reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Ja właśnie dzisiaj kończę 11 tydzień, od jakichś dwóch tygodni czuję się dużo lepiej, w sumie super, chociaż ja nie miałam takich normalnych mdłości, ja byłam głodna na okrągło, a jak zjadłam ciut więcej to było mi niedobrze z przejedzenia, a teraz jest ok. chociaż co chwilę coś muszę zjeść bo jestem głodna więc wcinam pomidory, ogórki i owoce i piję dużo.
 
reklama
dziewczyny pierwszy trymestr konczy sie w momencie zaczencia 12tc czy w momencie zaczecia 13tc??
to ja Was zaskoczę, bo gdzieś czytałam, ze pierwszy trymestr kończy się z końcem 13 tc :szok: ale jak dla mnie, na chłopski rozum i większość źródeł tak podaje, pierwszy trymestr kończy się z końcem 12 tc. u mnie w następną środę!

Ide na 17.00 na to usg i mam mega pietra! i też Wam powiem, że na forum zrobiło się jakoś tak pesymistycznie, a mi się wydaje, że nie ma co wariować! ja staram się sobie tłumaczyć, że co ma być to będzie! że w tej chwili nie bardzo mam wpływ na to co się we mnie dzieje:-( a panikowaniem na pewno dziecku nie pomagam! chociaż oczywiście przed każdym usg mam stresa i bardzo się boję :-(
odezwę się po wizycie!
 
Jeśli liczyć trymestry na tygodnie to powinien kończyć się z końcem 12 tc. Jeśli liczyć na miesiące to trzeba wziąć pod uwagę że miesiąc ma troszkę więcej niż 28 dni tak więc 13 tygodni miałoby sens. A tak w ogóle to lekarz powinie wiedzieć. Zresztą wydaje mi się, że ktoś wcześniej pisała już podział ciąży na miesiące na naszym wątku albo na samopoczuciu listoadówek.
 
A ja czuję się rewelacyjnie, gdyby nie ciągły brak snu i senność to pomyślałabym, że to chyba nie ciąża:-). Mdłości to dokuczały mi góra 2 tygodnie, zgaga była chwilowa....więc jestem szczęśliwa, że tak bezproblemowo mi przebiega:-)
Co do brzucha....już mi się "wylewa" ze spodni, ale to mój wyhodowany tłuszczyk, chociaż Maleństwo już częściowo też się wychyla na świat. Tym, które martwią się, że nie widać to na pocieszenie: pierwszą ciążę zaczęło być u mnie widać jak byłam w 5, 6 miesiącu....tak więc cierpliwości:-)
A na wagę nie wchodzę, bo nie mam:rofl2:
 
dziewczyny pierwszy trymestr konczy sie w momencie zaczencia 12tc czy w momencie zaczecia 13tc??
ja znalazłam dwie rozpiski...:
1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.
I trymestr - 1 - 12 tydzień (1-2-3 miesiąc)
II trymestr - 13 - 27 tydzień (4-5-6 miesiąc)
III trymestr - 28 - 40 tydzień (7-8-9 miesiąc)


Ejmi przepraszam ale tamto znalazłam też na BabyBoom i każdy może wklejać to co chce....
 
Ostatnia edycja:
No to jednak wychodzi na to że musimy czekać do 13 tygodnia z zakończeniem 1 trymestru....

Ka..M - owszem, każdy może wklejać co chce, a ja Cię grzecznie poprosiłam, żebyś następnym razem miała na względzie odczucia innych, którym masz zamiar to przedstawić. Nie potrzebne nam są nerwy w czasie ciąży (zwłaszcza że i tak bez nich nikt się nie obejdzie) i każdy ma inny próg wrażliwości, więc proszę tylko o zrozumienie i tolerancje odczuć innych :)

Gawit - trzymam mocno paluszki!!
 
Nie mam teraz za bardzo czasu, bo muszę wyjść, więc powiem tylko tyle, że u nas wszystko w jak najlepszym porządku! w obrazie usg żadne wady nie stwierdzone! całą relację napiszę jak wrócę, czyli pewnie późno wieczorem :)
 
reklama
witajcie kochane :)
widze, ze wszystkim nam zaczynaja brzuszki peczniec :Djak kochane z waszymi brzuszkami? bo ja to mam wrazenie, ze obrastam tluszczykiem raczej, a nie dzidzius sie rozpycha, nigdy nie nalezalam do bardzo szczuplych osob, ale te pontoniki na brzuchu i biodrach zaczynaja mnie przerazac.

U mnie podobnie. Mam oponki na brzuchu (taką wieeelką na dole) a dookoła koła ratunkowe :oo: chciałam zrobić troche gimnastyki ciążowej i robiłam, ale spadło mi z tyłka, a oponki ani rusz... no cóż... widocznie organizm przygotowuje się do ochrony maleństwa w postaci zwałów tłuszczu... Ech...

A ogólnie mdłości dopadają mnie dopiero wieczorem. Rano jest ok.
 
Do góry