reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

mi drętwieją ręce najczęśćiej w nocy jak spie, ale to pewnie dlatego że trzymam ręce u góry podłożone pod poduszkę i przygniatam je jeszcze głową, więc krew pewnie ma ciężkie krążenie.
 
reklama
Madziek - jakos nie za duzo macie tych spotkan w szkole rodzenia. Nasze trwają 6 tyg w poniedziałki i środy. Pierwszą godzine polozna omawia jakis temat, a druga siedzimy na sali i najpierw sie relaksujemy na workach sako przy muzyczce i oddychamy, a potem roznie.Wczoraj np ćwiczyłysmy troche na piłkach i pokazywała mężom jak maja nas masowac, zeby ulżyc.
 
Aha!!!!!
No i pytałam wczoraj polozna odnośnei paznokci, bo tez zdjełam tipsy, ale okazuje sie, że mozna miec np pomalowane paznokcie bezbarwnym lakierem wiec i żelem bezbarwnym pewnie tez mozna. BYLE płytka paznokcia była w naturalnym kolorze, a nie zakryta.
 
Aha!!!!!
No i pytałam wczoraj polozna odnośnei paznokci, bo tez zdjełam tipsy, ale okazuje sie, że mozna miec np pomalowane paznokcie bezbarwnym lakierem wiec i żelem bezbarwnym pewnie tez mozna. BYLE płytka paznokcia była w naturalnym kolorze, a nie zakryta.
mi przed zabiegiem kazali usunąć nawet bezbarwny, bo twierdzili że czasami bezbarwne też mają jakiś połysk lub odcień i lepiej żeby ten raz się poświęcić więc raczej tipsy odpadają :))
 
niby nie mozna miec do porodu tipsow...ale ja sobie jakis czas po porodzie zrobie:-)bede uwazac aby malca nie zagrapac:-)
p.s. Klaudzia ja tez moge przyjsc do ciebie na pazurki??;_)

Oczywiscie hehe :-)

madziek- ja tez ide dzis pierwszy raz na szkloe rodzenia:tak:

klaudzia- a ty bylas juz moze tutaj na tej szkole?wybierasz sie w ogole?

dostalam od poloznej numer tel. zeby zadzwonic i sie umowic ale ona cos mowila ze pewnie nie wczesniej niz 35tyg mnie przyjma a zajecia niby sa co tydzien :confused2::confused2: zadzwonie tam moze dzisiaj zobaczymy co powiedza, ale slyszalam ze te szkoly sa marne tutaj i wogole moje zajecia bylyby o 2:30 i w jaki sposob ja mam niby przyjsc z mezem jak pracuje :confused2::confused2::confused2:


co do pazurkow to dziewczyny naprawde odradzam do porodu a tymbardziej zaraz po porodzie, ja sama nosialam paznokcie przez kilka ostatnich miesiecy non stop, roznych dlugosci i bylam przyzwyczajona do nich w 100%, dziwnie sie czulam bez, ale gdy ostatnim razem bylam u znajomej ktora miala wtedy 3 miesieczna coreczke i gdy wzielam ja na rece balam sie caly czas zeby jej nie drapnac. nie chce nawet myslec o tym jakbym musiala uwazac przy kapaniu dzidziusia itd, a jezeli trzeba miec krotkie paznokcie do porodu to wsumie nie widze sensu utwardzania ich zelem, tymbardziej ze w ciazy paznokcie sa o wiele mocniejsze :)
 
Ja Wam tez wspolczuje lykania tych lekarst, ale czego sie nie zrobi dla urodzenia zdrowego dzidziusia...
U mnie samopoczucie dobre, choc kiepsko spalam. Ja tak sypiam w kratke. Jedej nocki super, drugiej gorzej...
Brzuch mi czesto twardnieje, macica sie stawia-tak chyba na to mowia. Szczegolnie popoludniami. Mam wtedy tez skurcze, bezbolesne ale uciazliwe. Jutro mam wizyte i mam nadzieje, ze tym razem gin mnie zbada, bo ostatnio tego nie zrobila...

Przed 15minutkami powiesilam pierwsze pranko dla dzieciatka-biale ciuszki rozmiar 56-68. Moze to i wczesnie, jeszcze mam 2 miesiace, ale ja nie mam suszarki w lazience ani miejsca aby jakas postawic(dopiero myslimy aby powiesic jakas przy suficie)i musze skorzystac z pogody aby mi wszystko poschlo. A zanim wypiore i wyschna wszystkie rzeczy to troche minie-pewnie ze 3-4 tygodnie, bo przeciez w miedzyczasie musze prac nasze rzeczy...Poza tym babcia mnie postraszyla troche(choc to oczywiste), ze porod moze byc wczesniej, a podobno drugie i nastepne dzieciaczki lubia rodzic sie wczesniej niz starsze rodzenstwo...U mojej mamy sie sprawdzilo. Ja bylam w terminie, rok modszy brat to miesieczny wczesniak, siostra urodzila sie w 6miesiacu-zmarla niestey, i najmlodszy brat spieszyl sie od 7miesiaca, ale udalo sie g przetrzymac do 2.5tyg przed terminem...wiec na 100% chce byc gotowa ze wszystkim za miesiac najpozniej.

Chyba sobie wykrakalam...szczegoly na watku o badaniach i usg:-(
 
Hej Dziewczyny,
ja dzisiaj chyba nie wyrobię, normalnie oddychać nie potrafię, tzn mam płytki oddech i cieżko mi jakoś, chyba Bobo już mi wszytskie wnętrzności do góry wypchało :szok: Mam nadzieję, że to takie jednodniowe :eek:

Ja dzisiaj w nocy obudziłam sie ze zdretwiałą reką, z tym, że u mnie to problem dziwacznych pozycji podczas spania, zawsze jakoś te ręce wyginam:tak: faktycznie uczucie okropne, ręka bezwładna i żeby ją podnieść musiałam pomóc sobie drugą, porażka.

Mój Bobas od wczoraj protestuje, jak leżę na lewym boku, prawdopodobnie ma teraz, tak po boku ułożona główkę, wczoraj w tym miejscu czułam regularne takie "szturchańce" - to chyba była czkawka :tak: W sumie wcześniej jadałm lody, więc chyba mu zasmakowały wody i sobie popił hehhe
Życzę miłego dzionka
 
U nas w szkole rodzenia polożne mówiły, że nie wolno mieć tipsów. Tak samo nie można mieć pomalowanych paznokci nawet bezbarwnym lakierem. Na stopach też zakaz malowania. W niektórych szpitalach jak kobieta nie ma krótkich paznokci, to położne zajmują się dzieckiem, żeby matka nie podrapa,ła, albo były przypadki, kiedy matki ścinały paznokcie na położniczym. Wszystko zależy od szpitala i od położnych.
 
reklama
Ja dziś nie mam nastroju ...w nocy nie mogłam znowu spać, wszystko mnie wkurza i denerwuje:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Nie mam ochoty sprzątać, czy robić obiadu.Najchętniej wystrzeliła bym się gdzieś w kosmos albo na bezludną wyspę z dala od tego wszystkiego...
 
Do góry