reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2016

Dziewczyny, a jak to jest z tymi szczepionkami?
Chodzi mi o te łączone, co się dziecko raz kłuje. Czy któraś się orientuje, ile one kosztują? Bo wiem, że darmowe są pojedyncze, a zbiorcza płatna.
 
reklama
A u mnie w szpitalu jak przynosiła dziewczynie mm bodajże Hipp to mówili że po otwarciu tylko godzinkę może stać i później ma wyrzucić. Z cyca też bym nie trzymała 40 minut poza lodówką i temp pokojowa to 26 stopni obecnie u mnie a jak samo ssie to podejrzewam że temp ciała mleko ma więc też bym podgrzala
 
Dziewczyny karmiące piersią... ile maluch był u Was przy cycu mając ok. 2 tygodnie żeby się najadł? Ja mam bardzo mało pokarmu, dokarmiam mm. Nie wiem czy jest możliwe, że kiedykolwiek Mały się naje tylko z cycka :( próbujemy jak możemy, walczę mimo niechęci syna-z butli mu leci łatwiej, ale ciężko nam idzie :(
 
Dziewczyny karmiące piersią... ile maluch był u Was przy cycu mając ok. 2 tygodnie żeby się najadł? Ja mam bardzo mało pokarmu, dokarmiam mm. Nie wiem czy jest możliwe, że kiedykolwiek Mały się naje tylko z cycka :( próbujemy jak możemy, walczę mimo niechęci syna-z butli mu leci łatwiej, ale ciężko nam idzie :(
Miedzy 10 a 20 minut. Jak nie jestem pewna czy je efektywnie to waze ja przed i po jedzeniu
 
Kamejka - spokojnie, tyle na pewno mu wystarczy, ja nie mam czasu wogóle wychodzić. Raz byłam, na placu zabaw z dziewczynkami i wózkiem. Na szczęście mam taras i tam mój dzieć śpi.

A tak w ogóle - nie ogarniam. Nie ogarniam wcale. Z trójką jest mega ciężko. Dobrze, że są wakacje, to nie muszę jeździć do szkoły, przedszkola. Jeszcze miesiąc.....
Muszę sobie rozplanować zakupy i obiady na cały tydzień, bo nie wyobrażam sobie z małym do sklepu latać co chwilę..... Widzę, że do tej pory to było mega lajtowo, z trójką maluchów jest mega....

Idę opisać poród. W końcu
To ja z dwójką nie ogarniam a Ty o trójce piszesz...
Hej Dziewczyny.
To widzę, że większość ma problem ze spaniem. Moja Żabka też prawie nie śpi w dzień - chwilę, max. godzinę po jedzeniu i kręcenie się, i marudzenie, a potem płacz. I jeść. Współczuję karmiącym tylko piersią, które muszą być do dyspozycji tak często :(
I jeszcze tak gorąco jest, że samemu się ledwo żyje...
My chyba dziś się na pierwszy spacerek wybierzemy ;)
Ja jestem mamą karmiącą tylko cycem i faktycznie czasem mam dość.

Basiajula ja dwa lata temu zapłaciłam różnie, zależy jakie szczepionki ale około 400 zł.

Moją Majke cały dzień męczy brzuszek. Jedzenie to tragedia. Je, puszcza, placze, odbija i znowu chce jeść i tak w koło. Wczoraj i przedwczoraj też. Mam dość takiego dwugodzinnego seansu. Ona pewnie też.
 
Witajcie!!

Poczytałam co u Was. Widzę, że kolorowo też nie jest, to chyba przez gorąco, u nas też, mało snu, dużo cycania. Ogólnie jest grzeczna, nie mogę narzekać, ale mam dość upałów, tego cycka na okrągło i braku jej snu, a przy tym i mało snu mojego. Do tego nie chce smoczka. Ma takie właśnie gorsze dni i noce. Ugh!

Nie było mnie, bo Arek był w domu, tak jak u Kamejki ogarniał i zakupy i gotowanie, jutro wraca do pracy, a ja z trójką... Kkasiulka, podaję Ci rękę!! U mnie starsi, przynajmniej ten jeden, ale i tak mam dość! Ciągle coś chcą, teraz widzę, że dużo za nich robiłam, a teraz zjedzą to nawet talerza nie wyniosą, a ja wiecznie do niej przyklejona, nie wiem jak się ogarniem bez Arka :/ A potem jeszcze szkoła, w lekcjach pomoc, zerówka...Nie chcę nawet myśleć, mam nadzieję, że jakoś się to poukłada w porządny rytm dnia, bo zwariować idzie!!

