reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
co do kupek, to u nas codziennie przynajmniej 2 spore i kilka mniejszych.... swoją drogą niezły rozrzut od kilku razy dziennie po jeddą na kilka dni - i wszystko to prawidłowo.....
 
Witam poniedziałkowo. Paweł poszedł do pracy na popołudnie, Mila spi u siebie (matko jaka ona grzeczna a podobno dzieci z WNM sa krzykliwe i marudne, tfu , tfu)Po gościach nie ma śladu pościel porozbierana i poprana i furczy razem z recznikami na balkonie. Podłogi pomyte, kurze przetarte. Pol wziął małą rano na spacer po lekarzu a ja wróciłam do domu i raz dwa poleciałam jak huragan mieszkanko na błysk. Zostały gołąbki, sałatka reszta sernika, drożdżowca i rosół więc nie zawracałam sobie głowy obiadem. Bylismy u tego lekarza po przepisanie skierowań na NFZ bo tamte mieliśmy od prywatnego lekarza i bez refundacji. I co się okazało
shocked.gif
FT3 i FT4 są i tak płatne, USG ciemiaczka nie robią w mojej miejscowości na NFZ tylko płatne! A rehabilitanta nie ma prócz płatnego i muszę szukac we Wro i dojeżdżać. Umówiłam się i tak wcześniej prywatnie ale co by było gdyby nie było nas stać i nie mielibyśmy auta
realmad2.gif
Cholerna BEZPŁATNA słuzba zdrowia, szlak by trafił
realmad2.gif
Pani od bobathów zdzwoniła i umówilismy się na sobotę, będe już po Vojcie i miała jakieś rozeznanie. Oglądneliśmy tez film o pielęgnacji niemowląt i zmieniliśmy sposób noszenia, podnoszenia i obracania MIli na korzystny dla niej dzięki Marzenko . W sobote dowiemy sie więcej.
konwalianko pewnie, ze każde dziecko inne ale nic na siłę ty musisz czuć się gotowa do macierzyństwa bo na tobie ciązy największy obowiązek noszenia dziecka pod serduszkiem, urodzenia go i wykarmienia czy piersią czy mm. I tez musisz się keidyś wyspać.
balkan u nas dokładnie tak samo z kupami, ostatni 2 dziennie ale z pampersa wychodzą na spcer po pleckach
Madzia czyli piżama party:-D
Magia intensywne masz dni dziewczyno
Miczka te kupy moga takie byc jak nic złego się nie dzieje to się nie martw
elżbietka ja tez zjadłam sliwkę, jedną dużą ale u nas nie było problemów z kupą no i nic się nie działo z mała
dodiś ja dokładnie tak jak ty jem już wszystko procz groszku i kapusty a przyzwoitości. jem normalne obiady, masło, jogurty tylko mleko bez laktozy piję, świerze owoce, warzywa, lody słabą kawę. Mila na nic nie reaguje i mam nadzieję, ze tak zostanie
 
Hej kochane, super ze maluszki w większości przypadkow dają Wam pospać-moja Natalka tez do nich nalezy:)
Kurczę, zaczęłam się zastanawiac nad tym wytykaniem jęzorka- moja wytyka ale teraz nie wiem czy to na tyle normalne czy juz za często. Jak to wygląda u Was? Dodam ze miałam marne wyniki FT3 i FT4 w ciazy i bralam jod.
 
hey,
ja tylko na chwilke. kozystamy z wakacji. synus nauczyl sie zasypiac sam w lozeczku. w nocy sie budzimy co 3h.
wybaczcie ze nie odnosze sie do postow. obejrzalam fotki . maluszki rosna jak na drozdzach, sa przecudowne. mamusie sa w swietnej formie.
pozdrawiam i do uslyszonka
 
ja nie mam prawa narzekac. Krzys spi 9-10 h w nocy. Ja staram sie spac razem z nim. Ale i tak mialam atak padaczki w nocy :-( Dzisiaj poszlam do lekarza i będę brała leki :-( Na szczęście małą dawkę i nie muszę przerywać karmienia. Myślałam, ze mój lekarz zje Krzysia wzrokiem ;-) Muszę obserwowawać go jak zareaguje za leki. I tak powinnam Bogu dziękować, że pomimo choroby tak wszystko się ułożyło:-) Śliczne te wasze dzieciaczki, Wisienko chłopaki mojej siostry też mieli takie diagnoży. Póżniej okazało się, że na wyrost! Trzymam kciuki za Emisiulkę :-)
 
