reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Witam
O adapterach do pasów bezpieczeństwa był kiedyś program, nie mogę jednak znaleźć żadnego linka na ten temat. Mówili, że niektóre adaptery są tylko wygodą dla kobiet, a nie spełniają swoich założonych funkcji, w razie wypadku - nie chronią odpowiednio. Pokazywali różne symulacje. Może któraś z Was oglądała?
U nas to mężu zwraca się do brzuszka per 'synu'. Czasem mnie trochę tym denerwuje, bo co to za dyskryminacja ;-) Już sobie pewnie wyobraża jak gra z nim w piłkę, albo grzebie przy samochodzie. Może to taka chęć przekazania nazwiska ;) Mój tata jako jeden ze nielicznych znanych mi mężczyzn chciał mieć córkę, ale to dlatego, że wychowywał się wśród 3 starszych braci. Dlatego Bóg zesłał mu 2 córki ;)
Co do imion to mamy jakieś typy dla chłopców, choć Ł. ostatnio mówi, że musimy (jak poznamy płeć) zastanowić się też nad innymi. Natomiast z dziewczynkami jest już gorzej, bo chciałabym imię, które można krótko zdrabniać (dla małej dziewczynki), ale żeby 'oficjalnie' ładnie brzmiało. Może faktycznie lepiej nad imionami się zastanawaić, jak się pozna płeć, choć z drugiej strony do samego porodu zdarzają się pomyłki, gdy dzidź jest wstydliwy i lekarz tylko domniema ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej...
jestesmy po wizycie...Maleństwo ma zdrowe serduszko, rozwija się dobrze, ma 9cm bez nóżek...;) Chcielismy podejrzec płec ale lekarz powiedziała, że i tak nam na razie nie powie, bo w tej chwili szansa na prawidłowe określenie jest 50 na 50...;) Dopiero ok 16 tyg kształtuja się narządy płciowe zewnętrzne a w tej chwili narządy żenskie dzidzi maja 1mm i meskie też i albo rozwiną się w kierunku siusiaczka albo odwrotnie. Podgladalismy na 4d. MOja lekarz stwierdzila, że lekarze którzy okreslają w 14 lub 15 tyg trochę ryzykują a ona woli tego nie robić ;). Cóz pozostaje mi cierpliwie czekać, choć wcale nie byłam cierpliwa i zostalam uznana za najbardziej upierdliwą pacjentkę dzisiejszego dnia (oczywiście w żartach ) ;););)...
Krwiak całkowicie sie opróżnił, dzidzi nic nie zagraża, ale musze uważac bo łozysko w miejscu krwiaka jest bardzo cienkie i w kazdej chwili może sie odkleić...
Wiek ciązy już pokrył się z badaniem z usg więc ogólnie jest super...:)
 
modlisia - no to pięknie!!! Ciesze się ze u Ciebie i maluszka wszystko dobrze :) Duża ta Twoja dzidzia ;) Najważniejsze ze zdrowa :)

Ja wizytę mam 24.05 i to będzie 18 tydzień więc myślę że już ida nam się co nieco zobaczyć :)))
 
Paulinka, myślę że tak , lekarz powiedziała, że gdyby to był początek 17 tyg (czyli pełne 16 tyg) to na pewno określiłaby ale 14tydz.6 dzien (15 tydzien) to jeszcze za wcześnie ;), ale probowała i rzeczywiscie możnaby powiedziec ze chłopak ale z drugiej strony hmmmm, ta struktura była bardzo niepewna ;)... No i nie wiem, czy to ona ma rację i czy inni lekarze "strzelaja" czy to może moja się nie zna ;)...Co by nie było, dwie moje znajome miały okreslone w 14 tyg błędnie...w jednym przypadku powiedziano, ze bedzie chłopak urodzila sie dziewczynka, bo od 20 tyg ani razu na usg nie odwrociła się korzystnie, i pomiar z ok 15 tyg był jedynym a w drugim przypadku miała byc dziewczynka a w 8 miesiacu ciazy okazało się że jednak chłopak ;)...Chyba wolę poczekać i byc pewną, ale zakupów sobie nie odpuszczam ;), kupie kolory neutralne :)
 
Modlisia - super wiadomosci. Baredzo się cieszę, że już nie masz tego krwiaka bo chyb a strasznie się przez niego stresowałaś ...

