reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

reklama
Witam się po dość długim czasie. Mojej dwojeczki nadal nie mogę ogarnąć więc podziwiam mamy z ilością dzieci 2+ w wieku dość zbliżonym :)
U nas z malenstwem blogo.. fakt je często i nieraz jest to uciazliwe rączki grane niemal przez cały czas gdy nie śpi ale czuje się cudownie! Nie myślałam ze bede taka szczęśliwa :) u nas kolki sa. Ratuje nas bobotic.. poza tym dla własnego spokoju jem mało nabiału i pije mleko bez laktozy.
W środę idziemy na pierwsze szczepienie. Zastanawiam się tylko nad szczepionkami dodatkowymi bo przy starszym rodzenstwie mlody mkze cos zlapac (starszego szczepilam tylko obowiazkowymi)
 
Julit laktatorem? Dziwne. Natluszczac, ja mam maltan, ale mozna tez linomagiem

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
madziolina no własnie laktatorem, mam ręczny ten po Mai, wcześniej nie było problemu, a teraz jak ściągam to on tak się zasysa i ciągnie brodawkę, młody mi nie poranił brodawek tylko laktator.:(
 
Hej
No Julita albo źle to robiłaś tym laktatorem tj źle sutke wciągałaś ....na początku tez sama o malo sobie krzywdy nie zrobiłam...Maltan mi bardzo wtedy pomógł.
Madziolina czyli bliżej wam już mm ...no dziecko cos musi jeść :D
Cioteczki my dzis kończymy 2 mce !!!!!!!!!!!!!aaaa kiedy to zleciało !???
 
madziolina no własnie laktatorem, mam ręczny ten po Mai, wcześniej nie było problemu, a teraz jak ściągam to on tak się zasysa i ciągnie brodawkę, młody mi nie poranił brodawek tylko laktator.:(
A nie masz tam ustawienia sily ssania? Mi laktator wygoil piersi tylko teraz wlasnie Mloda nie ssie... Kurde bede ja przystawiac ale watpie ze sie uda, a najlepsze jest to ze jak ona je z butli to mleko mi leci znpiersi hehe
Ja jej odciagam ale myslicie, ze odciagajac regularnie uda mi sienutrzymac laktacje?

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej
No Julita albo źle to robiłaś tym laktatorem tj źle sutke wciągałaś ....na początku tez sama o malo sobie krzywdy nie zrobiłam...Maltan mi bardzo wtedy pomógł.
Madziolina czyli bliżej wam już mm ...no dziecko cos musi jeść :D
Cioteczki my dzis kończymy 2 mce !!!!!!!!!!!!!aaaa kiedy to zleciało !???
wiesz robiłam tak samo jak przy Mai, też smaruje tym maltanem:)

A nie masz tam ustawienia sily ssania? Mi laktator wygoil piersi tylko teraz wlasnie Mloda nie ssie... Kurde bede ja przystawiac ale watpie ze sie uda, a najlepsze jest to ze jak ona je z butli to mleko mi leci znpiersi hehe
Ja jej odciagam ale myslicie, ze odciagajac regularnie uda mi sienutrzymac laktacje?

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
wiesz ja mam ręczny wiec nie ma tak czegoś takiego jak ustawienia siły ssania.
 
ooo tak patrzę na suwaczki i widzę ze za miesiąc będziemy mieli rocznicę:)

Venicee z Marysi już duża dziewczynka, buziaczki dla niej od forumowej cioteczki i dla Mikiego:) Torcik urodzinowy smakował?
 
Witajcie :-)
Luckyluly ja na noc odciagam dwie porcje po ok 70 ml i dzięki temu odpoczywają mi też sutki trochę w nocy a i nie muszę wstawać bo mąż karmi, ja znów daje cycka ok 7-8 dopiero.

Może poranione sutki to kwestia zbyt mocnego ssania laktatora albo ocierania sutka o ten plastik przy ssaniu bo dziwi mnie to trochę.

Podobno odciągnie bez przystawiania dziecka pozwala utrzymać laktacje ale musi być ok 6-8 razy dziennie żeby były bodźce do wytwarzania hormonów.

Ja trochę zaszybko zaczęłam wszystko robić w domu i sobie przeciazylam rękę niestety miałam wenflon w prawym zgieciu lokciowym i tam mnie strasznie boli i cały mięsień od łokcia do barku ale tak w głębi. Muszę się teraz oszczędzać trochę może przejdzie.

Wczoraj chyba z pół dnia byliśmy na zewnątrz, najpierw mówię że pierwszy spacer to tak pół godz mam a potem żal mi jej było brać do domu jak tak słodko spała, poszliśmy przez południe do domu a pod wieczor pojechaliśmy jeszcze do dziadków i tam też spała na polu:-)
 
Dziewczyny wczoraj ewidentnie coś było na rzeczy bo moja mała pierwszy raz miała taki dzień, że w ogóle nie chciała spać, tylko na rękach. Odłożona do łóżeczka po 5 minutach się budziła i płacz. Na szczęcie noc była spokojna. Ciekawa jestem co będzie dziś. Bo wczoraj to nie miałam czasu nawet kanapki sobie zrobić.

Julka89.89 a jak Wasza noc?

Karmimy sie... Zasypiam na stojąco [emoji15]
A młody tez przysypia przy cycu chyba na nocne karmienie najlepiej bedzie sviagac


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app

Tylko podobno nocą nasze piersi produkują trochę inny pokarm, bardziej wartościowy, dodatkowo nie powinno się robić zbyt długich przerw w karmieniu bo można się nabawić nawału albo zastoju więc nie wiem czy warto rezygnować z kp w nocy.

Hej
No Julita albo źle to robiłaś tym laktatorem tj źle sutke wciągałaś ....na początku tez sama o malo sobie krzywdy nie zrobiłam...Maltan mi bardzo wtedy pomógł.
Madziolina czyli bliżej wam już mm ...no dziecko cos musi jeść :D
Cioteczki my dzis kończymy 2 mce !!!!!!!!!!!!!aaaa kiedy to zleciało !???

Jejku naprawdę to już 2 miesiące? Ten czas to nieźle leci...
 
reklama
Kurczę to mojej obojętnie czy butla czy cyc karmię tym i tym. Chociaż może bardziej woli cycka. Uwielbia się do niego przytulać.
 
Do góry