reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

asia dobrze,że doszłaś do tego co dolega Małej:)
My byliśmy 6 tyg w PL w tym czasie Adaśko nabawił się biedak choroby Bostońskiej,do tego skórę miał od urodzenia strasznie suchą i z problemami a wtedy było zaostrzenie i wyglądał dramatycznie. Do tego odkąd przestałam karmić piersią przestał przybierać na wadze. Ze względu na tego wirusa Bostońskiego i ogólny wygląd skóry pojechałam z nim na IP,tam stwierdzili,że on się na oddział nadaje i spędziliśmy 3 dni w szpitalu :(
Ale przynajmniej zrobili mu wszystkie badania. No i niestety mamy potwierdzone AZS :( oraz nieprawidłowe wchłanianie jelitowe więc zalecenia dietowe. W PL przez miesiac pił bebilon pepti i wygląd skóry o wiele lepszy,kupki tez inaczej wreszcie zaczeły wyglądać,waga ruszyła w górę. Po powrocie do UK tutejszy odpowiednik bebilonu pepti mu wogóle nie podszedł,męczył się bidule,bóle brzuszka miał,płakał wciąż,od kilku dni pije nutramigen czyli całkowicie wyczyszczony z mleka krowiego i jest elegancko,skóra o niebo lepsza,humor też mu się nieco poprawił,tylko wciąż jeszcze mało je (to mleko jest okropne w smaku wiec pewnie musi przywyknąć).
Więc u nas całkowite wykluczenie mleka krowiego dało wyraźne efekty,bo i waga ruszyła w górę i kupki inne,normalnijesze no i wygląd skóry (chociaż tą oczywiście codziennie musze emolientami smarować).
A alegreny u takich małych dzieci nie zawsze wychodzą poprawnie,Młody miał testy z krwi robione te IgE na mleko i wyszły negatywnie tzn brak wykrywalnych swoistych przeciwciał a przejście na mleko dla alergików dało wyraźne efekty.

Tygrysku
ogromne gratulacje! Super!

agrafka trzymam kciuki aby i Tobie się udało niebawem zafasolkowac :)
 
reklama
My też mamy AZS, ale na co Olka ma alergię do tej pory nie wiadomo. U nas objawia się to przyczerwieniną i suchą skórą na policzkach oraz krostkami na rączkach (nie dłoniach). Kremy,emolienty, azomyr 2,5 ml do picia (antyhistaminowy) i to wszystko. Ostatnio zmieniłam krem z emolium specjalny na perfectę dla skóry atopowej i jest trochę lepiej.

pozdrawiam,
 
tygrysek- u nas też jest kaszel, chyba już 3 ci tydzień.. a z tą kasą chorych to porażka.. gratulacje! super :-) proszę mnie zarazić
joasia- a pije normalnie nutramigen? mojej koleżanki synek nie chiał pić, płakał, pamiętam, ze ma nieprzyjemny zapach, bidulek

Oglądałyście dziś o tym żłobku we Wrocławiu, jak baby znęcały się nad dziećmi i przywiązywały je do łożeczek?..masakra!!! :wściekła/y:
 
joasia- a pije normalnie nutramigen? mojej koleżanki synek nie chiał pić, płakał, pamiętam, ze ma nieprzyjemny zapach, bidulek
no własnie nie bardzo,zazwyczaj 40 w porywach do 100ml na karmienie z czego jak zjadał to 100 to na naprawdę dużym głodzie musiał być. Ogólnie jadł go mniej więcej połowę zalecanej dobowej dawki. Do tego strasznie rzygał i o wiele cześciej i bardziej mu się ulewało. Wcale się nie dziwnie bo smak i zapach tego mleka jest ochydny po prostu. Mnie cofało na sam zapach a jak sp®óbowałam to myslałam,że i ja zwymiotuję. Od dziś wrócilismy do pepti z tym,że przez te ulewania i wymioty stwierdzili,że ma refluks,byłam z nim u lekarza i dostalismy gaviscon infant do zagęszczania bo zgaga mogła być przyczyną tego płaczu a nie ból brzuszka. Zobaczymy,na razie jest lepiej. A jak mu podałam ten aptamil pepti to tak łapczywie jadł,że musiałam dorabiać-wreszcie normalniejszy smak poczuł :)
 
Nie było mnie chwilkę i widzę takie cudowne wieści.

Tygrysku ogromne gratulacje zafasolkowania, trzymam za Was kciuki mocno :tak:!

Agrafka doczekasz się i Ty, również trzymam kciuki za starania, oby były jak najszybciej owocne :tak:.
 
Hey:)
Oj nie bylo mnie tutaj juz dosc dawno, ale stwierdzilam ze wejde zobacze co u Was slychac:) Szkoda ze tutaj sie tak porobilo ze zadko ktos pisze.
A na grupie macie kontakt czestszy?? Czy tez tak jak tutaj??

Asia widze ze u Ciebie malutka to alergin u nas tez niestety Fabianek jest alergicznym tylko unas objawy i skorne i brzuszkowo/kupkowe. No i u nas Fabianek jest uczulowny na baardzo duzo produktow, caly nabial, wiekszosc mieska, nawet marchewka, duzo owocow.. Wiec nasza dieta jest baardz uboga przz to to taka drobinka jest:) Wazy ok 8 kilo a jest dosc dlugi bo ma cos kolo 78 cm.

Tygrysku, Paulinka - serdecznie gratuluje Wam zafasolkowania:) Jak sie czujecie??

A co u nas?? Wszystko ok, dzieciaczki rosna, sa cudowne, Mariczka gada jak najeta, cwaniara maa, opiekuje sie mlodszym braciszkiem, nadal mamy smoka i pampersy niestety.
A Fabianek tez super, juz zaczyna chodzic:) I tez takimaly cwaniaczek rosnie:)
 
reklama
Witajcie, ujawniam się jako mamusia czerwcowa :)

Violett teraz to wszyscy cierpią na brak czasu ja w szczególności. Mały sika i beja do kibelka pielucha to tylko na noc ale ostatnio robi często w majty i na to mam nerwa bo najczęściej jak mamy wychodzić do przedszkola.
 
Ostatnia edycja:
Do góry