reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Paula ja też chcę przejść całkowicie na kp narazie dokarmiam mm bo się boję że nie przybędzie i w ciągu tygodnia przybiera ok 150 g to też niewiele ale mieści się w normie bo od 120 g jest.
Hmm czyli moze nie jest az tak zle jak myslalam..

Sluchajcie jem wszystko i nie wiem jak odroznic potowki od uczulenia na jakies jedzonko. wiecie jak to rozpoznac? Stresuje sie bo nie wiem czy to potowki czy uczulenie...

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jak kładziecie dziecko do snu, na plecach czy na boku?

Na bokach i na pleckach i na brzuszku - ale to jak był mniejszy, teraz nie bardzo chce. Jak zasypia to woli leżeć na pleckach

madziolina_p - zdrówka życzę!!

Aga Gunia - również rumianek polecam, tylko wiadomo nie jakiś mocny wywar tylko taką lekką herbatkę z rumianku.



Czyli jakieś 20g dziennie. Mój jak tyle przybierał to mi mówili, że mało, ale jak patrze na jakies normy ile powinien przybierać to jest ok - najniższa, ale norma. Zobacz chociażby tutaj:
Link do: Prawidłowa waga niemowlaka
Jak dziecko nie jest głodne i jednak przybiera na tej wadze to bym nie martwiła się zbytnio.

U nas już 8 tygodni skończone. Mały rośnie jak na drożdzach. Nadal jest malutki, ale poznaje po ubrankach, że rośnie - 56 pasuje idealnie, ale już 62 zaczynam szykować.

Do tego faktycznie skok rozwojowy zaliczyliśmy, albo jeszcze zaliczamy, bo co chwila mały mnie zaskakuje czymś nowym :) Niesamowite jak szybko się dzieci rozwijają!

Igor jest duży, bardzo duży.....my już od 2 tygodni spodnie tylko 68, body też 68, choć jeszcze w niektóre 62 go wciskam, ale to dlatego, że nie mam za bardzo 68, tylko kilka sztuk. Dziś mi siostra przywiezie.

AgaGunia - zakrapiaj oczka solą fizjologiczna, przepłukuj.

Od poniedziałku szkoła i przedszkole pełną parą - to wożenie mnie przeraża.....

Miłego weekendu :-)
 
100% bo mi za pół roku i tak kończy się umowa
Iwona mi umowa kończy się z końcem roku i wiem że mi nie przedłuża dlatego złożyłam wnioski o cały urlop macierzyński i rodzicielski bo później będzie wypłacał ZUS zgodnie z tym co dostaję teraz z zakładu pracy. Ta opcja wydawała mi się bardziej opłacalna bo tak dostawałabym tylko 1000 zł a teraz będę dostawała ok 1800zł
 
Dziewczyny, które używają chust: jakie polecacie na początek? Lepiej kupić elastyczną? Czytałam, że są do 10-12 kg. Czy lepiej od razu tkaną? W tej elastycznej jest wygodniej?

Ja od razu kupiłam tkaną, bo starczy na dłużej i im wcześniej zaczne ćwiczyć i oswajać się z wiązaniem tym łatwiej i sprawniej motanie będzie mi w przyszłości wychodzić. Nie miałam okazji wypróbować elastycznej, więc nic nie mogę powiedzieć na jej temat.

Flammie, popieram czas płynie za szybko i za chwilę to pewnie nasze dzieci będą miały już tyle lat co my teraz :(

Jejku! Nawet nie wiesz jak mnie to przeraża.. odkąd mam bobasa mam takie różne przemyślenia na temat przemijania.. ale w sumie dobrze, bo zwykle pamiętam by się cieszyć każdą chwilą ;)

My mamy 9 tygodni i 4550 kg. Drobniutka [emoji52]

My to mamy podobne te dzieciaczki - waga mojego synka pewnie dobije też do 4.5 w 9 tygodniu :)

--

Mały wrócił do swoich przyzwyczajen do nie spania w nocy :p Jak go usypiam to ten leży wlepia we mnie te śliczne oczka, rozkopuje kocyk i uśmiecha się tak uroczo, że wszelka frustracja mija i w sumie może nie spać byle by się tak uśmiechał :) Jak już zaśnie to na szczęście śpi ładnie.
 
Ruda, ja też polecam tkaną, choć zaczynałam od elastycznej, ale pożyczonej. Z tego co słyszałam to jest do 8 kg. W tkanej ćwiczymy na razie kieszonkę i nawet mi to idzie. Ale kupuję też kółkową, przydatna gdy np. musisz dziecko zamotać na ulicy, bo płacze w wózku. Do wiązania normalnej ja potrzebuję lustra, poza tym musiałabym nią zamiatać chodnik, bo taka długa :)
ps. Dziś od północy do końca niedzieli na stronie littlefrog.pl. jest zniżka na chusty II gatunku w dziale outlet, chyba o 20%. Kod mają podać na Facebooku.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
My mamy 9 tygodni i 4550 kg. Drobniutka [emoji52]

No tak, ale odpowiednio mniejsza się urodziła. Bo Igor ważył 4kg i miał 60cm. Jutro będzie miał 8 tygodni.

Moje szczęście już śpi. Odkładam go do łóżeczka, daję smoczka, przytulam do pieluszki, włączam kołysanki i sam zasypia. Jupi! Oby jutro tak samo zrobił, bo mamy imprezę....
 
reklama
Mój smok na 8 tygodni przybrał 2675 g. w stosunku do wagi urodzeniowej (średnio 335 g. na tydzień). Przy tym jest dość krótki - 56 cm. Wygląda jak Pudzian, a babcia twierdzi, że jak ksiądz proboszcz. :D Ale u nas cyc jest ukojeniem na większość smutków, a że Michał albo śpi, albo płacze, to siłą rzeczy dużo je. Teraz jeszcze czasem udaje się uspokoić go w chuście.
 
Do góry