reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

kingula, pixi, olica
No i właśnie to jest dezorientujące... No bo jeżeli zakładamy że dziecko jest donoszone po ukończeniu pełnego 38tyg to czy jest to 38tydzien wg OM czy wg USG??
Niby co ma być to będzie... ale ja np chciałabym to wiedzieć, jak wygląda sprawa...
Chociażby w odniesieniu do wagi dziecka - mierzono ją w 29tyg (wg usg) ale waga była jak w 28tyg (czyli faktyczny tydzien od OM).
Teraz niby mam 39tydz w toku wg usg ale to 38 wg om.
Czy gdybym teraz urodziła, to dzidzia byłabym donoszona? Pecherzyki płucne rozwiniete itd...?
Cierpię na niedosyt wiedzy jak widac.. :blink:
Mary Mary nie wiem jak tam u ciebie, ale tutaj mimo tego konkretnego terminu z USG (tak jak ja mam na 13 XI) to jeszcze dwa tygodnie przed i po tej dacie to tez dziecko niby jest urodzone w terminie. Jezeli dziecko nie urodzi sie do dwoch tygodni po dacie z USG to wtedy biora sie pomalu za wywolywanie porodu. A co do wagi dziecka to oni mi tylko brzuch metrem mierza i mnie waza. Tak ze na tej podstawie maja okreslic wielkosc i ciezar dziecka... jak dla mnie to taki pic na wode! Ostatnie USG robia w 20 tyg! Ja to dopiero mam niedosyt wiedzy:confused:
 
reklama
Mary Ty idz sie zdrzemnij co? bo ja to juz sie przez Ciebie zakrecilam jak sloik na zime :-D:-D:-D
Coooooo??? DLaczeegooo?? :-D:-D:-D:-D

Kingula- gdyby nie usg u pl gin to ja mialabym tylko jedno usg w 20tyg, a pomiary robią jak u ciebie...
No wlasnie o to mi chodziło - czy za wywolywanie braliby sie przy 42tyg wg usg czy om...? :tak:
Czyli jednak USG...
 
Mary Mary, ja dokładnie pytałam gina o to która data się liczy i która stanowi punkt odniesienia. Powiedziała, ze bezwzględnie datą , która jest brana pod uwagę jest data OM!!! Na usg - poza orientacyjnymi rzeczami - nikt nie patrzy ustalając np cc
 
reklama
Mary Mary, ja dokładnie pytałam gina o to która data się liczy i która stanowi punkt odniesienia. Powiedziała, ze bezwzględnie datą , która jest brana pod uwagę jest data OM!!! Na usg - poza orientacyjnymi rzeczami - nikt nie patrzy ustalając np cc
No tak, ale jak widać - w Polsce...
A zgodnie z tym co pisze Kingula - w Uk, Ie, Norwegii i innych krajach które podobnie prowadzą ciąże jednak wg usg..
 
Do góry