reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Dziękuję za miłe przyjęcie:)
Agrafko otóż moja Julcia zaraz po urodzeniu dostała 9pkt w skali Apgar, ale po 5 minutach zaczęła u niej narastać niewydolność oddechowa i zabrano ją na patologię noworodka. Spędziła tam 16 dni w tym 6 w inkubatorze gdzie przez 2 dni miała podawany tlen. Przeszła dość ostrą żółtaczkę, ale wystarczyła fototerapia. Rok była rehabilitowana. Do dwóch lat rozwijała się z opóźnieniem w stosunku do rówieśników (usiadła jak miała 9 miesięcy, chodzić zaczęła jak miała 18 mies.) Za to teraz chodzi do zerówki, radzi sobie świetnie, po wcześniactwie nie ma śladu.
 
reklama
Wiecie co, mam mały problem - wstydliwy troszkę, nie wiem czy o nim już nie wspominałam - a mianowicie od jakichś dwóch miesięcy chrapię straszliwie :zawstydzona/y: Mam nadzieję, że po ciąży problem sam się rozwiąże ale jak nie to nie mam pojęcia jak sobie z tym kłopotem poradzić. Dodam, że moja mama chrapie okropnie od lat i nic z tym nie robi. Mnie jest już żal mojego R. bo go tym normalnie budzę... A jak Leosia też będę budzić??
 
Dziękuję za miłe przyjęcie:)
Agrafko otóż moja Julcia zaraz po urodzeniu dostała 9pkt w skali Apgar, ale po 5 minutach zaczęła u niej narastać niewydolność oddechowa i zabrano ją na patologię noworodka. Spędziła tam 16 dni w tym 6 w inkubatorze gdzie przez 2 dni miała podawany tlen. Przeszła dość ostrą żółtaczkę, ale wystarczyła fototerapia. Rok była rehabilitowana. Do dwóch lat rozwijała się z opóźnieniem w stosunku do rówieśników (usiadła jak miała 9 miesięcy, chodzić zaczęła jak miała 18 mies.) Za to teraz chodzi do zerówki, radzi sobie świetnie, po wcześniactwie nie ma śladu.
Bidulka tyle przeszła :-( dobrze, że już jest ok!

holly- słyszałam, że w ciąży to normalne, bo dzidzia ucska przepone, ale jak po ciazy nie ustapi coś z tym zrobić bo chrapanie w pewnym momencie staje sie niebezpieczne, np. bezdech, czy astma (mój M chrapie aż żyrandol lata)
 
W ramach mojej bezsenności, postanowiłam conąć się w czasie i powspominać jak to było na początku :-)
Użyłam kilka Naszych wybranych cytatów, mam nadzieje, że się nie gniewacie..ach jak ten czas szybko leci :-)
Hej, hej, na początek się przywitam i dopiszę jako kolejna listopadowa mamusia. Według kalkulatora termin wypada na 1.11 :-)

Witajcie dziewczyny :))

to mój chyba drugi post, pierwszy napisałam jak jeszcze sie staraliśmy, teraz już wiem że chyba się udało. Termin prawdopodobnie na 2 listopada ale nie jestem pewna czy dobrze liczę. Jeszcze kilka godzin temu martwiłam się że zero objawów ( poprzednio miałam duże mdłości) no i coś czuję że włąsnie już nie musze za nimi tesknic ;-)

Wszystkim zaciążonym gratuluje, starającym się życzę powodzenia

P.s. jak mam przyczepić suwaczek?



Witam wszystkich :)

Wychodzi na to ze sama tez jestem listopadowa :), zrobilam test (a raczej dwa) dzisiaj rano i mam dwie kreseczki :)

O dzidzie zaczelismy sie starac dokladnie dwa tygodnie temu kiedy mialam owulacje (uzylam testu na owulacje), a dzisiaj powinnam dostac @ wiec nie czekajac.. kupilam test :)

Termin wyliczylam na 7 listopada.

Nasze fasolki jeszcze malutkie, mialyscie juz jakies objawy ciazy oprocz spoznionej @? Ja zauwazylam juz tydzien temu (wieeem wczesnie) ze moje piersi sa wrazliwe i obolale, a oprocz tego nic.

