reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopad 2009

dziewczyny my tak o tych lodach gadałyśmy a właśnie dziś się dowiedziałam że nie można jeść lodów tym bardziej ttych z maszyny..
jedynie wodniste :sorry:
podobno te mleczne zqwierają surowe jajko i mogą mieć wpływ na choroby typu salmonella.....
siostra mi mówiła że lekarz jej zakazał i pod żadnym pozorem nie mogłaa jeść...
nie wiem dokładnie jak z tymi zamrożonymi... ale to chyba tak samo...:-(
załamałam się ...bo ja tak je uwielbiam

Ka...M, prawie wszystko mozna jesc, tylko te produkty na ''czarnej liscie'' niezbyt czesto, jesli raz na miesiac przyjdzie ci ochota na loda, zjedz sobie loda, kupc tylko jakiegos dobrego w sklepie, nie z przydroznej budki.
Tak samo z czarna herbata, nie mozna pic jej caly czas, ale jak raz na dwa dni zrobisz sobie mala filizanke lekkiej herbaty z cytryna, nic ci sie nie stanie. Nie popadajmy w paranoje. Chodzi o to, zeby roznicowac produkty, i nie jesc za duzo tych, ktore moga zaszkodzic. To tak samo jak mocno kwasne produkty typu ogorek kiszony, czy kapusta kiszona, nic sie ne stanie jak zjesz sobie raz do obiadu lyzke, tylko nie za duzo i nie za czesto.
 
reklama
Ka...M, prawie wszystko mozna jesc, tylko te produkty na ''czarnej liscie'' niezbyt czesto, jesli raz na miesiac przyjdzie ci ochota na loda, zjedz sobie loda, kupc tylko jakiegos dobrego w sklepie, nie z przydroznej budki.
Tak samo z czarna herbata, nie mozna pic jej caly czas, ale jak raz na dwa dni zrobisz sobie mala filizanke lekkiej herbaty z cytryna, nic ci sie nie stanie. Nie popadajmy w paranoje. Chodzi o to, zeby roznicowac produkty, i nie jesc za duzo tych, ktore moga zaszkodzic. To tak samo jak mocno kwasne produkty typu ogorek kiszony, czy kapusta kiszona, nic sie ne stanie jak zjesz sobie raz do obiadu lyzke, tylko nie za duzo i nie za czesto.

Oj, a ja ogórkami kiszonymi to teraz tak przepadam.
A w ogóle to dziś pierwszy raz od tygodnia ponad wypiłam herbatę (taką słabiutką) z cytrynką - była taka kwaśna, że aż pyszna - ja nie wiem co ja mam z tym kwaśnym tak.
A dziś to sobie pójdę po sorbet gruszkowy - też pychota :)
Zresztą moje zachcianki zmieniają się co 5 minut.
 
Oj, a ja ogórkami kiszonymi to teraz tak przepadam.
A w ogóle to dziś pierwszy raz od tygodnia ponad wypiłam herbatę (taką słabiutką) z cytrynką - była taka kwaśna, że aż pyszna - ja nie wiem co ja mam z tym kwaśnym tak.
A dziś to sobie pójdę po sorbet gruszkowy - też pychota :)
Zresztą moje zachcianki zmieniają się co 5 minut.

Hehe, ja tez jakos mam czesto ochote na kwasne. Herbate czarna z cytryna pilam w 6tym tyg. raz dziennie, bo nic innego mi sie nie chcialo, teraz pije srednio dwie male filizanki dziennie, ale rumiankowej albo owocowej, wczoraj pilam miete nawet. Do sniadania i kolacji musze miec herbate:)
A ogorka jadlam poki co jednego, tak mi sie raz zachcialo:)
Ja mieszkam w Szkocji, produktow, ktorych tu sie nie zaleca jesc to tunczyk, makrela, miekkie sery plesniowe, pasztety i produkty nie do konca przerobione, no i wszystkie niepasteryzowane mleczne, ale nie wiem czy w ogole niepasteryzowane mleko mozna jeszcze kupic gdziekolwiek:)
 
