reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Annas81- oj z tym śluzem to bywa bardzo różnie u każdej kobiety. Ja mam od początku żółtawy, na przemian z biało-mlecznym a na dodatek raz jest gęsty a raz wodnisty. Co prawda lekarz nie badał mnie ginekologicznie, ale grunt że śluz nie jest zabarwiony na różowo czerwono czy brunatno albo brązowo.
Myślę, że to jest sprawa bardzo indywidualna każdej kobiety.
Na samym początku ciąży miałam bardzo sucho a teraz ciągle coś w majtkach znajduje, nie jest tego dużo, ale jest wilgoć.
No ale trzeba się obserwować!
 
reklama
Annas81 ja po plamieniu wlasnie mialam takie zolte uplawy...ale z kazdym dniem coraz mniej go bylo nadal jeszcze mam takie lekko zolte i mi sie zdaje ze to reakcja organizmu na duphaston chodz pewnosci niemam...do lekarza ide dopiero 10kwietnia ale niechce sie zamartwiac...mam nadzieje ze te uplawy to nic zlego i tez chetnie poslucham opinii innych dziewczyn!!:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 
hej sylaba ciesze sie bardzo ze u Was wszytsko idzie pomyslnie :) bardzo wazny jest lekarz i jego nastewienie do nas.nie wyobrazam sobie w "naszym stanie" miec jakiego lekarza ktory mi laske robi ze mnie zbadfa no ale coz roznie to w zyciu bywa.
Pisze odnosnie aspiryny ja ja biore ,bralam juz przed ciaza i teraz codziennie po jednej az do 34tyg.Jest to aspiryna protect na rozrzedzenie krwi
pozdrawiam

Ejmi witam serdecznie ,fajnie ze jestes u z nami :)
 
annas81 co do uplawow to tez je mam i to zolte ale ja podobnie jak gie-oska mialam plamienia ktore trwaly dwa tygodnie i jak one sie skonczyly to zaczely sie zolte uplawy(ja mysle ze to tak na zlosc,zawsze musi byc cos co czlowieka niepokoi,jedno sie skonczylo to inne sie zaczyna)ale u lekarza wymaz nic nie wykazal akze staram sie tym nie przemowac :)
 
Witam wszystkie listopadowki. U mnie zmeczenie, w brzuszku rewolucja, bo przemiana materii sie zmienila rzez ciaze, jednoczesnie dieta bogata w warzywka wiec brzuszk swiruje. Niestety, mieszkam na wyspach i zadnych badan poki co nie mialam, pierwsze usg w 12 tyg, badania krwi rowniez. Pozostaje wiec nadzieja, ze wszystko bedzie ok...


Ja też mieszkam na wyspach... jestem listopadówką....
i we wtorek jadę na drugie usg..... będę słyszeć serduszko mojej dzidzi....
nie wiem dlaczego Ty nie masz usg... ja już mam nawet swoją kartę szpitalną....
 
ja też wcinam cytrynkę non stop... hehe...
normalnie nawet mnie nie kwasi.... :-):-)
chleb już jest ok..... chociaż od tamtej pory wolę bułeczki ;-)
no i jakoś mi tak wpadł biały twaróg... i szczypiorek... uwielbiam......
 
Dziewczyny, ale ja robiłam sporo badań, bo oprócz tokso i grupy krwi to jeszcze jakiś odczyn coombsa, mocz, morfologię, cukier, WR (chyba tyle) ;-) tokso i grupa krwi kosztowały 64 zł + reszta i wyszła prawie stówka ;-), bo dokładnie 95 zł

gie-oska ja słyszłam właśnie o tym zaświadczeniu i dla mnie jest to trochę głupie, bo co z kobietami, które o ciąży dowiadują się znacznie później, bo, np. pierwsze 3 miesiące mają @. są takie przypadki. a i ja słyszałam, że wystarczy karta ciąży, no, ale przecież je też zakłada się różnie! więc to jakieś dziwne z tym becikowym!

Ejmi kochana ja nie musze korzystac z ubezpiecznia męża, bo mam swoje, ale jakoś nie chciało mi się iść do rodzinnego! jak pomyslałam o tych kolejkach i babach tam siedzących i wydzierających się na każdego to stwierdziłam, że dziękuję bardzo ;-) ale oczywiście nie zamierzam cały czas robić badań prywatnie! i pewnie w końcu zawitam do rodzinnego po skierowanie na jakieś tam badania :-)
a co do suwaczka to napisałam Ci instrukcję na gg ;-)

Annas81 ten żółtawy śluz to może być w wyniku jakiegoś zarażenia grzybicznego, które w ciąży są dość częste. jeżeli jeszcze nieprzyjemnie pachnie, to pewnie to właśnie to! albo właśnie reakcja na duphaston czy luteinę (zwłaszcza dopochwową). wydaje mi się, że to nic złego i faktycznie tak jak Ejmi pisze - dobrze, że nie jest zabarwiony krwią, brunatny czy brązowy!

Ka...M a robiłaś to usg państwowo! bo powiem Ci, że jestem bardzo zaskoczona, że tak wcześnie! i masz już kartę ciązy :szok: ja jak jeszcze mieszkałam w UK, byłam u GP w 6 tc, a usg miałam mieć dopiero w 14 tc. a teraz moja kolezanka jest tam w ciązy i jak poszła do GP, to zmierzył jej ciśnienie i na tej podstawie stwierdził, że z dzieckiem wszystko dobrze, bo ciśnienie idealne :szok: ale jak widać na Twoim przykładzie, nie wszędzie tak jest!
 
reklama
Ja byłam prywatnie u lekarza....
u nas kobiety w ciąży nie płacą za nic... i chodzą prywatnie...
więc byłam ponieważ miałąm coś z nerkami... i jak byłam na badaniu moczu w szpitalu... to jako kobieta w ciąży musiałam już wypełnić kartę szpitalną....
i zrobili mi usg..... a później umówili mnie na następny tydzień bo powiedziała że już będzie serduszko słychać i że posłuchamy sobie.... :tak:
no to więc jadę....i wszystko jest prywatnie....
 
Do góry