reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

reklama
hej Aniu:) a wiesz ze dziś myślałam o Tobie, co tam się dzieje z Tobą:)
gratuluję córeczki i mam nadzieję, że bóle znikną.

a co do psiaka, to również wspołczuje...moj pies zaginął w grudniu i niestety już się nie znalazł...a miałam ją od 2 klasy podstawówki. Ale mam nadzieje, że Twój się odnajdzie:)
 
Halo dziewuszki

Aniu no nareszcie się pojawiłaś :-). Bo już miałam pisać co się z Tobą dzieje i z Twoim psiakiem. Kurcze, strasznie mi przykro, że się nie odnalazł :-(, d... Ja Aniu miałam ogromne przeczucia na córcię (tak tez celowaliśmy :-) ) a w brzuszku mieszka Karol. Myślałam , że matczyna intuicja to naprawdę coś.

Ja bóli kręgosłupa nie mam ale w nocy jak się przewracam z boku na bok to jak jakaś słonica. Masakra!! Taka ciężka się czuję. A jak mam wstać na siku na pół śpiąco to wstaję jak zombi he he.
 
Witam dziewczynki :):*

aniu - miło że jesteś spowrotem :* No i gratuluje córeczki!!! :)

U nas od rana słonecznie i cieplutko :) Dziś jedziemy z Dawidkiem na mecz do tatusia (nie tak bezinteresownie, mamy później obiecany spacarek a poza tym na klachy z koleżankami sie umówiłam więc z meczu pewnie niewiele zapamiętam) :D
U mnie przeczucie od samego początku na chłopca było :) Jestem dumna ze moja intuicja mnie nie zawiodła bo zazwyczaj mam z tym problemy hehe
Wstępnie jestem umówiona w tym szpitalu w Katowicach z anestezjologiem na konsultacje na początku pździernika i wtedy też zacznę kilka zajęc ze szkoły rodzenia :) Z małżowinką oczywista :)
No to zmykam :)
Buziolki w brzucholki :))) :*:*:*:*:*
 
Cześć.
Przepraszam, że tak zbaczając z tematu, ale zastanawiam się co do butelek. Czy tommy tipee to dobry wybór? Wszędzie jest napisane, że dokładnie imituje kobiecy sutek i jego napięcie podczas karmienia. Ja wiem, że będę karmiła butelką [leki] i chciałam wybrać jak najlepsze. Zastanawiam się też ile ich potrzebuję...i skąd mam wiedzieć kiedy przejść na inny przepływ pokarmu? Uhm.
 
Moja koleżanka prowadzi sklep i komis rzeczy dziecięcych i podpytałam ją ostatnio właśnie o butelki. Jeżeli chodzi o butelkę antykolkową to tak naprawdę na naszym rynku są 2 (Dr Browns i któraś z Canpola). Bardzo polecała mi butelki Dr Browns. Wszystkie pozostałe są bardzo fajne ale niestety nie spełniają funkcji antykolkowej. Moja Zuzia miała okropne kolki i dlatego tak bardzo zależy mi na dobrej butelce antykolkowej.
 
Anarien ja właśnie tej firmy chcę kupić butelkę :-). Chcę karmić piersią ale nigdy nic nie wiadomo i chcę się zabezpieczyć na wszelki wypadek i kupić właśnie taką butelkę, która przypomina najbardziej pierś mamy. Bo jakby coś szło nie tak i trzeba by było dokarmiać to właśnie taka butelka jest odpowiednia, bo nie zakłuca naturalnego odruchu ssania.
Co do ilości to nie wiem ile trzeba takich buteleczek kupić, są takie np. pakowane po dwie. Wiec mnmoże na początek wystarczy?
 
Ja kupiłam zestaw startowy z Aventu i tam jest po 2 butelki małe, dwie duże, dwa zapasowe smoczki ... Butelki te podobno posiadają wbudowany system przepływu Airflex, który działa zgodnie z naturalnym systemem ssania niemowlęcia.
 
reklama
no co do aventu to się zgodzę, fajne są butelki bo się nie zapowietrzają, po za tym z tego co pamiętam to tez są antykolkowe.. Moja mama Agate od początku dokarmiała z butelek aventu, a pierś ssie do dziś, ale juz tylko w krytycznych sytuacjach wiec mysle ze juz nie dlugo to potrwa :)

słuchajcie ostatnio znalazłam pusty album, który dostalam ze 3 lata temu na imieniny, piękny taki kolorowy i pomyslałam ze posegreguje zdjecia USG i ułożę chronologicznie :) a potem będę do niego wkładać zdjęcia Hani od samego początku, mam zamiar też wkleić opaskę na rączkę po wyjściu ze szpitala, wiem ze są takie specjalne albumy dla niemowlaków, ale one są dopiero od urodzenia i wypelnia sie tam imiona rodzicow dziadkow, pierwsze zdjecie itp, ale mysle ze taki wlasnorecznie zrobiony bedzie mial swoj urok, zaraz cpykne zdjecia i wkleję w temaciku ze zdjęciami brzuszkow i fasolek :D

a Jolu co do Twojego twardnienia brzucha, to powiem Ci ze ja tez wczoraj tak mialam i pół nocy się męczylam bo co sie budzilam to bolał przy przekrecaniu sie i byl taki strasznie napięty :( ale caly czas odczuwalam ruchy wiec jakos sie nie przejelam i samo przeszlo. Rano jak wstalam juz bylo ok.


nie orientujecie się czy jest cos do smarowania przeciwbólowego w żelu co mozna stosowac w ciąży? bo pelno tego teraz reklamują typu ketonal, fastum itd ale z tego co wiem to sie nie nadaje dla ciezarnych :( raz P. mnie wysmarował Dip-Rilifem, i przyniosło ogromną ulgę, ale niestety doczytalam potem 'nie zaleca się stosować podczas ciąży'. :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry