reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

reklama
Mam pytanie jakie kupiłyście kremy i oliwki dla dzidzi? Byłam dziś na zakupach i nie bardzo wiem na co się zdecydować.
 
ja tam dokładnie nie wiem bo jeszcze nie rodziłam... ale jak iałam operację to sobie strzeliłam... no i przed samym zabiegiem przynieśli mi zmywacz... lekarzmnie lekko pouczył;-) że to nie będzie nic widział przez moje pazurki i niestety muszę zmyć....:-p
więc myślląłam że i na porodówce tak samo....
to ze wzgledu na znieczulenie ogolne. Na operację faktycznie trzeba mieć zmyte. Tak samo do cesarki. No i różnie, w róznych szpitalach. Moja mama jak wychodzilam z domu jeszccze kazała mi się wracać i zmywac lakier, ale ja nie chciałam i kazało się, ze nie bylo to konieczne.Wiem, ze kiedyś wszystkie musiały miec zmyte.
Ale swoją drogą jak przez cała ciążę pomalowałam paznokcie 2 razy, bo takie mnie lenistwo ogarnia (no i paznokcie bardzo słabe) to wątpię bym akurat do porodu miała czas malować ;-)
 
Z tą spakowaną torbą, to chyba już troche przegięcie...Ja jeszcze też prawie nic nie mam, prócz kilku ciuszków odziedziczonych po koleżankowych dzieciach. Nie mam nawet jeszcze ochoty ogladac wózków, i łóżeczek. Dobrze się czuję, wiec mam nadzieje że bede miec siły, żeby póżniej latac po sklepach. Za pokoj tez się weżmiemy póżńiej. Narazie latam do roboty i nie mam czasu myśleć o tym:tak: jak czytam, że niektóre z dziewczyn juz wszsytko mają, to mam wrażenie, ze jestem wyrodna matką:-( zreszta wieżę w przesądy, i wolę na zapas nie kupować:sorry2:
Ja też mam nadzieję, że będziesz miła później siły i chęci na zakupki. Teraz jestesmy w troche lepszej formie i mi sie dobrze chodzi po sklepach i szuka, nie wiem jak będzie za dwa miesiace jak juz mój brzuszek ma 102cm! Jesli chodzi o przesądy to ja w takie bajki nie wierze, bo co ma byc to i tak bedzie, a to ze nie bede miala w domu ciuszkow myśle ze i tak by nie zalagodzilo bolu. I na pewno nie jestes wyrodną matką tylko troche zabieganą, tylko czasmi przystopuj i wsłuchaj sie w swoje ciało, nasze malenstwa tyle chca nam przekazac z środka a my nie zawsze mamy czas sie w nie wsłuchać, a to takie piękne.
Julek czy Szymek????
Ja stawiam na SZYMONA - powiem ci że gdyby nie to ze syn naszych bliskich znajomych nie mial tak na imie to naszego synka chcialam tak nazwac.
aż sprawdziłam swoje ... mam new baby 1 (newborn) 2-5kg 54szt ale nie mają żadnego wcięcia na pępuszek.....:no:
Mysle, że gdyby to wciecie na pepek bylo takie niezbedne to taka firma jak pampers puscilaby takie pieluch na rynek, ale moze sie myle. Wiem tez ze trzeba uwazac z body, bo też obcieraja pepuszek, lepsze na poczatek kaftanika, ale nie wiem. Ja już takie wiązane białe 3 szt mam.
Mam pytanie jakie kupiłyście kremy i oliwki dla dzidzi? Byłam dziś na zakupach i nie bardzo wiem na co się zdecydować.
Na to to tez nie moge sie zdecydowac. Sama mam skaze bialkowa i nie wiem czy moje malenstwo nie bedzie musiało miec jakis specjalnych kosmetyków, poźniej bede na ten temat rozmawiać z moim dermatologiem i zobaczymy co on wymyśli.
 
witajcie:)

ale mnie dlugo nie bylo....


Pamieta ktos tu jeszcze o mnie?????

Ja dzis wlasnie wyszlam ze szpitala i obym do listopada nie wracala dso niego....
jestem juz w 28tc i 4d :) sukces....

ciaza nadal zagrozona...aler jest poprawa z naczna.....
mam sie oszczedzac i oszcesdzac i dbac o siebie....
nie wiem czy mowilam bedzie synek...
chyba JULEK:) albo jak maz cche Szymek....
to sie zoabczy...
pozdrawiam::)

ps; ide czytac....uffff to jakies 120 stron....:szok:
Witajcie
Alez sie dzisiaj dziewczyny rozpisalyscie
Dudziakowa witam goraco,ciesze sie ze wszystko dobrze...odpoczywaj i oszczedzaj sie teraz:-).Co do imienia to mnie rowniez bardziej podoba sie Szymek;-).
Ka...M ja rowniez zamierzam uzywac pampersow,teraz tez ich uzywam i jestem zadowolona ...Laura zreszta chyba tez.Kiedys kupilam dwie paczki Hugissow i nie byly dla mnie tak dobre,no ale kazda pupcia bobaska inna:-D.
Co do wyprawki dziewczyny to ja dopiero wszystko kompletuje,tydzien temu dowiedzialam sie jaka bedzie plec...teraz wiem juz ze to chlopiec:-). Zamierzam sie spakowac po 30 tyg.
Co do porodu to tak jak z Laura bede rodzic w koszuli rozpinanej z przodu,tak abym mogla dac cucusia.
kasik30 ja na poczatku zamierzam uzywac Oillatum.Przy Laurze na poczatku uzywalam prawie wszystkich drogeryjnych ale kazdy ja uczulal:szok: i przeszlam w koncu na Oillatum...naprawde super.
Dopiero nie dawno jej przeszlo i uzywam Nivea.
ewelinka87 witamy na forum:-)
Zmykam dziewczynki lulu....do jutra;-)
 
Kasik30 teraz się dzieci nie oliwkuje tak jak kiedyś oczywiście jak ktoś chce to bardzo prosze ale jak ja urodziłam synka to w szpitalu mi mówili i potem położna która przychodziła do domu że już sie tego nie robi więc ja nie używałam. A kremik to miałam do bużki bambino a na dwór nivea na każdą pogode( bedzie zimno to na dwór trzeba buźke smarować) do pupy miałam na początku linomag maść a potem alantan też maść to tyle a do mycia tylko mydełko. Mnie to wystarczyło i teraz pewnie kupie to samo.

Bratowa mojego męża ma synka 3 mce i smaruje go całego oliwką więc jak kto woli ;-)
 
Ka...m ja mam czesto zgage i zazwyczaj tez jak zjem bułki ... inaczej niz chleb hehe jezeli masz zimne mleko to sie napij dla mnie to dziala... a smak mleka podczas zgagi to ukojenie :) i pije powoli delektujac sie tym smakiem :)
nie pomaga mi nic... :nerd: nawet tabletki na zgagę nie wspomnę o mleku....
piję odzienie litrami za każdym razem powoli...
ale słyszałam że tu są syropy więc muszę kupić może jutro....:-D
 
co do pampersow dziewczyny,to mnie nie przeszkadzalo w pampersach ze nie ma wciecia.podwijalam przod tak aby nie dotykal pepuszka.
Do pielegnacji pupci bede uzywac sudocrem,tak jak u Laury.
Chcialam jeszcze zapytac dziewczynki. Jak wam sie podoba imie dla chlopca : ALAN ???
Nasz synek bedzie mial chyba tak na imie.
No teraz juz napewno ide spac
 
reklama
mi też osobiście nie przeszkadza że nie ma wcięć na pępuszek...
a może jakieś tańsze będę używać pieluszki jak dzidzia będzie starsza....
chyba że będą jakieś mniej chłonne albo dzidzia nie będzie się w nich dobrze czuła....;-)

Alan.... podoba mi się... ale ja bvym tak dziecku nie dała ze względu na to że tu co 3 irol to Alan... więc mi trochę że tak powiem przeszło to imię... ale mieskając w pl napewno mogłabym dać to imię fdla dzidziusia....:tak:
 
Do góry