reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Lizzy, rodzisz dziecko, po paru minutach łożysko. Póżniej lekarz sprawdza czy łożysko odeszło całe, jeśli nie to czyści macicę. Mi przy drugim porodzie nie odeszło całe i miałam łyżeczowanie (tak to się nazywa), przyjemne to nie jest. Później na porodówce jesteś ok 2 godzin, następnie na salę. Ja na sali chwilę leżałam i poszłam się wykąpać.
Po cc to tak jak pisze Lila, ale najczęściej trzeba wstac po kilku godzinach. Ja akurat rodziłam w takim małym szpitalu i u nich wstawało sie po dobie. Jednak te moje znajome co rodziły w innych szpitalach to opowiadały że wstawały po kilku godzinach. Ja jak byłam na położnictwie uczyłam się że czy szybiej tym lepiej ( łatwiej i szybciej dochodzi sie do siebie). Mi jak znieczulenie puścił to nie musiałam brać nic przeciwbólowego, tzn oni na początku coś dają ale nie czułam takiego bólu żeby dodatkowo o coś prosić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Może i jeszcze wcześniej bo ja z om mam termin na 9.07 więc tydzień wcześniej i tak lekarz wpisał ze jestem już w 36t4d a nie jak z usg 35t5d
Mała dzisiaj na usg miała 2770g

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja np z telefonu zdjęcia nie mogę wrzucić, ciągle mi pokazuje info, że za duży plik, nawet jak pozmniejszam
W sumie ja tez nie dodam zdjęć przez tel, ale żeby na kompa wchodzić codzień żeby wasze pooglądać to mi się nie uśmiecha
O kurczę, to już za tydzień :D

Mam takie pytanie, bo zaczęłam myśleć jak to będzie. Załóżmy, że będę rodzić sn, będę już po wszystkim, w tym starym t-shircie, pewnie upapranym itd. Jak to dalej wygląda? Szyją, a potem co? Gdzieś przy sali jest prysznic? Ja będę w stanie sama skorzystać? Czy przywożą mnie na salę i tam odpoczywam, a potem prysznic? Jejku, ja wiem, że to głupie i może dla niektórych śmieszne pytanie, ale zastanawiam się jak to wygląda już "po wszystkim"... Nie mam pojęcia w jakim stanie jest się po porodzie i co jest się w stanie zrobić...
Ja polezalam 2 godz na bloku a później na fotelu przywieźli mnie do pokoju. Jakos polezalam sobie jeszcze dwie i poszłam się trochę ogarnąć

Iwonamaja czyli pewnie będziesz naszą czwartą mamą
 
Iwona35- to mój hit!!!!! :D :D bum tararara za oknami noc, czego chcesz dziewczyno ja wiem!
Iwonaimaja- jeszcze troszkę i będzie dzidziuś z Tobą :) jak super!!
Lizzy- ostatnio mi połozna opowiadała, że to jest tak: rodzę, dają gołą dzidzie, ona ze mną leży aż mnie zszyją i mierzą ją w tej samej sali, tam jest waga itp. Ja już po ok.2godz mogę wstać i mam lecieć na salę a oni ją dowiozą :D oczywiście zależy od sytuacji, bo jak będę tam padać na cyce to nie dadzą mi jej.

Needi- a już myślałam, że połowa zoologicznego u Ciebie w domu jest a tu tylko rybki?! :)
 
Witajcie. Ja bylam sprawdzic co u malego. Na szczescie ma po prostu ospaly dzień bo wszystko jest ok. Pepowina owinieta dalej wokol szyi ale luzno. Lekarz ktory mnie badal stwierdzil ze on by nie ryzykowal i cesarskie ciecie zrobil. Takze na srodowej wizycie powien lekarzowi ze chce cesarke i nie bede ryzykowac przyduszenia.
 
Lizzy, rodzisz dziecko, po paru minutach łożysko. Póżniej lekarz sprawdza czy łożysko odeszło całe, jeśli nie to czyści macicę. Mi przy drugim porodzie nie odeszło całe i miałam łyżeczowanie (tak to się nazywa), przyjemne to nie jest. Później na porodówce jesteś ok 2 godzin, następnie na salę. Ja na sali chwilę leżałam i poszłam się wykąpać.
Po cc to tak jak pisze Lila, ale najczęściej trzeba wstac po kilku godzinach. Ja akurat rodziłam w takim małym szpitalu i u nich wstawało sie po dobie. Jednak te moje znajome co rodziły w innych szpitalach to opowiadały że wstawały po kilku godzinach. Ja jak byłam na położnictwie uczyłam się że czy szybiej tym lepiej ( łatwiej i szybciej dochodzi sie do siebie). Mi jak znieczulenie puścił to nie musiałam brać nic przeciwbólowego, tzn oni na początku coś dają ale nie czułam takiego bólu żeby dodatkowo o coś prosić.
u nas też mówią by jak najszybciej wstać no i też by zrobić siku (nawet chodza i pytają czy juz sie było) ja ogólnie 2 razy bez znieczulenia więc nie wie jak to jest jak puści:) za drugim razem tyłek mnie bardziej bolał od hemoroidów niż rana poszyciu i miałam wybitą nogę na co przynosili mi ...apap..
 
W sumie ja tez nie dodam zdjęć przez tel, ale żeby na kompa wchodzić codzień żeby wasze pooglądać to mi się nie uśmiecha

Ja polezalam 2 godz na bloku a później na fotelu przywieźli mnie do pokoju. Jakos polezalam sobie jeszcze dwie i poszłam się trochę ogarnąć

Iwonamaja czyli pewnie będziesz naszą czwartą mamą
no pasowałoby jakoś względnie dziewczyny pouzupełniac w rozpakowanych :)
 
Witajcie. Ja bylam sprawdzic co u malego. Na szczescie ma po prostu ospaly dzień bo wszystko jest ok. Pepowina owinieta dalej wokol szyi ale luzno. Lekarz ktory mnie badal stwierdzil ze on by nie ryzykowal i cesarskie ciecie zrobil. Takze na srodowej wizycie powien lekarzowi ze chce cesarke i nie bede ryzykowac przyduszenia.
u nas nie dają wyboru.. oceniają długośc pępowiny i jak jest długa to każą rodzić sn mimo owinięcia , jak krótka to cc
 
reklama
Tutaj pewnie sie ze mna umowi na dany dzien jak sie upre. Tylko problem bedzie jak mnie wezmie wczesniej. Chyba ze jakims cudem uda mi sie uzyskac od niego skierowanie na cc. Kazal mi liczyć ruchy. Ma byc uch w ciagu godzony 6, jezeli nie bedzie to w ciagu nastepnej dalej liczyc jezei po nastepnej dalej nie bedzie 6 to jechac na IP
 
Do góry