reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Ja sie nawet wyspalam mimo 3 przerw: na siusiu ok 1:00, wizyty synka ok 2:00 i na tabletke ok 4:00, ale juz mnie muli...mysle, ze to na pogode, bo w nocy padalo, teraz sie chmurzy...
Jutro mam wizyte u gin, i ciekawa jestem, czy jeszcze bede musiala brac te tabletki...jak nie, to choc w nocy nie bede musiala po nie wstawac.
 
reklama
a ja dzis choc dobrze spalam ale w nocy nerka chyba mnie bolala :( tzn w okolicy nerki ale juz sama nie wiem czy to to czy moze po prostu bol plecow eh ja od 7 na nogach bo trzeba bylo jechac krew pobrac i jakas padnieta jestem chyab pojde sie poloze na troche a zrwszta ta pogoda... ponuro i wogole tak nie przyjemnie
 
hej laseczki!!Ola wczoraj wam przekazala co u mnie ale melduje sie ze juz mi troche lepiej ale nic nie wolno mi robic tylko lezec!!Poza tym co dwa dni mam ktg aby sprawdzic czy cos zlego sie nie dzieje..jutro znowu grzecznie musze maszerowac na badanie!!
Leż, leż. Grunt, że jednak nic złego się nie dzieje. Te troszkę to już spokojnie dasz radę. Trzymam kciuki za poprawę samopoczucia i prawidłowe wyniki badań :-)
 
Ależ moje dzieci są chrześcijanami :-) sama je ofiarowałam Bogu, ksiądz ani kościół katolicki do niczego nie jest mi potrzebny. WIara i szacunek dla tradycji muszą m wystarczyć. Zyję wg zasad chrześcijańskich, wpajam je swoim dzieciom i to jest dla mnie najważniejsze. Tylko dzieci wymagają troszkę więcej wsparcia, bo nie chodzą na religię, zwłąszcza druga klasa podstawówki jest trudna, ale w sumie cieszę się, że uczą się od małego, jak bronić własnej innosci.

No i bardzo dobrze :tak:

Gieo-oska leż i odpoczywaj :tak:

Passingby ja się cieszę, że mogłam od początku być w tym wszystkim. Dużo mnie to nauczyło. Mój mąż przestał chodzić do kościoła jak zobaczył jakie wille stawiają księża "swoim rodzinom". Teraz cieszy się, że wzieliśmy ślub w cerkwi, bo był uroczysty i coś się działo cały czas. Najważniejsze jest poszanowanie inności drugiego człowieka. Później wszystko się ulozy. Niby katolicyzm i prawosławie to siostrzane wyznania, a tak naprawdę jest dużo różnic. Moim zdaniem pozytywnych. Mamy chrzest razem z bierzmowaniem a pierwszą komunię w 40 dni po narodzinach albo tydzien po chrzcie. I malutkie dzieci aż do pierwszej spowiedzi, czyli do 7 lat przystepują do komunii bez spowiedzi. Później wchodzą w dorosłe życie i żeby podejść do komunii muszą pójść do spowiedzi.
 
Ostatnia edycja:
Kurka, chwile mnie nie ma i tyle do nadrobienia :shocked2:

Kaska i Gie-oska trzymajcie sie mocno!!!

Jesli chodzi o ciezarna i chrzest to ja wlasnie dlatego nie zostalam chrzestna mojego brata. Chociaz z mama tez uwazamy ze to glupi przesad, to co innego moi dwaj wujkowie - ksieża. Powiedzieli, ze, cytuje "Broń Boże aby ciezarna byla chrzestna. Przez to skrzywdzi sie ktores z dzieci, a chcemy aby i Miloszek i malenstwo Gosi dobrze i zdrowo sie chowalo". No i jak poszla fama po rodzinie, to wszyscy byli oburzeni, ze tak chcemy zrobic. Wiec dla swietego spokoju chrzestna zostal ktos inny, a ja siostra bede przeciez zawsze. Ale cos w sercu kluje :eek: No i najwazniejsze, ponoc Kosciol nie uznaje zabobonow i przesadow. A tu prosze jaki dowod. I to nie zwykli ksieza, a bardzo szanowani proboszcz i prałat.

A jesli chodzi o rozwodnikow, to niby jest tak, ze jak rozwod jest z winy jednej strony, a druga zyla caly czas w zgodzie z Bogiem, to ta druga ma prawo spowiedzi i komunii, dopoki nie zacznie grzeszyc z nowym partnerem :sorry: Chociaz byla zona mojego chodzi do komunii i jak moja tesciowa z nia rozmawiala i sie jej zapytala jakim prawem, to stwierdzila ze dostala rozgrzeszenie. A ma nowego faceta i jest z nim w ciazy :sorry: Wiec nie wiem o co tu chodzi.

A mi sie rozwalil wczoraj samochod. Jak juz pisalam, to raz mi juz poszedl pasek rozrzadu, a teraz linka od sprzegla :wściekła/y: i jestem wsciekla bo nie moge ruszyc sie z domu i mala nie poszla przez to do przedszkola :wściekła/y:

Pianistka, bo to chyba Ty pisalas o tym sluzie. Mnie ginekolog uprzedzil, ze na ostatnie miesiace zabezpieczyc sie we wkladki, lub mniejsze podpaski i zebym sie nie zdziwila jak bede miala obfita wydzieline, wrecz ciagnaca sie. Dopoki jest przezroczysta lub biala i nie ma brzydkiego zapachu - to normalne. A czop zaczal mi odchodzic trzy dni przed urodzeniem, polaczony z mocnymi juz wtedy skurczami. Byl ciemnozielony, brazowy z domieszka krwi. I bardzo gesty. Na pewno go rozpoznasz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przeczytałam wszystko, ale nie chce mi się juz komentować tematu przesądów.
Dla mnie to brednie i tyle.

Dziunka jakby mi brat powiedział, że nie mogę byc chrzestną , bo jestem w ciąży to chyba by mi ręcę opadły....

Gosiu odpoczywaj i trzymajcie sie dzielnie jeszcze minumum 2 tygodnie !!!
 
Przeczytałam wszystko, ale nie chce mi się juz komentować tematu przesądów.
Dla mnie to brednie i tyle.

Dziunka jakby mi brat powiedział, że nie mogę byc chrzestną , bo jestem w ciąży to chyba by mi ręcę opadły....

Gosiu odpoczywaj i trzymajcie sie dzielnie jeszcze minumum 2 tygodnie !!!

Masz racje, tez mi rece opadly. Tzn widzialam, ze mama zaczyna sie wahac i juz po prostu sobie odpuscilam, w koncu to byla jej decyzja. A jak mowilam siostra bede zawsze, a to czy jestem chrzestna na papierze czy nie, nie ma juz znaczenia. Zreszta i tak wierzaca nie jestem. Julie co prawda ochrzcilam i z mala tak samo bedzie, Komunia pewnie tez, ale potem niech sobie same wybiora religie. Ja jestem typowa ateistka, mimo trzech ksiezy i zakonnicy w rodzinie, bo tez nie moge patrzec na bzdurna polityke naszego Kosciola. No ale mniejsza z tym. Smiesznie tylko u nas wyglada niedziela bo moj z Julka chodza na 8 rano do Kosciola, a ja zostaje w domu.
 
Zreszta i tak wierzaca nie jestem. Julie co prawda ochrzcilam i z mala tak samo bedzie, Komunia pewnie tez, ale potem niech sobie same wybiora religie. Ja jestem typowa ateistka, mimo trzech ksiezy i zakonnicy w rodzinie, bo tez nie moge patrzec na bzdurna polityke naszego Kosciola. No ale mniejsza z tym. Smiesznie tylko u nas wyglada niedziela bo moj z Julka chodza na 8 rano do Kosciola, a ja zostaje w domu.

no tak. Ty jesteś ateistką i masz ochrzczone dzieci, ja jestem wierząca i mam nieochrzczone. To właśnie specyfika kościoła... coraz bardziej myślę o apostazji, bo to całe zakłamanie mnie mierzi....
 
reklama
U mnie znowu ciśnienie szaleje... Rano miałam 140/85 i 106' puls!!! :szok: A przy skoku ciśnienia brakuje mi powietrza i to jest cholernie nieprzyjemne uczucie...Jutro na szczęście do gina idę, i zobaczymy co powie. Zmeiniłam gina i mam nadzieję, że chociaż ta będzie potrafiła mi pomóc.
 
Do góry