracował też w szpitalu. Było to bardzo wygodne bo mogłam chodzić raz tu a raz tu, jak mi pasowało. Ale stwierdziłam że tej ciąży już u niego prowadzić nie będę.
 
Do góry