reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

dziewczyny mam pytanie...
dzis rozmawialam z moim mezem o chrzcinach i zalezy mi na tym aby byla moja siostra matka chrzestna jednak jest ona w ciazy a w terminie gdy planujemy chrziny bedzie w 30 tc ... slyszalam o zabobonach ale nei wiem czy w nie wierzyc... co o tym myslicie?
 
reklama
dziewczyny mam pytanie...
dzis rozmawialam z moim mezem o chrzcinach i zalezy mi na tym aby byla moja siostra matka chrzestna jednak jest ona w ciazy a w terminie gdy planujemy chrziny bedzie w 30 tc ... slyszalam o zabobonach ale nei wiem czy w nie wierzyc... co o tym myslicie?

Pierwszy raz wżyciu usłyszałam o tym od mojego Ł :eek: mama jego mu nagadała...
Na szczęście udało mi sie go przekonac że to zwykłe zabobony i przesądy...
Mówię na szczęście bo jak dobrze pójdzie to mama chrzestna naszej małej tj moja przyjaciółka prawdopodobnie tez będzie w ciąży w tym czasie.
ABSOLUTNIE się tym nie przejmuję i nie rozumiem jak można wogóle brać serio takie przesądy. "Moja" Madzia (przyjaciółka) będzie mamą chrzestną mojego dziecka i już :tak:

Pianistka
Ja też mam takie śluzy od czasu do czasu - czasem żelowe, czasem białawe, ale nigdy nic przy tym się nie działo więc nie martwiłabym się na twoim miejscu :happy:
Jeśli cie to uspokoi możesz skonsultowac z lekarzem ale nie podejrzewam żeby to był ten czop, chociaż oczywiście pewności nie mam...
 
Pianistka
Ja też mam takie śluzy od czasu do czasu - czasem żelowe, czasem białawe, ale nigdy nic przy tym się nie działo więc nie martwiłabym się na twoim miejscu :happy:
Jeśli cie to uspokoi możesz skonsultowac z lekarzem ale nie podejrzewam żeby to był ten czop, chociaż oczywiście pewności nie mam...

No wlasnie, ale jak pojde tutaj do poloznej to mi powie ze wszystko okej. Ja sie juz przestraszylam ze to moze ten czop zaczyna odpadac... Nigdy takiego czegos nie mialam, mam uplawy w calej ciazy, raz mniejsze raz wieksze, glownie rano jak wstaje z lozka albo wychodze po zakupy, ale sa wodniste, a dzis normalnie mialam taki pasek zelu, jakby ktos z tubki klej wycisnal...
Nie powiem, bo sie przestraszylam ze czasu malo, a mam przeciez jeszcze 7 tyg... Torba do szpitala nie spakowana, ehhh... Do niedzieli postanowione: wyprawka do szpitala musi byc gotowa, nigdy nie wiadomo, kiedy mala zechce przyjsc na swiat.

Dziewczyny z UK, w Tesco teraz sa promocje na pieluchy i chusteczki Pampers, chusteczki sensitive wychodza po £1.00 a pieluchy rozm. 1 - 2*27 szt. za £6.00 a rozm. 2 - 62szt. za £5.98. Ja jeszcze nie mam zadnych, wiec chyba kupie jedne drugie.
 
Dziewczyny z UK, w Tesco teraz sa promocje na pieluchy i chusteczki Pampers, chusteczki sensitive wychodza po £1.00 a pieluchy rozm. 1 - 2*27 szt. za £6.00 a rozm. 2 - 62szt. za £5.98. Ja jeszcze nie mam zadnych, wiec chyba kupie jedne drugie.

