reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2009

Hej dziewczyny,
Dziekuje za wszystkie mile posty i rady. Ja niestety nadal do lekarza nie dotarlam, ale po 2 nieprzespanych nocach i bolach wczorajsza noc byla niesamowita ulga. Przynelam o 4 rano i jak sie obudzilam o 7 rano czulam sie o niebo lepiej. Jak na razie zadnych bolesniejszych skurczy, nawet brzuch mniej twardnieje. Niestety moj maz jakby na to czekal. Kilka razy upewnil sie, ze jest mi lepiej, a nastepnie oswiadczyl, ze wlasnie wyjezdza w delegacje, by przywiesc, a dokladnie przyleciec samolotem z nad Morza Kaspijskiego...
Na nic sie zdaly lzy, ze przeciez mial juz nie jezdzic w kilkudniowe delegacje przed porodem. Spakowal sie i wyjechal, ale w razie czego zawiadomil siostre, by byla pod telefonem i wiozla mnie do szpitala, jak tylko gozej sie poczuje...
Podziwiam te z was, ktorych mezowie daleko... Mam nadzieje, ze moj mezus dogadal sie tez jakos z Viki i do jego powrotu moja dzidzia w brzusiu bedzie grzeczna jak aniolek i nie bedzie straszyc mamusi przedwczesnymi porodami.
Podobnie jak wiekszosc z was ciaze z checia bym pozegnala, bo dla mnie byla koszmarem, ale dla Viki zalezy mi, by jednak trwala jak najdluzej.
a co do witamin to tez po jednych mialam zgage, ale zmienilam rodzaj witamin i jest ok...
 
reklama
Miran ja to nie chcę krakać ale coraz bardziej będziemy chyba miały różne fałszywe albo i nie sygnały że nasze bejbiątka się szykują do porodu.Oby nie za wcześnie jeszcze z miesiąc chociaż.
 
Hej laseczki:-)

Co do prasowania na 100% piore i prasuje na lewej stronie(aby odkazic ta strone ktora skorka dziecka dotyka), a jak po przewroceniu jest pogniecione to na prawej-ale zadko. Moim zdaniem prasowanie po samej prawejstronie nie odkaza tej lewej-blizej cialka:sorry:



to odpoczywaj. A skąd będę wiedzieć czy czop mi odszedł- pytanie do doświadczonych matek, no i czy mój brzuch jest już nisko na tyle, że poród blisko?
Idę na spacerek do mamusi:tak: Mąż w pracy to mi się nudzi samej w domu. Do później!:tak:

Co do obnizenia brzucha wszedzie pisza i mowia, ze najczesciej nastepuje ok 2tyg przed porodem. U mnie sie nie sprawdzilo:sorry:, w dniu porodu mialam tylko ciut nizej i widac to dopiero na fotce porownujac wczesniejsze fotki. Ja tego nawet nie zauwazylam.

Czop jest bardzo charakterystyczny:tak:, nie przeoczysz tego. Wlasnie galaretowaty i podbarwiony krwia. Mi odchodzil na 3 razy. W poniedzielek ok 4rano(poczulam silne scisniecie brzucha jak bardzo bolesny okres)-podbarwiony na brunatno(stad wiedzialam ze jeszcze mam czas, tymbardziej, ze nie mialam regularnych skurczy), we wtorek ok 4 rano tez brunatny-jw, ale ze wciagu dnia mialam juz skurcze poszlam do szpitala. Rozwarcie na 2cm. Juz w szpitalu ok 17tej odszedl podbarwiony swieza krwia-wiedzialam ze w ciagu najpozniej 24godzin bede miec synka przy sobie-rozwarcie mialam juz na 8cm:tak:. Nie przeoczysz:-D
 
Ja to muszę być nawiedzona z tym prasowaniem, bo prasuję nasze ciuchy i ciuszki małego na lewej i prawej stronie, a żelazko mam nowe porządne z Philipsa, chyba przesadzam i robotę sobie nie potrzebną robię, bo pewnie z jednej strony wystarczy.

ja tez prasuje z prawej i lewej, jak wyprasuje z lewej tylko to dalej wydaja mi sie wygniecione- dzieciece i zreguly poprawie jeszcze z prawej strony, a zreguly swoich ubran nie prasuje bo wystarczy zreguly tylko ladnie rozwiesic, no chyba ze jeansy, bo nie lubie takich "twardych" po praniu.

Wiecie co? Moja mama dzisiaj stwierdziła, ze strasznie mi się brzuch opuścił
xx_szoking.gif
a faktycznie od wczoraj zastanawiałam się czemu mi się guma od spodni nie chce trzymać i całość i mi zjeżdża. Ciekawe... z Kubą opuścił mi się z miesiąc później, a w sumie z drugim dzieckiem powinien jeszcze później. Czy to oznacza, ze maluch wcześniej będzie na świecie?

Ty mnie nie strasz nawet.... :) wiem ze juz dzieciatka super rozwiniete ale jednak ;-) lez i odpoczywaj, bo nie mam zamiaru jeszcze listy dzieciaczkow robic hehehe

Dostałam wczoraj przesyłkę z kołyską i nie mogę się napatrzeć, cudo.

Mam nadzieje ze wstawilas juz fotke na watku o zakupkach, jeszcze nie zagladalam ale zaraz zerkne wiec jak nie ma to licze ze szybciutko sie pochwalisz :) :) :-):-):-)



A ja dzis na zakupach bylam, wykonczona jestem, ale przynajmniej zakupy udane ;-) a za chwilke na kolacyjke idziemy do jakies restauracyjki a pozniej sesje filomowa po kolacyjce :-)
 
Ostatnia edycja:
mi z kolei dzisiaj w bracy tez zrobilo sie nieciekawie. znajoma zapytala, ile mi jeszcze zostalo, mowie, ze jeszcze 11 tyg, a ona na to, ze taki duzy i bardzo do przodu mam ten brzuch :(
wiem,ze jest duzy,ale nie wydaje mi sie, aby odbiegal od normy, tym bardziej,ze znajoma niedawno urodzila i miala zdecydowanie wiekszy brzuch .,...
 
witam wieczorem
właściwie duzo dzisiaj nie popiszę bo padam byliśmy na chrzcinach u siostrzeńca W i pomimo tego że dzień nie zaczął się zbyt dobrze ...bo mój mąż odkrył że Zuzia nie ma w czym iść bo rajstopy za małe z sukienek albo powyrastała albo są z krótkim rękawem a dzisiaj było zimno ...wszystko skończyło się dobrze
stwierdziłam że mam to w nosie bo co idziemy do sklepu to słyszę że niczego nie trzeba kupować bo mój mąż jeszcze nie odkrył że dzieci mają to do siebie że rosną
więc z urażoną męską dumą mój ukochany mąż pojechał z Zuzią na 1,5 godziny przed mszą do sklepu i wrócili z nową sukienką rajstopami butami plaszczem i opaską do włosów :cool2:ile to kosztowało nie chcę wiedzieć ale Zuzka wyglądała cudnie i wszyscy się zachwycali jak pięknie wygląda a W pękał z dumy :-p
co do wielkości brzucha ...to mój teść i szwagierka dzisiaj mi powiedzieli że nie wyglądam jakbym była w ciąży może do porodu coś się zmieni :cool2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
CCo do czopu, to polozna nam mowiła, ze powinien byc bezbarwny lub przypominac białko z surowego jajka. Wtedy mozna sie spodziewac porodu w przeciagu 1-2tyg. Jezeli jest podbarwiony krwia, to ten czas sie skraca do 2-3dni.

Wszystko piore i prasuje na lewej stronie, zeby sie nie niszczylo i nie spierało,
 
Do góry