reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

podgrzybek co do rady Twojej mamy ze pierogi z kapusta pomoga na porod to sie moge zgodzic :D BO ja to sie zawsze narobie przy robieniu ciasta i lepieniu pierogow i nigdy nie moge zrobic troche tylko robie jak dla wojska :D te pierogi to wcale nie taki glupi pomysl ;)

dzisiaj moglabym rodzic, T. w domu, przespalam sie, tylko zeby dzidzia chciala :p
 
reklama
Anbar ty chyba poknociłaś coś z terminem bo zobacz jak cię wyścigają

U mnie z terminem wszystko w porządku. A wpychających się w kolejkę to zawsze znajdziesz :wściekła/y: ;-). Teraz widać od razu, które z nas stały karnie w kolejkach w sklepach, a które szły do kasy pierwszeństwa albo wręcz na czoło kolejki i prosiły o szybszą osbługę :wściekła/y::cool2: ;-)

A z listy mam listopadowych to ja już nie wiem, która na 3 miejscu, bo jak patrzę na naszą listę, to tam kilka mam wyrwało się do przodu a inne się nie udzielają lub bardzo rzadko. No ale wychodzi, że echooo jest kolejna.
 
hej,
ja po KTG. wszystko w normie, nasz Julcia jeszcze do nas nie chce :-)
moja koleżanka dzisiaj urodziła, a miała termin na za 3 tyg, jak ja. zrobiła mi niespodziankę z samego rana :-)
odstawiła Fenoterol i nie minęła nawet doba a Zuzia jest na świecie :-) rodziła 40 min!!!!! ja też życzę sobie takiego porodu. Wam też oczywiście :-)

ja tam specjalnie nic nie wywołuję. co ma być to będzie.
dla nas to lepiej, zeby malutka urodziła się przynajmniej w drugiej połowie. mąż już trochę godzin nałapie, to potem bez problemu posiedzi ze mną troszkę w domciu.
 
Agrafka_7 teraz też się dziewczynki widać bawią, ale już czym innym niż jeszcze za twoich czy moich czasów =D
O kurka to ja jako 18letnia mama mam się czuć już staro =( !!?? o_O ;D

Aaa dziewczyny przepraszam że się tak wtrącę na chwilkę z innym tematem, ale jak to w końcu jest...trzeba ściągać tipsy do porodu naturalnego czy nie !?
Bo już się skołowałam, ja mam takie podobne paznokcie teraz zrobione i nie wiem co mam zrobić

Niby płytkę widać normalnie przeznie ... !!??
113112_1250276180950_n.jpg
 
Ostatnia edycja:
Nie zdejmuj, wystarczy zmyty lakier na paznokciach - u stóp też. Na stronie szpitala św Zofii (a tam będę rodzić 5 dziecko) napisali, ze łatwiejsza jest obsługa maluszka z krótkimi paznokciami. Nic o wskazaniach do porodu.
 
Echooo - gratuluje pozbycia się czopa :-)

Odnośnie samochodu to ja cały czas prowadzę i będę pewnie do samego końca jeśli będę się dobrze czuła, ale po dzisiejszym powrocie już wiem, że po nocy jakoś mi się wybitnie źle prowadzi więc już wieczorkami to albo z P. albo metrem ...

Jeśli chodzi o paznokcie to tak jak pisała Joaś - wystarczy, żeby było widać plytkę, ale ja swoje obcięłam już na króciutko bo nie wyobrażam sobie mycia i smarowania maluszka z długimi ...

Dziewczyny, jeśli chodzi o zwolnienie to lekarz nie ma prawa Wam go odmówić jeśli minie orientacyjny termin porodu ... Przecież wszyscy wiedzą, że jest on płynny i dlaczego kobiety, które przenoszą mają być pokrzywdzone?
Pójście 2 tygodnie wcześniej na macierzyński jest naszym prawem a nie obowiązkiem i nie można nikogo do tego zmusić.
W każdym razie jeżeli są przeciwskazania do pracy lekarz zwolnienie ma obowiązek wystawić i spokojnie może wystawić nawet na 2 tygodnie a jakby nie chciał to poproście o potwierdzenie, że jesteście zdolne do pracy i ciekawe co wtedy powie.
 
Dziekuję wszystkim za gratulacje. Niestety mój czop jakoś już nie wypada, chyba maleńkie rozwarcie się zrobiło.

Jeśli chodzi o L4 to teoria jest mi znana, jednak prowadzę księgowość i kadry i wiem jak jest w praktyce. Ginekolodzy dwa tygodnie przed terminem już niechętnie wypisują L4. Może faktycznie ma znaczenie jak długo na tym L4 się siedzi. Ja jestem od miesiąca, może będzie inaczej, nie wiem. Co gorsza myślę, że spokojnie mogłabym pracować, L4 wzięłam bo już dotarcie do pracy i powrót były kłopotliwe, no i chciałam trochę wypocząć, więc lekarz pewnie bez problemu napisałby mi że do pracy to ja się nadaję. Tylko już tam przy moim kompie i biurku ktoś siedzi i mnie zastępuje, więc nawet nie miałabym gdzie usiąść.

Swoją drogą trochę brzuch mi twardnieje, może problem rozwiąże się sam do niedzieli to na dwa dni znaczy czwartek i piątek wezmę urlop.
 
Echooo jakże się cieszę :) to Ty musisz rozpocząć wrocławską serię.Teraz czekamy na mojego czopa :D A potem jeszcze Zalgol i opanujemy cały Brochów :) Czekam na wieści.A jak kotek?
 
reklama
Do góry