W morrisonie jest tez promocja :) jezeli dobrze pamietam to 12 paczek chusteczek sensitive jest za 7 funciakow :) wiec wychodzi jeszcze taniej niz w tesco :-)
Co do pampersow to nie pamietam ale tez taniutko :tak::tak:
 
dziewczyny mam pytanie...
dzis rozmawialam z moim mezem o chrzcinach i zalezy mi na tym aby byla moja siostra matka chrzestna jednak jest ona w ciazy a w terminie gdy planujemy chrziny bedzie w 30 tc ... slyszalam o zabobonach ale nei wiem czy w nie wierzyc... co o tym myslicie?
Ja też słyszałam, że kobiet w ciąży nie prosi się na chrzestne, ale dlaczego to nie wiem :-(A co to za przesądy?
 
witam z rana
ja cos spac nie moge,ciagle te mysli jak to bedzie itd.juz widze nasza kruszynke jak ja trzymam w objeciach to juz tylko dwa tygodnie
a co do przesadow kasiiula to bym sie na twoim miejscu wogole tym nie przejmowala,ja tam w takie zabobony nie wierze

nie wiem jak Wy ale ja tez kupilam juz sobie chusteczki pampersa jednak moja polozna twierdzi aby w domu uzywac do obmywania pupy tylko cieplej wody a potem ladnie pupe nawilzyc jakims dobrym kremem.Jak mowi te chusteczki jakby nie bylo mimo ze posiadaj atesty nasaczane sa chemikaliami ktore na pewno na poczatku nie sa najlepsze dla skory dziecka.Owszem mowila ze jak sie jest z dzieckiem gdzies na wychodnym to mozna stosowac chusteczki ale do codziennej pielegnacji ich nie zaleca
 
Kamcia nie przejmuj się małżeństwem idiotów, w końcu kiedyś ta babka dostanie za swoje i jeszcze się nauczy, życie jej odpłaci pięknym za nadobne :tak: Mi się wydaje, że ona po prostu była o ciebie zazdrosna...Nie potrafi gotować, z zachowania wnioskuję, że nie jest zbyt inteligentna, a pewnie w tobie poczuła zagrożenie, bo może zawsze była tą jedną dziewczyną w towarzystwie itp.(znam takie przypadki:confused2:). I może przede wszystkim zazdrościła ci, że ty nie masz potrzeby i nie musisz paradować z gołym tyłkiem przed cudzym mężem, by czuć się dowartościowana i zwrócić na siebie uwagę, a ona najwyraźniej tak :-)

Ja też w przesądy nie wierze, po co sobie głowę zawracać ;-)
Też ciągle myślę o malutkiej, śni mi się i...Jakiś tydzień temu miałam sen no...nie wiem czy nie trochę przerażający. Mianowicie, śniło mi się że wyciągnęłam sobie małą z brzucha, ręce wsadziłam między nogi i... po prostu :-) Była taka śłiczniutka i maltuka hehe. Zajmowałam się nią i tuliłam, ale że nie mogłam jej jeszcze karmić a ona nagle zaczęła płakać, bo była głodna, to postanowiłam wsadzić ją z powrotem do brzucha...:confused2:Masakra jakaś, dobrze że się obudziłam i już to mi się nie przyśniło...:-D
 
Czesc dziewczyny serdecznie pozdrawiam i zycze miłego dzionka. U mnie szaro pada i jest brrrrrrrrrrrrrrr. Mały wstał o 7 a teraz sie bawi. Oliwka tez sie nie mogłąm doczekac Antosia a potem razem z mezem chodzilismy jak ząbi. Odpoczywaj bo pierwszy miesiac jest ciezki ale wspaniały. Dzis wspominam to łezka w oku jak patrze na Antosia. A za miesiac bedzie nas czworo okaze sie jak bedzie z Maksiem
 
Ja też słyszałam, że kobiet w ciąży nie prosi się na chrzestne, ale dlaczego to nie wiem :-(A co to za przesądy?

Kiedyś chodziło o to że rodzice chrzestni trzymali dziecko na rekach przez cala msze i stali przez caly obrzadek. Kiedys obrzadki byly dlugi i celebrowane. Do tego to rodzice chrzestni "przejmowali" wladze w tym dniu i wszystko przygotowywali - oni otzrymywali nowa role w zyciu dziecka. Kobiety czesto ronily po takim wysilku. Stąd ten przesad.
 
reklama
Dziewczyny dajcie spokój z tymi durnymi przesądami.
"Gdzies to słyszałam , ale nie wiem dlaczego...."

No i dobrze !!!
Po co masz słuchać genezy powstania takich bzdur.
Zajmij się dzieckiem i wybierz na chrzestnych takich ludzi, którzy Twoim zdaniem będą najbardziej nadawac się na rodziców chrzestnych bez względu na to czy są po rozwodzie, z brzuchem itd.
 
Do góry