reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Witajcie. U nas noc taka sobie. W dzien jest lepiej bp dluzej z nim pochodze i ładnie mu sie odbija, spi spokojniej, za to w nocy raz mu sie odbije a pozniej przez min. Pol godziny ulewa po troche. Strasznie sie przy tyn zlosci. Zasypia i sie wybudza i tak w kolko. Dzis mija 15 dzien po porodzie, mnie krocze dalej boli i ciągnie, szwy mi wychodza caly czas. Nie daje rady zbyt dlugo chodzic bo ciągnie. Ciekawe ile to jeszcze potrwa.
 
reklama
U nnie leci 2 doba po cesarce a ja dzis jeszcze nie wstalam. Wczoraj dwa razy. Boli jak cholera , S gdzie do wygojenia... Wszystko bym oddała zeby zakończyło sie naturalnie , jednak cesarks to ... Nie mam słów


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Witajcie. U nas noc taka sobie. W dzien jest lepiej bp dluzej z nim pochodze i ładnie mu sie odbija, spi spokojniej, za to w nocy raz mu sie odbije a pozniej przez min. Pol godziny ulewa po troche. Strasznie sie przy tyn zlosci. Zasypia i sie wybudza i tak w kolko. Dzis mija 15 dzien po porodzie, mnie krocze dalej boli i ciągnie, szwy mi wychodza caly czas. Nie daje rady zbyt dlugo chodzic bo ciągnie. Ciekawe ile to jeszcze potrwa.
a miałas tylko rozpuszczalne? Bo te do ściągnięcia to połozna ściąga około tygodnia po porodzie
 
Hej dziewczyny.
A jest moze jakas mamusia..ktora karmila...przestala i zaczela znowu karmic- jesli jest to mozliwe ?! :p

moja mala wyladowala w 3 dobie na intensywnej z powodu goraczki...przyczyna byl brak plynow w organizmie / nie pytajcie - nie znam sie ;) podobno wypijala za malo mleka...zostala dokarmiona.....i zaczelo sie! nie chciala "dotknac " juz cycka....leci dalej na butelce..ja odciagam....ale coraz to mniej leci...teraz -jak kot naplakal :( a tak bardzo chcialam karmic ;( ...nie wspomne juz- jakie maialm zmasakrowane sutki w tym czasie ;) teraz bylabym gotowa na ten bol i cierpienie z tego powodu- ale nawet z kapturkami sie denerwuje....

Może spróbuj jakoś wzmocnić laktację? Co do kapturków, to moja też się mega denerwowała i tak płakała, że aż oczka miała szkliste, więc ja prawie z nią i dalej szła butelka, bo nie byłam w stanie jej męczyć. Ale ostatnio jakby sie bardziej przekonała - myślę, że się nauczyła chwytać. My mamy BabyOne, ale wypróbuję też NUK, który tu polecałyście, może jest lepszy.

Dziewczyny tak się zastanawiam czy moja dzidzia nie ma za małych pampersow..ma wzgniecenia i czerwone na nóżkach, staram się luźno zapinac ale i tak ma czerwone..założyłam pampersy dwójki i wydawało mi się jakby lepiej te nóżki i pupa wyglądała..

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam już 2, niewiele się wielkością różnią od 1 (używamy Dada) :)

Dziewczyny po cc - jak długo się ta rana będzie goić? Nie macie problemu z doborem garderoby? Ja nie mogę żadnych spodni założyć bo wszystkie mam biodrówki to cisną akurat w miejscu cięcia. Ciążowe spodnie też odpadają, bo łączenie dżinsu z tą gumą na brzuch też jest w miejscu cięcia. Chodzę w spódniczkach o sukienkach i kupiłam sobie legginsy imitujące dżinsy. A majtki to noszę cały czas te siateczkowe poporodowe bo swoje wszystkie mam biodrówki. Zastanawiam się ile mi się to będzie goić i kiedy będę mogła wszystko na dół zakładać.



Kurczę chciałabym żeby moja tyle przy piersi była:( a te 20-30 min to aktywne ssanie? Moja najczęściej po 7-8 minutach zasypia:/ ciągnie intensywnie 2-3 minuty, potem coraz słabiej i w końcu zasypia. Jak spędzi przy piersi ze 12 min bez zaśnięcia to jest święto. Żadne metody rozbudzania nie działają. Po prostu ona zasypia jak kamień. I przez to za mało je i za mało przybrała:(



Biedna malutka, dużo zdrówka dla niej. A kto Ci powiedzial ze na psychiatrę za wcześnie? Ja bym nie słuchała takich rad. Jeśli się okaże że będzie za wcześnie to Ci to psychiatra na wizycie powie.

Też noszę siateczkowe :) lepiej ją wygoić, niż żeby się ropiła. Mam wrażenie, że w jednym miejscu jest też spuchnięta, ale dopiero wczoraj zdjęto szwy. Przemywam wodą utlenioną albo octaniseptem.

U nnie leci 2 doba po cesarce a ja dzis jeszcze nie wstalam. Wczoraj dwa razy. Boli jak cholera , S gdzie do wygojenia... Wszystko bym oddała zeby zakończyło sie naturalnie , jednak cesarks to ... Nie mam słów


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app

Spokojnie, wstawaj w swoim tempie :) mnie się też na 2 dzień słabo zrobiło, choć wstałam już 1. Podtrzymuj sobie brzuch i wstawaj powoli, ja chwytałam się za udo od spodu i siłą odrzutu nogi dźwigałam całe ciało - pomagało ;) bo łóżko było koszmarne i miałam wrażenie, że zaraz mi tam pęknie wszystko.
 
Ja doszłam do wniosku że te łóżka w szpitalu to specjalnie są takie by nas zmuszać do treningu bo jak już mi się udało na nim usiąść to się zawsze zastanawiałam co dalej..zeskoczyć czy spełznąć :)
 
Witajcie. U nas noc taka sobie. W dzien jest lepiej bp dluzej z nim pochodze i ładnie mu sie odbija, spi spokojniej, za to w nocy raz mu sie odbije a pozniej przez min. Pol godziny ulewa po troche. Strasznie sie przy tyn zlosci. Zasypia i sie wybudza i tak w kolko. Dzis mija 15 dzien po porodzie, mnie krocze dalej boli i ciągnie, szwy mi wychodza caly czas. Nie daje rady zbyt dlugo chodzic bo ciągnie. Ciekawe ile to jeszcze potrwa.
Julka po pierwszym porodzie mialam to samo. Bolało krocze, szwy wychodzily jak chcialy, mialam psychiczna bariere do karmienia dodatkowo i pod prysznicem plakalam i krzyczalam cos w stylu 'jak dlugo jeszcze? Ja juz nie dam rady! ' ale przeszło chociaz dlugo to trwalo ;)

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny po cc - jak długo się ta rana będzie goić? Nie macie problemu z doborem garderoby? Ja nie mogę żadnych spodni założyć bo wszystkie mam biodrówki to cisną akurat w miejscu cięcia. Ciążowe spodnie też odpadają, bo łączenie dżinsu z tą gumą na brzuch też jest w miejscu cięcia. Chodzę w spódniczkach o sukienkach i kupiłam sobie legginsy imitujące dżinsy. A majtki to noszę cały czas te siateczkowe poporodowe bo swoje wszystkie mam biodrówki. Zastanawiam się ile mi się to będzie goić i kiedy będę mogła wszystko na dół zakładać.

Wydaje mi się, że to trochę indywidualna sprawa to gojenie się. Ja jestem 3 tyg po cc i jeszcze mnie rana uwiera, choć już wczoraj w dresach biodrówkach sobie poszłam na spacer. Na razie o jeansach nie ma mowy, tylko leginsy albo dresy, najlepiej ze ściągaczem powyżej rany. Bielizne też mam z gumką powyżej rany i jest ok.

Moja rana póki co goi się dobrze.Jakoś specjalnie jej nie pielęgnuję. Przemywam tylko wodą jak biore prysznic, wycieram jednorazowymi ręcznikami i tyle.

Choć, odpukać, nie mam większych kłopotów po cc, ani z małym to od wczoraj zmagam się z jęczmieniem na powiece i jakaś infekcją przy paznokciu na stopie... musiałam chyba coś kopnąć jak nieprzytomna z małym po mieszkaniu chodziłam :p Więc tak do końca bezproblemowo to najwyraźniej się nie da :)
 
A mi głupiej zachciało się pokazać córce że mamusia też umie kręcić hula hop i potem spuchła mi ta rana. Tez jestem 3 tygodnie po, a mam wrażenie jakby wyglądała gorzej niż po zdjęciu opatrunku.

Napisane na GT-I9301I w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja jestem drugą dobę po cc i całkiem dobrze,najgorzej wstać ale potem jest ok,chodze pomału,brzuch ciągnie,ale robię wszystko przy małej:-) mam jednoosobowa sale więc mąż jest cały czas z nami oprócz nocy.niestety nie mam pokarmu,ale się przystawimy i ładnie ssie może coś z tego wyjdzie,mam nadzieję że pokarm się pojawi a póki co jemy mm.
 
Do góry