reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Rodziłam syna to było prawie 9 lat temu to juz wtedy proponowali poród w wodzie ja nie chciałam ale korzystałam z piłki mozna było chodzić co jakiś czas przychodziła położna zbadać rozwarcie a w drugiej fazie porodu rodziłam prawie na siedząco nie dałam się położyć bo miała potworne bóle krzyżowe. Z drugiej strony położna musiała coś widzieć żeby wykonać nacięcie.
no wiele zalezy od szpitala. I od personelu. U mnie położna na szkole rodzenia zarzekała się, że można rodzić jak sie chce a potem wyskoczył ten stary lekarz z baaardzo starymi poglądami, no i co zrobić?
 
reklama
U mnie wtedy też pamiętam że wszedł lekarz i był bardzo ździwiony ,że w takiej pozycji ale jakoś oporów nie miał za dużych. Ale to prawda zależy na kogo sie trafi i w jakim szpitalu.ale najważniejsze jest chyba atmosfera i podejście personelu.
 
Ka...m
Spokojnie. Ta instytucja do której można się odwoływać to dotyczy przypadku kiedy social odmówi ci benefitu z tego co wiem, a nie kiedy pracodawca ma opory z wypełnieniem. Poza tym teraz, kiedy powiedzieli mi że mam ustawiać grafik tak żeby głównie czas spędzać na siedząco to nie mam i tak argumentu...
Do urlopu zostało mi 2,5tyg:tak:, później 2 tyg wolnego, wrócę na tydzień i od początku września wezmę zwykłe zwolnienie lekarskie - dziś już doczytałam a propos illness benefit'u i wiem że się kwalifikuję więc suma sumarum wyjdzie na to samo - 01.09.09-18.10.09 chorobowe a później juz macierzyńskie będzie :tak:


a na macierzynskie mozna isc wczesniej ale tylko2 tyg przed terminem porodu... z tego co ni wiadomo ...
 
kasiula
Każdy kraj ma własne ustalenia co do tego - w Irlandii idziesz na macierzyńskie nie później niż 2tyg i nie wcześniej niż 6tyg przed terminem :tak:
"Najpóźniejszą datą rozpoczęcia urlopu są dwa tygodnie przed tygodniem, w którym spodziewany jest poród. Urlop może się skończyć najwcześniej cztery tygodnie po narodzinach dziecka."
 
kasiula
Każdy kraj ma własne ustalenia co do tego - w Irlandii idziesz na macierzyńskie nie później niż 2tyg i nie wcześniej niż 6tyg przed terminem :tak:
"Najpóźniejszą datą rozpoczęcia urlopu są dwa tygodnie przed tygodniem, w którym spodziewany jest poród. Urlop może się skończyć najwcześniej cztery tygodnie po narodzinach dziecka."

aha a to nie wiedzialam :) a ile tam macie tygodni ? :)
 
ja tam specjalnie migdały kupiłam i po nich to jeszcze gorsza zgaga....


a chcialam was zapytac czy łapie was bezdech? ja zauwazylam ze jak klade sie spac musze poleżeć chwile bo nie dam rady zlapac powietrza... tez tak macie?

Niestety tak i też jak się kładę.. albo w upały :-(
 
Witam!
Jakimś cudem po całym dniu czytania chyba 30 stron nadrobiłam urlopowe zaległości na naszym forum.
Wyjazd w góry nie powiem był męczący, ale było bardzo fajnie.
Czuj się dobrze, dzieciątko też, dzisiaj miałam robione badania na cukrzycę, morfologię, mocz i toxo - wyniki w poniedziałek i usg połowkowe też. Dodatkowo 3D mamy prywatnie w sobotę. Już nie mogę się doczekać, aż zobaczę moje dzieciątko na pewno dużo urosło przez te 5 tygodni.
Doszłam do połowy drogi na morskie oka i dalej wjechałam busem, bo nie dałabym rady. Mąż poprosił kierowcę który nadzoruje budowę drogi i zawiozł nas na górę. Wdzięczna mu jestem do dzisiaj i spadł nam tam chyba z nieba. :tak:

klaudzia gratuluję, wszystkiego naj, naj, naj na nowej drodze życia, mam nadzieję że rodzice będą na ślubie kościelnym.

Za nasze dziewczyny z "problemami" to ciąglę się modlę i trzymam za was kciuki. Myślami jestem codziennie z wami i wiem, że wszystko będzie dobrze.

Miłej nocki i kolorowych snów!
 
Witam jestem tu nowa ma na imię Lucyna i chciałabym dołączyć do listopadówek termin mam na 30.11 jestem w 21tc to bedzie moje pierwsze dziecko
pozdr
 
reklama
Do góry