reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

No Gawit czekamy na relację.

Moim zdaniem czasami warto przeczytać o tym vita coś tam, ale każdy lekarz powinien powiedzieć co i jak. Mi np powiedział i będzie wykonywał to badanie dopiero w razie konieczności.

A co do zakupów... Ja np nie lubię w ogóle chodzić po sklepach, ale do ciuszków dziecięcych zasze zajdę. Są slodziutkie :-)

Uprawiacie jakiś sport albo aktywność fizyczną w czasie ciąży?
 
reklama
W ogóle jakoś dziwnie z tymi trymestrami i miesiącami, bo ciąża trwa 40tyg, a jakby to podzielić przez 4, to same zobaczcie ile wychodzi miesięcy ciąży... Pewnie przez to liczenie od ostatniego okresu itd.
Jest dopiero godz 19 a ja juz padnięta jestem...
 
Dlatego będzie u mnie wszystko wiadomo dopiero 4 maja jak pójdę na usg i zobaczymym wtedy w jakim wieku jest moja Kruszynka. Z każdą wizytą zmienia się wszystko więc i tym razem, na dokładym usg zmieni się wszystko. Mam andzieję, że z moj a Kruszynką będzie wszystko ok ;-)

Najlepiej zapytać gina jak się liczy miesiące trymestry itp. Jak mnie pytają w ktorym miesiącu jestem to podaję tydzień i niech sobie liczą jak maja ochotę :evil:
 
Natalunia - jak możesz to napisz jakie ćwiczenia wykonywałaś, ja też bym chciała zacząć bo przed ciążą lubiłam sobie z małą poćwiczyć a teraz jakos tak sie bałam do tej pory w 1 trymestrze a teraz juz bym chciala coś zacząć:tak:
 
Robiłam podstawowe ćwiczenia, które znalazłam w książce o ciąży i w czasopismach. W ostatniej M jak Mama była płytka z ćwiczeniami. Staram się conajmniej raz w tygodniu je wykonać. Najgorsze jest to, że nie dałam rady zrzucić nadprogramowych kg jeszcze przed ciążą. Teraz zaczęłam ćwiczyć, kiedy wejście na 2 piętro do meiszkania zaczęło sprawiać mi problemy i miałam zadyszkę. Najgorsze jest kiedy podczas spacerku muszę weść pod górkę. Dostaję zadyszki :szok: A nie palę ani nie paliłam przed ciążą.
 
Uprawiacie jakiś sport albo aktywność fizyczną w czasie ciąży?

ja chodzę na basenik średnio dwa razy w tygodniu. przed ciążą chodziłam pięć razy w tygodniu, więc musiałam ograniczyć.
trochę się bałam infekcji, ale znalazłam bardzo dobry basen ozonowany, i lekarz rozwiał wszystkie obawy moje.
myślę nad rowerem, ale jakoś się boję :zawstydzona/y:
 
do gawit super ze wszystko dobrze,gratuluje serdecznie i czekamy na wiecej szczegolow :)
Hej listopadoweczki dzwonilam dzis do lekarza i umowilam sie na badanie przeziernosci karkowej na ten czwartek:)takze bede juz spokojniejsza
pozdrawiam goraco
 
Ostatnia edycja:
reklama
a właśnie, a propos... chciałam się was zapytać.
muszę mieć skierowanie od lekarza ginekologa, czy wystarczy, że zapiszę się w przychodni?
na 5 maja mam termin kolejnego usg, u jakiegoś herosa usg-owego, więc może warto by było za jednym zamachem.
 
Do góry