Nafoczka, co za zachowanie teściowej! Szczypać po brzuchu!! Ludzie nie mają nic za nic taktu :/
Alinko - dużo zdrówka Ci życzę!!!
Kamejko - my w sumie na dworze dni spędzamy, bo mamy ogród przed domem, tam basen dla dzieciaków. Ale jak tam siedzę, to nie za wiele w domu zrobię, no chyba, że porządnie śpi to wtedy tylko zaglądam, ale myślę, że Twoich spacerów póki co wystarczy, bo przecież trzeba się ogarnąć. Nie przejmuj się gadaniem teściowej :/ Moja też potrafi leżeć i nie marudzić, ja zostawiam :)
Aga30+ - i co tam u Was? Jak tam z tymi bezdechami, przeszło?
Agula, a co u Ciebie Skarbie!! Przytulam Cię bardzo mocno, poszukaj pomocy, bo nie ma co! I czekam na Twój dobry humor!
BasiaJulia - moja też potrafi się zakrztusić jak za szybko jej leci.
Lizzy, a dlaczego dłgo po porodzie byłaś w szpitalu?
Ilona2701 - jaki problem z uszkiem?


Waga: z 10-12 spadło, chciałabym jeszcze z 10...
Plamienie: jeszcze jest, czasami kilka dni prawie nic, a potem mocniej.
Odbijanie: moja potrafi odbić, a i tak potem uleje i czkawka oczywiście!
Rana po cc: już nie ciągnie.

Macie jakąś dietę karmiąc piersią czy jecie wszystko???

Pozdrawiam!
 
A ja dzis porownalam butelki lovi i avent, z aventu normalnie ciurkiem lecialo i jakby sie powietrze bokiem dostawalo, moze,stad te ulewanie i zloszczenie? Jutro mam zamiar kupic butle dr. Browns, podobno najlepsza na kolki iulewanie bo ladnie odsysa powietrze. A dzis podam mu z lovi i zobaczyny co bedzie, bo non stop mi ostatnio ulewa, laczywie je i ewidentnie lapie powietrze. A wy jakie macie butle? Jestem zla na avent, dziwota ze maly az sie dlawil
 
niestety już nie udało mi się naposać drugiego takiego wielkiego posta...
dzień jest dla mnie za krótki

która mamusia ściąga pokarm i podaje maluchowi?
kurcze nie wiem jak to ogarnąć, czy takie mleczko w tem pokojowej muszę podgrzewać tuż przed podaniem maluszkowi?

Ja ściągam pokarm i daje małemu z butelki staram sie dawać cyca ale nie łapie jest mega płacz histeryczny odciąga głowę a jak złapie to złe i tak boli,ze rani sutki wiec ściągam i daje z butelki mam kilka w lodowce i jak ja cos robie to maz moze podgrzać i Go nakarmić.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
nam polożna mówiła że takie ściągnięte mleko może być do 12h w temp pokojowej a w lodówce 24h ja nie podgrzewam często ściągam na spacer żeby podać żeby zaspokoić pragnienie bo ściągam bardzo mało

u nas najgorsze ulewanie nawet godzinę po jedzeniu potrafi ulać

Lizzy na początku długo jadła potrafiła nawet 40min teraz tak 15 jej wystarcza czasami 5minut odbije i za chwilkę chce jeszcze

dzisiaj byliśmy w katowicach w galerii jechaliśmy pociągiem byłam zmuszona karmić tam ale usiadłam sobie w kącie przykryłam pieluchą bo krępuje się a potem widziałam jak babka na środku między sklepami karmiła i to chyba takiego dwulatka

wybierałam się na mecz kupiliśmy karnet ale niestety pogoda nam nie pozwoliła mąż nawet małej specjalne body kupił
 
reklama
Lizzy, a dlaczego dłgo po porodzie byłaś w szpitalu?
Mały dostał żółtaczkę już w pierwszej dobie, w dodatku nie podobały im się wyniki badań, które na szczęście z dnia na dzień się normowały. Ale woleli poobserwować...

Julka, my używamy aventu i jesteśmy zadowoleni bardzo. W szpitalu miał nuki to za mocno leciało i co chwile trzeba było odbijać. A jaki masz numer smoczka?
 
Do góry