reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

reklama
No z pasami jak z wieloma innymi rzeczami są dwa obozy ... ja jestem w tym, który zapina zawsze :-)
wydaje mi się, że jednak częściej ratują życie niż szkodzą, gdyby nie pasy mogłabym już nie mieć siostry a tak to wyszła z wypadku tylko z pękniętym mostkiem ...
w ciąży jak za wszystkim trzeba uważać, ale ja zapinam zawsze bardzo nisko na biodrach i kupuję niedługo adapter, a jak brzuszek urośnie to już nie będzie problemu z zapinaniem pod nim ...
 
No z pasami jak z wieloma innymi rzeczami są dwa obozy ... ja jestem w tym, który zapina zawsze :-)
wydaje mi się, że jednak częściej ratują życie niż szkodzą, gdyby nie pasy mogłabym już nie mieć siostry a tak to wyszła z wypadku tylko z pękniętym mostkiem ...
w ciąży jak za wszystkim trzeba uważać, ale ja zapinam zawsze bardzo nisko na biodrach i kupuję niedługo adapter, a jak brzuszek urośnie to już nie będzie problemu z zapinaniem pod nim ...

A ja przez pasy stracilam kolezanke. I tu byly przeszkoda, wiec wiadomo, co czlowiek to opinia
 
No wiadomo, że jeździć w pasach nie trzeba i policja nic nie powie, ale ja sobie nie wyobrażam jazdy bez pasów .... szalenie bym się bała zwłaszcza w trasie ... ja sama piratem jakimś nie jestem (choć nie przyznam się ile mam punktów :-) ) ale jak widzę jak niekórzy potrafią przyszaleć to jednak wolę być w pasach ...

Co do adapterów bo któraś pytała ... ja spotkałam się z dwoma rodzajami:
BeSafe - BeSafe***ADAPTER DO PASÓW BEZPIECZEŃSTWA***HIT (999236840) - Aukcje internetowe Allegro
Clippasafe - CLIPPASAFE PAS W CIĄŻY ADAPTER PASÓW wysyłka 0 (1026270727) - motoAllegro

i zdecydowałam się na ten drugi bo pierwszy to wyłącznie do spodni a ja bardzo często w spódniczkach biegam albo sukienkach ...
Swietne te adaptery nigdy o czyms takim nie slyszalam, chyba jestem zacofana :tak:
 
Meriva, ja mialam problem z osemka (obie na dole wychodza juz mi pare lat) bo sie wybijala i mialam cale dziaslo obolale, balam sie ze bede musiala cos zrobic z nia a wiadomo w ciazy nie zabardzo da sie przeswietlic.. ale na szczescie przeszlo, ale u dentysty bylam i tak na przegladzie bo w ciazy powinno sie, sciagnela mi kamien i poradzila miekka szczoteczke bo dziasla sa bardziej wrazliwe od hormonow i narazie jest cacy :)

Ja pasy zapinam, jestem z tych co jak tylko wsiada zapinaja pasy nawet jako pasazer z tylu :) narazie nie mam duzego brzucha wiec mi nie przeszkadzaja pasy, ale dzieki za podsuniecie pomyslu z adapterem, przyznam sie ze nie wiedzialam, ze takie cos jest, mysle ze sobie kupie.

W angielskiej telewizji lecialo takie ostrzezenie o zakladaniu pasow.. na filmie pokazane jest co dzieje sie z wnetrzasciami przy wypadku gdy nie ma sie zapietych pasow..

[video=youtube;6kYqjTA_VEg]http://www.youtube.com/watch?v=6kYqjTA_VEg[/video]

Egrunia, witaj spowrotem, nie wiem jak duzo dziewczyn zrobilo PAPP ale jak narazie wychodzi na to ze wiekszosc tych wynikow wychodzi nie bardzo.. mam nadzieje, ze sie okaze ze jednak jest dobrze, trzymam kciuki!
 
Dzień dobry Śpiochy ;-)
Dzięki!
Jak poszłam na USG to lekarz się mnie pyta:
"Jaki chce pani kolor ręczniczka niebieski czy czerwony?"
Ja w totalnym szoku i strachu popatrzyłam i nic nie odpowiedziałam.
A on na to:"W takim razie biorę niebieski i juz nie ma pani wyjścia,zrobimy chłopca,hahaha!"
Popatrzył na monitor i mówi:"Wiedziałem chłopak jak byk!"
Myslałam że tam padnę ze śmiechu.
Po mnie weszła dziewczyna i mówi że też poprosi o niebieski ręczniczek,a on jej powiedział że na ręczniczek to se trza zasłużyć i dostanie dopiero za 3 tygodnie :)
Śmiechu miałyśmy z nim że hoho!
W sumie 3 lekarzy powiedzialo że chłopczyk,ale może jeszcze coś się zmieni :)
No to świetny lekarz...lubię takich z poczuciem humoru! Gratuluję Synka :-)
.
Ja wizytę mam jutro o 9:40 ;) i jesli dzidzia odwroci się pleckami albo tyłeczkiem do głowicy usg to chyba będę koczować pod gabinetem cąły dzień hahah ;)
Trzymam kochana kciukasy za wizytę &&& na pewno będzie wszystko dobrze! No i życzę Ci żebyś dzisiaj nie musiała całego dnia spędzać po gabinetem, a dzidzia była wyjątkowo nieprzyzwoita i nóżki rozłożyła ;-)
Hwj dziewczyny czy ktoras z was byla juz na usg okolo 16 tygodnia i wie juz plec dziecka ja ide w piatek i nie wiem czy bedzie widac na zwyklym usg????????????????????????
Ja kiedyś czytałam że można zobaczyć od 16tc...dopiero, bo wcześniej to nawet pod mikroskopem nie widać.
U Ciebie jak się dzidzia pięknie ułoży to już poznasz płeć...życzę wymarzonej córeczki &&&
Buu a ja już liczyłam, że za tydzień się dowiem.. będę w 13 tyg .
To raczej niemożliwe, ale czasami lekarze niby już określają...nie wiadomo na ile są do tego przekonani a na ile są to celowanki.
Kobitki, w ciazy nie musicie jezdzic w pasach, mandat wam nie grozi. Wiem, bo mam narzeczonego policjanta :)
Nigdy nie musimy...co najwyżej jak się policją nie dogadamy to manadt trzeba zapłacić.
Ja zapinam dla bezpieczeństwa. Dużo jeźdżę...nawet bardzo dużo i widzę co się czasami na drogach dzieje. Wydaje mi się że odsetek ginących w pasach i tak jest mniejszy niż tych którym akurat pasy nie pomogły.
Na usg w szpitalu (dobry sprzęt) lekarz powiedział dziewczynie juz w 12 tygodniu więc kto wie :)
No właśnie mnie to się średnio wydaje prawdopodobne, bo nawet w tych mądrych książkach o ciąży podają że narządy wykształcają się później.
Mój ginek ma możliwość rozpoznania płci z badania krwi... mało stosowane w PL jeszcze, ale bardzo popularne podobno w innych krajach. Już od bodajże 8tc...niestety u mnie nie można było przeprowadzić, bo wiadomo że u mnie mogło różnie być z poziomami hcg
Co do adapterów bo któraś pytała ... ja spotkałam się z dwoma rodzajami:
BeSafe - BeSafe***ADAPTER DO PASÓW BEZPIECZEŃSTWA***HIT (999236840) - Aukcje internetowe Allegro
Clippasafe - CLIPPASAFE PAS W CIĄŻY ADAPTER PASÓW wysyłka 0 (1026270727) - motoAllegro
i zdecydowałam się na ten drugi bo pierwszy to wyłącznie do spodni a ja bardzo często w spódniczkach biegam albo sukienkach ...

Ja pytałam i dziękuję za odpowiedź. Zaraz wyślę na gg do W. i niech mi któryś zamówi.

To dużo z was jest na zwolnieniu. Ale jednak to fajna sprawa siedzieć w domku i sobie odpoczywać bo potem już nie będzie kiedy.
Ja bym tam wolała pracować a nie siedzieć w domu...no ale cóż.

Piszecie o przeczuciach... U MNIE DALEJ SZYMONEK :-) normalnie powiem Wam że tak się już przyzwyczaiłam że nie wyobrażam sobie zmiany ;-) a to tylko kierowanie się intuicją.
W. dalej twierdzi że jego intuicja mówi mu że będzie Kamilka...ale przekonamy się o tym 1 czerwca :-) już się nie mogę doczekać.

Ja dzisiaj umówiłam się na pazurki :-) łapki i stópki :-) chciałam też sobie zrobić jakiś zabieg nawilżający na buźkę ale chyba tyle czasu już nie wysiedzę w gabinecie. Więc umówię się na następny tydzień.
Dopijam kawkę i kończę śniadanko i zabieram się za pięknienie ;-)

Pięknego dnia Wam życzę!
 
Witam o poranku :) Po wczorajszym pięknym dniu dzisiaj dla równowagi zimno i deszczowo brrr aż się nie chce po zakupy iść a mam apetyt na truskawki:wściekła/y::wściekła/y: Będę musiała się przełamać:tak::tak:

Co do tych przeczuć to ja od samego początku czułam, że to będzie chłopak i lekarz potwierdził:-) Więc coś prawdy musi być z tą kobiecą-matczyną intuicją;-)
 
Na razie same chłopaki na listopad :-) dla równowagi mogłyby się jakieś dziewuszki pokazać :-D
 
reklama
No Mysza ja mam miec podobno dziewuszke :) Tez mam 1 czerwca usg i zobaczymy czy się płec potwierdzi. Narzie mówimy z mezem do brzuszka Aniu... Nie wiem czy bedzie to imie , probujemy sie przyzwyczajac. A co do pasów to ja juz mam adapter i powiem Wam ze super sprawa
 
Do góry