Ja już się nie mogę doczekać, żeby podejrzeć kto tam u mnie zamieszkał :-) w ogóle kiepsko u mnie z cierpliwością ... a pewnie dowiem się dopiero na połówkowym
 
Modlisia,bardzo sie ciesze ,ze i Ty masz dobre wieści,dzidzia duża.Moja niunia faktycznie kruszynka,niby prawidłowa miara ale wasze dzieci jakos wieksze. Ciesze sie ,że krwiak sie juz wchłonął SUPER wieści:-)
 
No i nie wiem, czy to ona ma rację i czy inni lekarze "strzelaja" czy to może moja się nie zna ;)...Co by nie było, dwie moje znajome miały okreslone w 14 tyg błędnie...

Moim zdaniem strzelają. Są gdzieś zdjęcia na internecie z 14 tygodnia, na których wyraźnie widać, że w tym wieku zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom "coś" sterczy między nóżkami i że wygląda dokładnie tak samo. Dopiero w 16 tygodniu to "coś" nieco ulega przeobrażeniom.
Mnie niby dwóch lekarzy powiedziało, że chłopiec i to własnie w 14, a potem w 16 tygodniu. Ale szczerze przyznam, że chociaż mam swoje przeczucia na chłopca, to nie do końca wierzę, że na USG napewno wyszedł "siurek".
 
Modlisia to i ja się przyłanczam do gratulacji.W końcu dobre wieści bo ten tydzień smutnawy była jakiś.Po krwiaku nie ma sladu, a ty po prostu musisz uważać to i z łożyskiem będzie wszystko wporządku.
Ale te dziecieczki duże nam tu rosną, prawie wszystkie przekraczają normy.Ale to dobrze niech rośną zdrowiutkie.

Co do płci dziecka to u mnie kiepsko z ta intuicja.Ale mój P. mówi że będzie dziewczynka.Zobaczymy............
 
Dziewczyny mam juz pierwsze wyniki po amnio!!!
Mamy zdrowego dzieciaczka :))) Jestem taka szczesliwa az nie moge w to uwierzyc. Tyle stresow, wylanych lez, ale na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo. Glowne wyniki bede miala za 3 tygodnie.

Chcialam wam strasznie podziekowac, bo dalyscie mi duzo wiary i wpsarcia. Jestescie kochane!
Szczegolnie dziekuje Myszce :* naprawde mi pomoglas!
Egrunia i wierze ze twoje wyniki beda rownie pomyslne. Masz wielkie szanse. Moje wyniki byly ciut gorsze od twoich i widzisz jest ok. Wiem ze sie niecierpliwisz i juz bys chciala wiedziec. Trzymam kciuki!

PS Przy okazji poznalismy plec :) Bedziemy miec dziewczynke :))) Nareszcie w spokoju moge zaczac zakupy dla niej. Tylko nawet nie mamy wybranego imienia bo moja intuicja mowila ze chlopiec ha ha.
 
reklama
Też tak myślę, dlatego wolę poczekać i być pewniejszą ;)
Przez to, że uwierzyłam, że mozna określic płeć w 14-15 tyg wyszłam dzisiaj na osobe , której tylko na tym zależało, i mam jakiś niesmak po tej wizycie...To że dzidzia jest zdrowa zakładam od początku i nie dopuszczam do siebie innych myśli...Ehh dziwnie się czuję ...:(

Mama2010 cudnie cudnie po prostu...:)
No i mamy pierwszą dziewczynkę :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry