reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Ja za 2 tyg mam sie zglosci na kolejne usg w celu badania serduszka. Jakis doktor ma przeprowadzac to badanie, ktory wlasnie sie specjalizuje w badaniu serduszek u plodow. Nie wiem czy to normalne badanie? Wy tez macie cos takiego? Ja mam kazde usg u innego specjalisty.
 
reklama
ja jeszcze znalazlam coś takiego

"Masaż krocza
Odrobinę olejku (np. migdałowego) nanieś na okolice wejścia do pochwy i wargi sromowe od wewnątrz, i wykonuj delikatne ruchy okrężne palcem wokół pochwy. Gdy olejek się wchłonie, włóż opuszkę palca do pochwy i uciskaj jej dolny brzeg (w kierunku odbytu) w środku i na zewnątrz, do momentu, w którym poczujesz pieczenie. Nie naciskaj więcej. Po kilku dniach takiego masażu dołącz drugi palec. Stopniowo, jeśli dasz radę, dojdź do masowania trzema lub czterema palcami – wtedy krocze może się rozciągnąć nawet do 2/3 wielkości główki noworodka"

tak się zastanawiam, że moze sprobuje, bo jak przypomne sobieto naciecie i popekanie przy ostatnim porodzie to myślę , że warto

mama2010 gratuluję ZDROWEJ córeczki




oczywiscie zanim udalo mi sie odpisac to juz nie byłam pierwsza ;-) i zdublowalam
 
Ostatnia edycja:
A ja jestem już po proacy i czytam forum (oczywiście będąc w pracy nie robiłam nic innego). Zostaję jeszcze w biurze bo za jakąś godzinkę jedziemy na imprezę pozegnalną kolegi i już bez sensu do domu jechać :-)

Strasznie mi się nie chce pracować :-) z jednej strony cieszę sie, że nie ma powodów do zwolnienia a z drugiej chętnie bym sobie poleniuchowała kilka dni w domu :-) dzisiaj manager dostał dokumenty z pojektu więc jestem ciakawa co on wymyśli ;-)

ostatnio jak odbieram telefon to mówię "słucham Kasia" tak zmęczonym tonem, że szef już mnie przedrzeźnia :-) (a ja to oczywiście robię specjalnie, żeby się wszyscy ode mnie odczepili ;-) )
 
mama2010 - no prosze!!!!!!!!! :))))) Wchodzę a tu takie rewelacyjne wieści!!!!! :)))) Ale się ciesze Kochana :* Jejciu i w dodatku córeczka :D:D:D:D Ty to musisz chyba latać dzisiaj z radości :D:D:D GRATUACJE ZE SZCZEREGO SERCA!!! :*

modlisiu - również moje gratulacje :) Nie martw się niepotrzebnie... Może i lekarz nie zrobił wszystkich badań więc albo na kolejnej wizycie go wypytasz o wszystko albo zmień lekarza tak jak pisałaś.

Ja dzisiaj mam super humorek :) Meżuś cały dzień w domku, nowe buciki kupiłam, dzidzia ciągle się rusza :)))) Ale zaoważyłam ze np jak kłade się spac gdzieś około 23:00 to rusza sie maluszek nieźle a znowu rano cisza aż do późnego popołudnia :) OBY NIE ZOSTAŁO MU TO JAK SIĘ URODZI :D Bo nocki będa baaardzo ciężkie :D

kasiazar- też masz córeczkę??!! Pierwsze słysze!! Jejciu co za wieści :D Moje gratulacje!!! Żeby sie nie okaząło ze same dziewuszki będą hehe :D:D:D
 
Mama 2010 to badanie jest bardzo ważne to usg echa serca wykrywa wady serduszka, normalnie na usg lekarz tęgo nie zrobi,potrzebny jest specjalista i dobry sprzęt. Na pewno bedzie dobrze:-)
 
Czy Waszym malenstwom juz mniej wiecej okreslają wagę?? Sprawdzają nerki, dokłądnie serce (oprócz tętna?),przeponę, kręgosłup??

Modlisia, u mnie nic nie bylo dodatkowo mierzone. Tylko szerokosc glowki, ale i to bez zapisu do wyniku badania. O kregoslupie powiedziala lekarka w czasie genetycznego, ze ma zachowana symetrie.
Kolejne USG mam dopiero za ponad miesiac - w 20-22 tygodniu. Wtedy pewnie wszystko bedzie wymierzone i sprawdzone jak powinno.
 
Ale zaoważyłam ze np jak kłade się spac gdzieś około 23:00 to rusza sie maluszek nieźle a znowu rano cisza aż do późnego popołudnia :) OBY NIE ZOSTAŁO MU TO JAK SIĘ URODZI :D Bo nocki będa baaardzo ciężkie :D

Paulinka, slyszalam, ze to normalne i nie ma nic wspolnego z tym, jakie dziecko bedzie po porodzie :-D Powodem tego jest fakt, ze w ciagu dnia kiedy chodzisz, poruszasz sie, dziecko odczuwa to jako miarowe kolysanie, ktore je usypia. Natomiast kiedy kladziesz sie spac, kolysanie ustaje i dziecko sie budzi. I nieco nudno mu tam w srodku ;-)
 
wpadłam na chwilkę, jedziemy do stomatologa z Mikusiem i chyba skusimy się ponownie na basen

mama2010...tak baaaaaaaaardzo się cieszę:-):-):-), do końca wierzyłam,że jest dobrze:tak:,
mamy pierwszą dziewczynkę, hurrrrraaaaaaaaa!!!!!!:happy2::happy2::happy2:

modlisiu...sueper,że wizyta się udała i krwaiczek się wchłonął, cieszę się bardzo:tak:

mam już swojego lapka, wieczorem wkleję fotki naszej kruszynki:tak:
 
reklama
Właśnie się dowiedziałam, że za 40 minut wpadnie do nas brat P. z żona i dzieckiem. W domu bałagan, w lodówce światło. Uwielbiam takie niespodzianki. Wrrrrrr....
 
Do góry