Kiedy wybieracie sie do lekarza?

p.s. mam 25 lat i to nasza pierwsza fasolka



Witam wszystkich!
Jestem tutaj nowa zaledwie wczoraj się zalogowałam, ale bardzo mi się tutaj podoba :) Tyle pomocnych rad i ciekawych rozwiązań :) Ja również mam termin porodu na listopad 2010. Strasznie się cieszę! A mój mąż to dosłowanie ze szczęścia oszalał :D To będzie nasze pierwsze dzieciątko :)


Witam wszystkie listopadówki 2010! Dziś zrobiłam test i wyszedł pozywywny. Termin spodziewanej miesiączki mam dopiero na Dzień Kobiet, ale nie mogłam się już doczekać. Bardzo się cieszę i boję się, ponieważ w październiku poroniłam pod koniec 6-tego tygodnia. Jestem jednak pełna optymizmu, że tym razem wszystko będzie dobrze. Objawy mam już od kilku dni. :-)


Witajcie Kobietki!!!

dzisiaj wyszły mi dwa testy z II krechami...więc jak jutro betka będzie piękna to dołączę do listopadówek...trzymajcie kciuki za moją betkę!!! plisss...
Witam mamusie jestem tutaj nowa, szczerze ze jeszcze nie robilam test a mi okres sie spozni o 2 dni, narazie nie zamierzam spr testu moze pozniej, juz tydzien pol mnie boli piersi, a brzuch jakby mnie dokuczaja w jajniku raz w prawo raz w lewo, ostatnio mnie nie smakowala kakao sama nie wiem czy byl stary czy nie bo tego nie sprawdzilam. gdyby bylo tak to mam termin 18 listopada. narazie tu zaogladam i moge bede odpowiadala :) Mam coreczke 2 letniej Ariadna jest z pazdziernikowa 2007 :) jakby cos to chetnie odpisze
Witam.
Nieśmiało się dołączam. Dzisiaj zrobiłam betę i wyszło 47,31 U/l. Liczac od daty ostatniej miesiączki do dokładnie koniec 4 tygodnia :-) Ciężko mi uwierzyć bo to pierwszy cykl starań :-)
W czwartek idę do ginekologa. Trzymajcie kciuki, żeby beta rosła :-)
Ja też czekam na swoje szczęście w listopadzie - planowo 10-tego :) Mały Skorpionik będzie :-D
Witam, dopisuję się do listopadówek :) Dwie krechy jak nic i beta 344, podobnie jak lunatyczka duże zaskoczenie po długim staraniu. Bardzo się cieszę, to moja druga ciąża,pierwsza niestety skończyła się w 1szym miesiącu z powodu pustego pęcherzyka. Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko w porządku. Pozdrawiam wszystkie mamusie :-)
Czesc dziewczynki!
Wczoraj sie doiedzialam ze jestem w 5 tygodniu ciazy. Ciesze sie bardzo. Na usg widzialam narazie pecherzych ciazowy i kolejna wizytem mam za 3 tygodnie i wtedy zobacze serduszko. Ciesze sie bardzo :)))))
Witam wszystkie mamy :D

Wg obliczeń nasza niespodzianka, ma przyjść na świat 17 listopada:-) A więc przyłączam się do was:tak:

Niestety męczą mnie poooootworne mdłosci i bóle głowy:dry: ale jakoś damy rade..

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Witam z rana :-)
ja jeszcze pod kołderką, ale trzeba będzie zaraz wstać bo kurier ma przyjechać między 9 a 12, a w szlafroku nie będę go witać.
Dzisiaj na szczęście lepsza nocka i nawet się wyspałam.

Wracając do gier, to mój mężuś bardzo lubi grać i wczoraj chciał żebym była z nim w pokoju jak będzie grał, żebym popatrzyła. No więc się przeniosłam do drugiego pokoju pod koc - i zasnęłam:-) ja sama też lubiłam kiedyś pograć, szczególnie w wyścigi ale jakoś teraz mnie nie ciągnie do nich.
 
Witam poniedziałkowo ale dziś fajnie przymroziło Dziś się porządnie wyspałam, już zapomniałam jak to fajnie jest spać i się nie budzić co chwile. I te słońce za oknem tak dobrze mnie nastraja :) Życzę milutkiego dnia papa
 
reklama
Witam po śniadanku:)
NO i Ja wyspałam się to normalnie graniczyło z cudem ostatnio u nas.Julka budziła się perzez ostatnie noce i miałam już naprawdę dość.A dziś przespałam calusieńką noc.
A pogoda dziś bardzo ładna,świeci słoneczko aż chce się wyjść na spacer.
 
Do góry