Hej dziewczynki :-)

Mam problem zauważyłam że Adriankowi robi się ciemieniucha i nie bardzo wiem jak sobie z nią poradzić, bo Amelka czegoś takiego nie miała, może macie jakiś dobry sprawdzony sposób jak tego zamieszania się pozbyć????

Ja też jem wszystko prócz groszku, kapusty i gazowanych napojów, ostatnio zjadłam troche czekolady a małemu nic nie było :-)

Madzia dzięki już jest mu troszke lepiej ;-)

wisienko bystra z ciebie bestyjka :-D ja też lubie szybko sprzątać po gościach

sestina mój nie wytyka jęzorka wcale, może powinnam się zacząć przejmować??

mailuj co ci jest kochana że musisz brać leki?
 
Wisienko no wkurzający ten NFZ... my też mieliśmy w książeczkę wpisane w szpitalu badania do wykonania jak mała skończy 4 tygodnie i lekarz nie mógł na nie dać skierowania... i jeszcze parę innych przypadków... a tyle kasy na to idzie...

mailuj mam nadzieję, że leki tylko pomogą;)

My też spałyśmy długo dopóki nie okazało się, że mama mało przybiera... ale mam nadzieję, że wrócimy do tego niedługo:)

A ad chust, to ja się pochwalę z naszego nosidełkowania:) Wiktoria w przeciwienstwie do Ewuni Corin polubiła nosidełko... o proszę...
Zobacz załącznik 390067Zobacz załącznik 390068
 
Iwonuś kiedyś już pisałam jak my poradziliśmy sobie z ciemieniuchą. Wystarczy posmarować główkę oliwką na pół do godziny przed kąpielą. W kąpieli zmyć i zaraz potem wyczesać dość twardą szczotką z naturalnego włosia. Powtórzyć tak przez parę dni i z głowy.

U nas coś dzisiaj kiepsko ze spaniem - mały jakiś pobudzony. Teraz sobie zasnął mam nadzieję ze pośpi przynajmniej godzinkę.
 
reklama
mój mały śpi..znowu, chyba odsypia nockę.. spał od 11 do 14 i teraz śpi od godziny..żeby w nocy tak spał..

sesti,
nic się nie martw.. mielenie języczkiem nie zawsze świadczy o nieprawidłowościach, jak masz wątpliwości - zbadaj to
basieniak, no Wiktoria zadowolona
wisienko, ja nfz nie wierzę już od dawna.. dlatego wykupiłam małemu prywatną opiekę.. wtedy co wylądowaliśmy w szpitalu, gdy mały mial 5 tygodni, to zadzwoniłam do 3 przychodni nfz i żadna nie chciała nas przyjąć, mimo tego że mówiłam, że to 5 tygodniowe dziecko i ze ma gorączkę.. brak słów
mailuj, na pewno będzie dobrze.. głowa d góry
Iwonuś, zazdroszczę.. ja z każdym kęsem boje się czy to nie zaszkodzi małemu..ech; mój mały też ma ciemieniuchę, u nas już od 3 tygodni się ciągnie i końca nie widać, tyle, że u nas jest to związane także z alergią pokarmową, dlatego wygląda nieciekawie (strupy ropiejące) - ja robię tak: na 3h przed kąpielą smaruję główkę parafiną lub oliwką, myję główkę w oilatum i smaruje oliwką po kąpieli.. w ciągu dnia wyczesuję podczas każdego niemal karmienia
Magia, gratuluje obrotności :tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry