reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Witam nowe mamusie:)
Co do charakteru skorpiona to ciekawa jestem jaka bedzie.Ja z mężem mamy straszne charaktery więc czy skorpion ,wodnik czy bliźnieta to i tak po takich rodzicach niezłe ziółko wyjdzie:)))))) A mnie wyjazd w góry czeka ale to dopiero w czerwiec -lipiec.

My też się nieraz z W. śmiejemy że największą niespodzianką po rodzicach wariatach będzie bardzo spokojne dziecko...ale to chyba niemożliwe... ;-)
Moja chrześnica jest skorpionicą...i choć czasami ciężko z nią wytrzymać to uważam że charakterek ma świetny.
 
reklama
My też się nieraz z W. śmiejemy że największą niespodzianką po rodzicach wariatach będzie bardzo spokojne dziecko...ale to chyba niemożliwe... ;-)
Moja chrześnica jest skorpionicą...i choć czasami ciężko z nią wytrzymać to uważam że charakterek ma świetny.
U mnie siostra męża jest skorpionicą i powiem szczerze ,ze ciężko miedzy nami bywało, 2 różne światy więc jak sie z własnym dzieckiem dogadam? Ja z męzem też niebo i ziemia on koziorożec ja wodnik i powiem Wam szczerze że po tylu latach dotarlismy sie jako małżeństwo ale oboje chcemy postawić kropkę nad " i" i nie raz jest bardzo śmiesznie. Myślę ,ze Nasz skarb bedzie do tatusia podobny:))
 
Dzisiaj rano powtórzyłam betę. Wyniki będą wieczorem, ozywiście siedzę w pracy jak na szpilach. Wczoraj nie wytrzymałam i zrobiłam teścik, został jeden z zapasów. Tym razem krechy nie da się nie zauważyć:-)
Niestety pięlegniara tak mi pobrała krew, że wyglądam jakbym miała drugi łokieć z przodu :szok:
No i dzisiaj zakończyłam wizyty u dentysty :-)

A tak na marginesie, jestem skorpionicą :-)
 
A ja dzisiaj byłam na kolejnej wizycie, bo w zeszłym tygodniu dostałam się tak między pacjentkami tylko po skierowania na badania, więc dzisiaj dopiero pierwsza pełna wizyta. Położna założyła mi kartę ciąży (i rychło w czas, bo jutro zaczyna się już 10 tydzień) i wpisała termin porodu na 2 listopada, więc tak czy siak wypada Skorpion.
 
anabr jeśli chodzi CI z tym 10tc odnośnie becikowego to podobno nie jest to już wymagane

Właśnie o to mi chodzi i niestety, ale nadal jest to wymagane. Dokonano wpisu w ustawie, że becikowe należy się wszystkim kobietom, które najpóźniej do 10 tygodnia znalazły się pod opieką lekarską. W między czasie zorientowano się, że wpisano bzdurę w ustawę i MOPSy postanowiły jednak wypłacać becikowe jeśli opieka zaczęła się do 12 tygodnia. Ale to jest tylko dobra wola MOPSów. Ja tam wolę mieć sprawy formalne z głowy zamiast się potem zastanawiać czy dam radę czy nie.
 
reklama
Właśnie o to mi chodzi i niestety, ale nadal jest to wymagane. Dokonano wpisu w ustawie, że becikowe należy się wszystkim kobietom, które najpóźniej do 10 tygodnia znalazły się pod opieką lekarską. W między czasie zorientowano się, że wpisano bzdurę w ustawę i MOPSy postanowiły jednak wypłacać becikowe jeśli opieka zaczęła się do 12 tygodnia. Ale to jest tylko dobra wola MOPSów. Ja tam wolę mieć sprawy formalne z głowy zamiast się potem zastanawiać czy dam radę czy nie.

Doczytałam dokładnie i nie jest wymagane zaświadczenie...zostało zawieszone na 2 lata. I wg mnie jest to zasadne.
Niemniej jednak jak masz to dobrze, nie trzeba się będzie martwić w przypadku jak rządowe matołki znowu zaczną coś w ustawie o becikowym kombinować.
 
Do góry