reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

reklama
ja bede miała usg gdzieś ok 11 tygodnia i też się nad tym zastanawiam, bo w sumie mój M. mówi że chciałby dzidzie zobaczyć ale wolałby jak już lekarz będzie robił przez brzuszek :))
 
Oj, a ja ogórkami kiszonymi to teraz tak przepadam.
A w ogóle to dziś pierwszy raz od tygodnia ponad wypiłam herbatę (taką słabiutką) z cytrynką - była taka kwaśna, że aż pyszna - ja nie wiem co ja mam z tym kwaśnym tak.
A dziś to sobie pójdę po sorbet gruszkowy - też pychota :)
Zresztą moje zachcianki zmieniają się co 5 minut.

Ja nie mam ochoty wogóle na ogórki....
jak już to żelki posypane kwaskiem...
a herbatę piję codziennie z cytryną po kilka szklanek dziennie,,...
niestety jak mnie mdli to tulko to mi pomaga... a lody jem ale nie z masyny bo już o tym pisałyśmy że te z maszyny zawierają surowe jajko które można zalicz\yć do naszej listy ..tak samo jak tiramissu nie można jeść bo ma surowe jajko..
więc jak się przyjrzeć to ta nasza czarna lista jest dłuuuga i wyc\zerpująca ;-)
 
Dziewczynki a wiecie że lekarze potrafią się mylić, ile razy słyszałam, że miał być chłopiec a rodziła się dziewczynka :))) Nie no na prawdę w 11 tygodniu nie wierzę żeby było coś widać, no chyba że to nie 11 tydzień :)

Co do ciuchów ciążowych planuję kupić sobie tylko spodnie z pasem ale to potem jak będzie wielki brzuch :D
 
ja mam pytanie... czy gin bedzie mnie badal jeszcze dopochwowo usg ...? czy juz tylko przez brzuszek??
piszecie ze lekarze nie chca naruszac dziecka i wstrzymuja sie z USG no i przeciez jak roba przez brzuch to nie "grzebia" i nic nie naruszaja wewnatrz wiec co w tym niebezpiecznego ? ja bylam do tej pory na 3 wizytach ...z czego na 2 mialam USG na jednym dopochwowe a drugie juz przez brzuszek


Kasiiula ja miałam 2 normalne usg/... w Irlandii nie badają dopochwowo....
wwięc nie odpowiem Ci na to....
ale myślę że jak już raz miałaś przez brzuszek to teraz też już będziesz tak mieć:tak:
 
A ja znów tak późno, ale niestety teraz jestem zabiegana!krążę między szpitalem w którym leży brat, a tym w którym leży tata, a na dokładkę mama mi się na grypę rozchorowała, mąż w delegacji i wszystko na mojej głowie! w sumie z jednej strony to fajnie, bo nie myślę o głupotach , nie zamartwiam się czy z dzieckiem wszystko ok! na kolejne usg idę w następny poniedziałek i będzie to końcówka 11 tygodnia!
co do płci to gdzieś czytałam, że faktycznie dopiero od 14 tc formują się narządy płciowe, ale lekarz najdokładniej może określić to po 20 tc. oczywiście, że zdarza się, że mówią wcześniej i albo mają dobry sprzęt, albo zgadują ;) w końcu mają 50 % szans! nie mniej nie sądzę, aby pod koniec 11 tc dało się tam coś zauważyć :( chociaż mogę się mylić! zapytam za tydzień moją ginkę!
niunians chłopczyk też może być! coraz bardziej godzę się z myślą, że to będzie chłopczyk i nawet na 90% już się na imię zdecydowałam, bo do tej pory to z tym mielismy wielki problem! dla dziewczynki jest wybrane od dawna, dla chłopca nic nam się nie podobało, ale w końcu coś wymyśliliśmy ;-)
Co do ciuchów ciążowych to ja niestety muszę iść na zakupy! owszem mieszczę się w takie sprzed ciąży, ale jak siedze to uciskają mi brzuch i mnie boli, więc zakupy mnie nie ominą ;) na razie mam jedne typowo ciążowe rybaczki z pasem na brzuchu kupione w tamtym roku przez pomyłkę ;) teraz są jak znalazł ;)
 
ja znalazłam na innym forum taki podział:

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.


Z resztą jest już taki wątek na naszym forum ciąża, poród, połóg... tam dziewczyny pisały jak to liczyć :))


ten jest prawidłowy... tak mówią lekarze. czyli jakby nie patrzeć jesteśmy w 3 tygodniu ciąży. przynajmniej w większości ;-)
 
reklama
Do góry