reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

reklama
no tak jednak nie do konca sie udalo bo ginka do ktorej dzwonilam ma do 26.04urlop.jeszcze porozmawiam z moim mezem na ten temat ale on jest za tym abym badanie zrobila.Bede dzwonila w poniedzialek do niej i sie szybciutko umowie :)
Kamien mi z serca spadl bo juz sie balam ze wazne badanie mnie ominie.Skoro moj lekarz nie kwapil sie ab je zrobic pojde do innego :)
dziekuje za rade alisa79 :)
 
Ostatnia edycja:
Oliwka, ja chodziłam na samym początku ciąży do lekarza, który nawet nie stwierdził do konca, ze to ciąża... Kazał mi zrobić jeszcze hcg i tyle. Później kazał powtarzać test ciążowy przez 3 dni :growl: Mało tego, poszłam do innego lekarza i okazało się nie tylko, ze na 100% jestem w ciąży, to na dodatek dał mi tabletki, dzięki którym nie poroniłam, bo miałam krwiaczki naokoło pęcherzyka... Dzięki niemu cieszę się swoją maleńką Kruszynką i czekam zz niecierpliwością aż ją zobaczę :-)
 
no tak jednak nie do konca sie udalo bo ginka do ktorej dzwonilam ma do 26.04urlop.jeszcze porozmawiam z moim mezem na ten temat ale on jest za tym abym badanie zrobila.Bede dzwonila w poniedzialek do niej i sie szybciutko umowie :)
Kamien mi z serca spadl bo juz sie balam ze wazne badanie mnie ominie.Skoro moj lekarz nie kwapil sie ab je zrobic pojde do innego :)
dziekuje za rade alisa79 :)

Oliwka, ja tylko jeszcze chcę dopowiedzieć, że z tym urlopem do 26.04. to wcale nie jest tak tragicznie, tylko od razu dzwoń i na cito się umów. Ja np. idę na to badanie 28.04., kilka dni jeszcze jest w zapasie, żeby z tym zdążyć:tak:
 
hej dziewczyny!!!
Dawno mnie na forum nie było tzn czytam ale mało czasu żeby coś skrobnąc. U nas wszystko ok czuje sie dobrze, chyba coraz lepiej:-) czasem mnie tylko boli głowa i w brzuszku po bokach to podobno wiązadła czy jakoś tak. Co do badań na przeziernośc to mój gin powiedział że moge zrobić ale wcale nie musze bo ani ja ani mąż żadnych wad nie mamy urodziłam zdrowe dziecko a w rodzinie żadnych chorób nie było. Powiedział że zwykłe usg wykaże jak by coś było nie tak i wtedy kieruje na to badanie bezpłatnie. Ja jednak na nie pójde bo lepiej dmuchać na zimne zreszta mąż to nawet nalegał i sam mnie umówił na 12 maja.

Włosy napewno bwede farbować i podcinać nie wieże w te przesądy. Podobno dzieciom do roku tez sie nie obcina a ja mojego Szymka obcinałam jak miał pół roczku bo mu do oczków wchodziły . Głupoty jakieś :crazy:
 
Aha zapomniałam napisać że w pierwszej ciązy nic o przezierności nie wiedziałam i na takim badaniu nie byłam. Zrobiłam usg 4d w 22 tyg wtedy chyba badali serduszko i przepływy krwi jakoś tak no i zobaczyłam na monitorze małego siusiaka:-D i dostałam płytke z nagranym fasolkiem
 
Oliwko - ja na Twoim miejscu to bym zmieniła lekarza, bo co to za podejście - jak jest możliwość to się bada i koniec. Z tym progesteronem to też Cię źle poinformował.

Mi gina wczoraj powiedziała, że to całe badanie prenatalne czy genetyczne to wymyślono nie dawno. I kiedyś to było tak, że usg robiło się w 10, 20 i 30 tygodniu i jak było wszystko ok to więcej badań nie robiono. A teraz zmieniło się podejście lekarzy i pierwsze usg jest właśnie takie sprawdzające, czy to ciąża pojedyncza czy dobrze umiejscowiona a nie np pozamaciczna i czy jest tętno i czy nie ma krwiaków. Drugie badanie robi się już standardowo w tym 12 tygodniu i mierzy sie kości i tą przeziernośc. Trzecie badanie robi się po 20 tygodniu ciąży i wchodzi czwarte badanie koło 30 tygodnia. Ale prawda jest taka że teraz lekarze są wyposażeni w sprzety i usg robi się na każdej niemal wizycie a jak nie to co drugiej nawet jak jest wszystko w porządku :)
 
hej dziewczyny!!!
Dawno mnie na forum nie było tzn czytam ale mało czasu żeby coś skrobnąc. U nas wszystko ok czuje sie dobrze, chyba coraz lepiej:-) czasem mnie tylko boli głowa i w brzuszku po bokach to podobno wiązadła czy jakoś tak. Co do badań na przeziernośc to mój gin powiedział że moge zrobić ale wcale nie musze bo ani ja ani mąż żadnych wad nie mamy urodziłam zdrowe dziecko a w rodzinie żadnych chorób nie było. Powiedział że zwykłe usg wykaże jak by coś było nie tak i wtedy kieruje na to badanie bezpłatnie. Ja jednak na nie pójde bo lepiej dmuchać na zimne zreszta mąż to nawet nalegał i sam mnie umówił na 12 maja.

Włosy napewno bwede farbować i podcinać nie wieże w te przesądy. Podobno dzieciom do roku tez sie nie obcina a ja mojego Szymka obcinałam jak miał pół roczku bo mu do oczków wchodziły . Głupoty jakieś :crazy:

Witamy ponownie na BB! Czyli Twój lekarz z wywiadu z Wami stwierdził, że nie ma potrzeby robić tego badania, bo wad w rodzinie nie było? Z jednej strony takie podejście lekarza jest uspokajające, ale z drugiej strony jednak zbyt lekkie. Ja tam też wolę dmuchać na zimne.

Poczekam jeszcze, aż szczęśliwie zamknę I trymestr i chyba jednak poszukam profesjonalnego fryzjera, co się zna na składzie farb i krzywdy nie zrobi ;-)
 
reklama
natalunia az wierzyc sie nie chce ze tacy lekarze istnieja,szok kazal ci zrobic testy ciazowe zamiast krew pobrac straszne ale dobrze ze sam sie za to wzielas i dzis jestes z nami :)

ejmi i powiedz mi czy tu mozna lekarzom wierzyc?jak miec do nich potem zaufanie i chodzic na badania
ja po moim pierwszym poronieniu jestem strachliwa a teraz dojdzie do tego brak zaufania do lakarza az plaac mi sie chce.dobrze ze mam moja pania doktor ktora mi zawsze sluzy rada.sama ma 4dzieci i miala problemy z zajsciem i ma tez jedno dziecko chore takze wie co to znaczy i jest naprawde w tym temacie doba :)jedyne pocieszenie
 
Do góry