reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Gon1a ja nie jestem paranoiczka lub zbyt wyczulona na te wszytskie rzeczy ktore pisza na internecie, ale jednak unikam jajek na miekko, mimo ze sa gotowane. Jakos tak mnie odrzuca, a jaja na twardo jak najbardziej zdrowe. Z toksoplazmozy mam ujemny wynik wiec jestem troszke bardziej ostrozna niz jakbym miala dodatni, zakaz jedzenia niektorych rzeczy ktore bardzo lubilam itd.. wole czegos nie zjesc niz pozniej miec do siebie pretensje ze cos zle zrobilam... sama rozumiesz..
 
reklama
wiem ze mieso surowe moze byc szkodliwe ale mie to nie dotyczy bo i tak do ust bym tego nie wzieła, no i wiem ze jaja kupcze to nie to same co od własnych kur, a to jajko faktycznie było na miekko ale nie sadze zeby mialo zaszkodzic,
uwielbiam jaja na miekko ale zawsze za długo trzymam i mam na twardo
 
wiem ze mieso surowe moze byc szkodliwe ale mie to nie dotyczy bo i tak do ust bym tego nie wzieła, no i wiem ze jaja kupcze to nie to same co od własnych kur, a to jajko faktycznie było na miekko ale nie sadze zeby mialo zaszkodzic,
uwielbiam jaja na miekko ale zawsze za długo trzymam i mam na twardo

Buahahahaha....:-D ja tez tak mam

em_ka - nie sądzę, żeby jajko na miękko było niebezpieczne. W zasadzie to jestem 99,99% pewna że możesz je wcinać bez obaw.
 
em_ka ja też na miękko jaj nie jem, na pierwszej wizycie z położną wymieniła mi listę rzeczy których jeść nie mogę i w tym było jajko na miękko i sadzone tzn. chodzi o to żeby jajek niedogotowanych nie jeść.

Ja dziś umieram, bolą mnie nogi i odezwało się nacięcie z pierwszego porodu masakra jakaś leże w łóżku i oglądam Friends po raz tysięczny dziecko po mnie skacze co by uwagę zwrócić na siebie a ja nie mam siły się z nim bawić :zawstydzona/y:bidulek ale tata wrócił i je obiadek więc zajmie się nim zaraz.
 
Kkasiulka moze i nie zaszkodzi, ale jesli moge je jesc na twardo to wybieram wlasnie ta wersje, tak dla swietego spokoju.
kurka pieczona ale nudy, moj sie uwalil i spi, ja siedze na kompie i slucham muzyki na youtubie, ogladalam filmy ale juz mi sie znudzilo. Nie wiem co robic, moze sobie poczytam ksiazke o ciazy :-D ? chyba jestem taka podniecona ta jutrzejsza wizyta u gina, bo zazwyczaj jestem spokojniejsza..
 
Hej dziweczyny,
Nie chcę straszyć, ale wolę dmuchać na zimne i jak robię jajka, czy sadzone, czy gotowane, to te dla siebie dłużej trzymam na ogniu, żeby nie było surowych. A że chowu własnego to do salmonelli czy toxo nie ma znaczenia. Przecież te ekologiczne są po prostu bardziej wartościowe w składniki, a kura która chodzi po polu może złapać salmonelle jak mało kto. czy toxo. poza tym te jaja nie sa badane. Ja tez dostaję piękne i pyszne jajeczka od babci, ale nie mam odwagi teraz ich jeść półsurowych.
Podobnie z miękkimi serami, pleśniowymi, mozarellą - jem tylko porządnie upieczone na pizzy, poza tym basta! zamówiłam sobie na porodówkę :) Jak urodze łapię za sera :)
A mięsa surowego to już nie wspominam.
Oczywiście prawdopodobieństwo złapania czegokolwiek jest b. małe, ale wolę dmuchać na zimne.
 
slimakowa ja mam zakaz jedzenia mortadelli, serow plesniowych takze przez toxo wlasnie.
Kkasiulka ja mam na 13:30 i tez cichutko sobie mysle ze moze cos sie uda zobaczyc, choc szanse sa male.. bo to dopiero moj 14tc choc kto wie
 
reklama
Em_ka, Kkasiulka - ale Wam zazdroszcze... Pewnie jutro będziecie sie chwalić co nosicie pod serduszkiem :tak: Ja mam jeszcze z miesiąc czekania :confused2: Ale miło będzie jak chociaz Któras z Was będzie wiedziala, aż się nie mogę doczekać na wieści z Waszych wizyt :-)
 
Do góry