Ja po poludniami mam takie mdlosci, ze jak mi sie cokolwiek zachce to jestem szczesliwa i jem, miesa mi sie rowniez nie chce, za to mam czesto ochote na pomidory, ser zolty i...pierogi roznego rodzaju:)
 
ja mam pytanie... czy gin bedzie mnie badal jeszcze dopochwowo usg ...? czy juz tylko przez brzuszek??
piszecie ze lekarze nie chca naruszac dziecka i wstrzymuja sie z USG no i przeciez jak roba przez brzuch to nie "grzebia" i nic nie naruszaja wewnatrz wiec co w tym niebezpiecznego ? ja bylam do tej pory na 3 wizytach ...z czego na 2 mialam USG na jednym dopochwowe a drugie juz przez brzuszek
 
często się spotykam jak znajomi sie pytają który to miesiąc i czasami w sumie sie gubię bo my to na tc rozrozniamy kiedy ja sama nie patrzylam na to w ten spodob bo jak mi juz sie zacznie 12 tc to tak jakby 3 miesiac bo ciaza trwa 40 tygodni podzielic srednio na 4 tygodnie miesiecznie to jaknby 10 miesiecy... hehehe :) znalazlam taka ciekawostke...

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.


I trymestr - 1 - 12 tydzień (1-2-3 miesiąc)
II trymestr - 13 - 24 tydzień (4-5-6 miesiąc)
III trymestr - 25 - 38 tydzień (7-8-9 miesiąc)

zgadzacie sie z tym?
 
Ostatnia edycja:
jojka mnie mdli na każdy zapach - a szczególnie na perfumy ostre i papierosy..bleee...
A mam też cos takiego, że czuje się głodna, zjem coś i wcale mi nie lepiej tylko gorzej..zaczyna mi być niedobrze..i tak w kółko...tak mnie rozpycha, a wagowo nie przybieram...brzuch strasznie wyglada..taki rozepchany ;/
Nie wiem od czego to - mam na coś ochotę i jednocześnie nie mam, ale muszę jeść...
Ja też tak mam, że coś bym zjadła a jak już to stoi przede mną to nie mam ochoty :(( Mi też się wydaje że mam większy brzuszek chociaż wagowo to schudłam 2 kg
Hej dziewczyny!

co do jedzenia to nie mam ochoty ani na mięso smazone czy gotowane, ani na wędliny. jeżeli już to tylko kabanosy, ale najchętniej to jadłabym bułeczki z pomidorkiem ;-)eh pychotka!
no i też chciałabym poznać jak najszybciej płeć. ponoć chłopcy się szybciej "ujawniają" ;-) ja cały czas miałam przeczucie, że będzie Amelka, ale wszyscy w około mi mówią, że jednak chłopiec i już sama zgłupiałam :-) a na 100% dowiem się w listopadzie :-) nie mniej jednak bardzo chcę wiedzieć kto w brzuszku mieszka ;-) bo oczywiście to, że ma być zdrowe, to przecież marzenie każdej z nas!
Dobrej nocki
Moja kuzynka też wcinała kromki z pomidorem na śniadanie obiad i kolacje a na podwieczorki pomarańcze albo mandarynki... zgadnij co urodziła :)) Ma już 2 chłopców :))
ja mam pytanie... czy gin bedzie mnie badal jeszcze dopochwowo usg ...? czy juz tylko przez brzuszek??
piszecie ze lekarze nie chca naruszac dziecka i wstrzymuja sie z USG no i przeciez jak roba przez brzuch to nie "grzebia" i nic nie naruszaja wewnatrz wiec co w tym niebezpiecznego ? ja bylam do tej pory na 3 wizytach ...z czego na 2 mialam USG na jednym dopochwowe a drugie juz przez brzuszek
Ja miałam 2 wizyty i 1 usg dopochwowe. Następną wizytę mam 29 kwietnia i też będzie usg. Zresztą mój lekarz co wizytę robi usg, mówi że nie ma to zbyt do rzeczy jak często, bo na początku przecież dzidziuś jest taki mały że mu ta "pałka" nie przeszkadza, a później przez brzuszek to tym bardziej :))
Kasiula a w którym tygodniu miałaś już przez brzuszek ??
 
reklama
ja znalazłam na innym forum taki podział:

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.


Z resztą jest już taki wątek na naszym forum ciąża, poród, połóg... tam dziewczyny pisały jak to liczyć :))
 
Do góry