reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Witajcie Dziewczynki!
I ja nadal 2w1:baffled: I powiem szczerze, ze coraz bardziej zaczynam sie niecierpiwic. Pare tygodni temu nie przypuszczalabym, ze po 20-tym nadal bede chodzila w ciazy. A teraz naprawde zaczynam dopuszczac do siebie mysl, ze donosze do grudnia, tym bardziej, ze u mnie jesli nic sie nie dzieje zlego porod wywoluja dopiero 2tyg po terminie:dry: Jutro dzwonie do gina umawiac sie na wizyte, chociaz on 3tyg temu twierdzil uparcie, ze w gabinecie to juz na pewno sie nie spotkamy. Skurcze mecza mnie caly czas i te bolesne miesiaczkowe i twardnienia brzuszka, ale jak na razie nic sie z tego konkretnego nie rozwinelo. No nic, nie pozostalo nam nic innego jak czekac...

Trusiu i Lile ogromne gratulacje!
A Lile jeszcze pare dni temu pisala, ze donosi do swiat, ze lekarz absolutnie nie wrozy jej porodu w najblizszym czasie:baffled: I co??? Po raz kolejny potwierdza sie, ze gadanie lekarzy mozna miedzy bajki wlozyc:wściekła/y:

Jolu ja od jakiegos czasu mam bardzo obfity, gesty zolty sluz. Wydawalo mi sie to normalne w ciazy, wiec nawet z lekarzem na ten temat nie rozmawialam...

W weekend byla u nas rodzinka. I tak sobie rozmawialam z moja ciotka, ktora 6-tke dzieci urodzila i dowiedzialam sie, ze moj kuzyn, jedyny chlopiec z tej 6-tki przy porodzie mial 5,5kg, urodzony silami natury:szok: Jest to dla mnie niepojete jak mozna tak wielkie dziecko urodzic SN:no:
 
reklama
rtyska ja karmię odciągniętym mlekiem, więc wiem ile mi zjada mały, a u niego to już standard że je o 19, 24, 3, 5, 7 ......a pierś powinno się dawać na żądanie.
Mieliśmy kontrolę i na moim mleku mały przybrał w 3 dni 200 gram, czyli jak dla mnie rewelacja.
Dzisiaj też go ważyłam, bo mam taką wagę która go waży ;) i dziś miał 3,5 kg.
A tydzień temu wyszliśmy ze szpitala z wagą 2940.....
Jak miał żółtaczkę to mi kazali wybudzać co 2 godziny bo leciał na wadze że szok.....


asiulkaa dla mnie też nie pojęte, bo ja Leosia urodziłam SN 2950....gdzie tam 5,5 kg......
 
Joaś nadzieję zawsze warto mieć :-)
skoro nikt nie ma twojego nr telefonu, to może my się wymienimy na prv? ja też nikomu nie podawałam?

właśnie skończyłam depilację nóg. to jest nie lada wyczyn w tej fazie ciąży :-)

Trusia już po? jeszcze dalej nie zaglądałam.
 
Ostatnia edycja:
Amerie mojego wypisali z wagą 2900 w piątek miał już 3600 :) więc też jestem zadowolona, jeszcze tylko żeby ta żółtaczka odpuściła to będzie super. Myślałam że Ty już karmisz piersią, u mnie na żądanie się nie da bo mały dalej śpi i mało się budzi
 
rtyska mój przy żółtaczce w ogóle nie chciał jeść, tylko spał, karmiłam na śpiocha, jak sobie przypomnę ten koszmar to mi się płakać chce....w szpitalu najniższą wagę miał 2700 i ja już wtedy byłam na skraju załamania, bo jak miałam karmić jak on się wcale nie budził.
Ale już nie ma śladu po żółtaczce na szczęście i mały sam domaga się jedzenia :)
Mam nadzieję że u Was też szybko zejdzie to paskudztwo.....
 
Hej dziewczynki:*
Coraz wiecej mamy juz dzieciaczkow, super.
Dzisiaj sie z malutka troche werandowalismy a teraz spi jak susel:)
W nocy pokazala rozki, i strasznie plakala, nie byla glodna, miala sucho, brzuszek nie bolach chyba bo nie byl twardy, nie prezyla sie ani nic, Poprostu sobie plakal, ja ja nosilam, calowalam, przytulalam i nic. Dopiero jak P wziac na raczki to sie uspokoila :) Wkoncu nie ma to jak u taty :)
Tofiś - ja normalne majtki zaczelam nosic 4 - ego dnia po porodzie, na poczatku jeszcze w wkladem a od wczoraj juz zwykle podpaski
Ania z tym porodemprzedwczesnym to tak jak piszesz, zapobiegliwosc lekarzy. Ja urodzilam jeden dzien wczesniej. A tak starszyli...
A cd chusteczek to sprawdz. Najwyzej pozniej dokupisz.
Ja mialam pampers sensitive. Zreszta do tej pory je mam :)
Joas a tez myslalam ze juz sie rozpakowalam a tutaj niespodzianka. No prosze. Arturkowi dobrze w brzuniu u mamusi.
Aduska kochana jak siedzi twardo w brzuszku to napewno mu tam bardzo dobrze :) Głowka do góry. A do srody czy tam czwartku zostalo zalednie kilka dni :)
Rtyska ja na poczatku w szpitali budzilammala, ale potem pani od dzieciaczkow powiedziala zeby nie budzic. Chyba ze ten sen trwa juz bardzo dlugo. Ale malutka budzi sie sama tak co 3 -4 godzinki. Ja karmie jedna piersia a z drugiej sciaagam bo malutka nie chce jej ssac bo jest brodawka poraniona. I herbatek narazie nie pije bo i tak mam nawal.
 
magdaa- kurcze tez miałam plany prania, prasowania itp, ale zepsuła nam się pralka i facet miał się pojawić w wczoraj i się nie pojawił i na dodatek nie odbiera telefonów;/
Trochę poczytałam w necie o wywoływaniu, (wiem, że nie powinnam czytać !!) i boję się jeszcze bardziej... i nie chcę żeby mój synek cierpiał:(

U nas pogoda beznadziejna..leje nonstop, ale spacerek zaliczyłam:D
 
Aduska przestań!!!
Ja miałam wywoływany poród jak pamiętasz i nie narzekam, mimo że moja macica i szyjka jeszcze nie były "gotowe" do porodu.
Wręcz przeciwnie, teraz czuję się super, nic nie boli, nie ciągnie, myśl pozytywnie kochana, BĘDZIE DOBRZE!!
 
reklama
Mamusie czy Wasze maluszki mają/miały żółtaczkę fizjol.? Moja ma od 3 doby życia i położna kazała przepajać woda z glukozą. Też tak Wam mówili? Koleżanka nic nie robi bo polozna powiedziała jej że żółtaczka przejdzie w ciągu 3 tygodni.Pytam, bo malutka nie chce pic tej wody :(

A co do karmienia mlekiem odciąganym to ja karmię też na żądanie, nie rzadziej niż co 3 godziny. Muszę wybudzać małą i karmić na śpiocha :) Nie wyliczam jej, ile zje tyle zje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry