reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2009

Hej dziewczyny,
Od kilku dni obserwuje wasz watek i dzis wreszcie, mimo obaw, postanowilam sie dolaczyc.
Igi, Ewelia - mam podobna sytuacje jak u was. Na USG stwierdzono 7t1d, ale zarodkow brak, a jedynie dwa pecherzyki, co mogloby wskazywac na ciaze blizniacza ( hej 00eyse00 mozemy chyba podac sobie raczki ), ale zadnego bijacego serducha...
USG mialam 16.03 i mozecie sobie wyobrazic na jakich szpilkach siedze, bo kolejne USG dopiero 5.04. Mysle, ze jednak nie wytrzymam i poszukam USG w przyszlym tygodniu.
Tez sie pocieszam, ze do 12t moze nie byc widac tego serducha, ale jak tak bardzo chce je zobaczyc i to razy 2....
Moj maz tez jest z blizniakow, a ja zawsze marzylam o dwojce. W zeszlym roku w lutym poronilam w 6t i od tego czasu wieczne kuracje hormonalne, zastrzyki... Od poczatku ciazy biore leki na podtrzymanie....
Naprawde mam nadzieje, ze tym razem bedzie ok i moje groszki rosna teraz w ekspresowym tempie....
Oprocz meza i siostry nikomu jeszcze nie mowie. Boje sie, by nie zapeszyc.... Igi, ewelia i wszystkie dziewczyny u ktorych nie widac serducha dajcie znac, jak to sie rozwija....
Ja niestety jestem daleko, a tu badaja zadko i tez przez cala ciaze nie badaja ginekologicznie. Na razie nie zrobiono mi tez zadnych badan, :(
Zazdroszcze wam dobrej opieki lekarskiej. Ja przez siostre kontaktuje sie z profesorem z Polski, ale jak dlugo mozna byc w ciazy na odleglosc?
Tu lekarka mnie tylko zwazyla i zmierzyla cisnienie i kazala czekac...... Brrrrrrrrrr....
 
reklama
maa821 co do twojego pytania o objawy ciążowe, to mam cały czas pobolewania w dole brzucha, powiększone piersi i miałam dwa razy brązowe plamienie w okolicach mojej standardowej miesiączki,a no i sennośc oczywiście:tak:
Trochę mnie pocieszyłyście, że to serce może pojawi się dopiero w 12 tygodniu...ale jak nie ma zarodka to też może się nagle pojawic??? Moze też powinnam tak zrobic i poczeka do samoistnego poronienia.....:confused:
U mnie to jest 8 tydzien od OM a na usg stwierdziła doktor po wielkości pecherzyka 6 tydz i 2 dni....wiec nie wiem jak to bedzie dalej

Ewelia i Miran, a w którym tygodniu od OM miałyście robione to USG, że nie było widac zarodków?
 
Kochane, mam problem malutki. Co jest dobrego na kaszel? Nie chcę brać czegokolwiek, bo to może być groźne dla dzidziusia. Nie chcę iść do lekarza, bo panuje w naszym mieście wirusowe zapalenie oskrzeli i pielęgniarka w recepcji powiedziała, że jak nie mam temperatury, to żebym nie przyjeżdżała, bo to może tylko pogorszyć sprawę.

Moja Mama zawsze dawała mi syrop z cebuli - pomagało. Pokrój cebule posyp cukrem, za jakiś czas pojawi się coś w rodzaju syropu. Myśle, że to nie jest szkodliwe a lepiej, że nie poszłaś w sam środek zapalenia oskrzeli :blink:. Moja lekarka powiedziała, że najgorsze dla maleństwa sa niewiadome wirusy - bakterie są o wiele mniej groźne brr

Ja dziś byłam na wizycie kontrolnej u laryngologa, który powiedział, że jest okej. Kazał jeszcze do soboty pokropić kropelkami i tyle. uff obeszło się bez antybiotyku doustnie....
 
Igi - mnie właśnie chodziło że zarodek może sie pojawić nawet w 12 tygodniu:tak:, takie były przypadki, lekarze podejrzewali puste jajo (czyli wnioskuje brak zarodka), a wkoncu zarodek sie pojawiał i serduszko biło jak dzwon.

Ja byłam na USG na początku 8 tygodnia, a lekarz stwierdził 5/6 tydzień:szok: (pęcherzyk 5mm). Powiedział ze tak sie często zdarza, ze czesto owulacja sie przesuwa (ja karmiłam jeszcze piersią i przez to mogło mi sie poprzesuwać),ze pęcherzyk, zarodek różnie rośnie a na tym etapie (ktoś pisał ze pecherzyk rośnie od 0,6 do 1mm na dobę, także różnice są spore)

Pozatym jak tak czytam to troche sie dziwie że lakarz skierował Cię już na zabieg bo wczesniej duzo dziewczyn pisało że nie widziało jeszcze serduszka a były własnie ok 6 tygodnia (tydzien lub dwa później było już ok). Jak ja byłam u lekarza i spytałam czy serduszko bije to lekarz sie zaśmiał i powiedział "nie, jeszcze za wcześnie). Takze głowa do góry, poczekaj tydzień lub dwa i idz sprawdził co i jak (moze do innego lekarza)
 
Ewelia, ale mówisz o 8 tygodniu od OM, czy podejrzewane 8 tyg od zapłodienia.

Ja w środę idę do innego lekarza....jednego z lepszych w Warszawie dr Makowski, a potem nawet on mi powiedział, że jak nic nie będzie to mam iść prosto od niego do szpitala....

Wlasnie czytam różne fora i się okazuje, ze nie raz coś się pojawia....
 
Pęcherzyk ma 20 mm, od ostatniego usg dwa tygodnie temu urósł dwukrotnie..miał wtedy 10mm, a o ciałku nic nie wspominała:-(
 
8 tydzień od OM

To widzisz mój miał 5mm a lekarz określił jako 5/6 tydzień i wogóle nic nie wspominał ze coś może być nie tak, kazał kupić witaminy dla kobiet w ciąży, założył karte i kazał przyjść na kolejną wizytę czyli za miesiąc, tak jak powinno sie chodzić na początku ciąży. Ale ja i tak pójde wcześniej i do innego lekarza bo jego sprzęt był lekko przestarzały (zaznaczam ze to prywatny lekarz)

Pozatym czytałam (na naszym wspaniałym forum zresztą:tak::-D)ze jak nie widać zarodka w pęcherzyku do 25 mm to norma:tak:
 
Ewelia, twój spokój i optymizm troszkę mi się udziela....;-)
Mam nadzieję, w takim razie ze twoje podejscie jest słuszne i nie mam czym sie zamartwiac....trzymam kciuki, żeby w naszych obu przypadkach było dobrze.

To na kiedy masz termin porodu?
 
reklama
Do góry