reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

Wisieńka, a co to za elektrolity? Można to sobie normalnie kupić bez recepty? W aptece czy sklepie? Sory jeżeli to powinno być bardziej oczywiste. Bo mnie dalej męczą te nudności, no i trochę wymiotów też. Staram się pić sporo wody, ale i tak się boję bo już trochę schudłam. Może też bym spróbowała...
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie... Badania wiadomo musza być robione na czczo, ale przy moich mdłościach nie wyrobię.. Jest opcja zjedzenia chociażby banana, albo sucharka przed badaniami, czy niestety musze walczyc z mdlościami na glodniaka z rana?
 
Corin wydaje mi się że trzeba na czczo, czyli przed badaniem tylko woda. Rozumiem twój problem bo też mam rano straszne mdłości. Na szczęście mama jest pielęgniarką i pobierze mi krew w domu. Jakbym musiała iść do przychodni to na pewno zjadłabym jakiegoś suchara, a przynajmniej wypiła coś ze smakiem.
 
Dzieki za powitanie:)własnie zaczął sie 12 tydzień a od 3 tygodni nie mam juz wymiotów ani mdłosci hurrra:)To jest nasza pierwsza ciąża wyczekiwana od ponad 2 lat.Strasznie sie denerwujemy bo obecnie mieszkamy w Lonynie a tutaj z ciążą obchodza sie całkiem inaczej niz w Pl:(Dopiero pierwsze usg bedziemy mieli w ten piątek i juz nie mozemy sie doczekac jak tam nasze maleństwo sie miewa:)Ogólnie to oprócz bolących piersi i powiekszajcego sie obwodu pasa nic mi nie dolega :-)

Hej qsik,

Ja tez mieszkam w Londynie, moj szpital to Queen Charlotte's Hospital. Daj znac, jezeli przypadkiem to ten sam :o). Zawsze razniej razem.
 
Dziewczyny, od kilku dni chodzi mi po glowie mysl, czy aby nie za bardzo uciskam swoj brzuch. Moj brzuszek tylko lekko sie zaokraglil - w zasadzie to wyglada jakby tluszczyk sie powiekszyl ;-). Lapie sie na tym, ze jak siedze przy biurku w spodniach, to one troche jednak uciskaja brzuch i to chyba nie jest dobre dla malenstwa. Nie chce, zeby to wygladalo na jakas paranoje, ale czy jakos szczegolnie faktycznie powinnam na to zrocic uwage? Moze dopiero w 4 miesiacu-5 miesiacu. Wiem, ze wiele mam na wczesnym etapie nosi normalne ubrania. Co o tym myslicie?
 
Wpadłam jeszcze przed snem zobaczyć co tam u was.
basieniak ja kupiłam w aptece, mój gin mi powiedział, ze przy odwodnieniu najgroźniejsza jest właśnie utrata elektrolitów i polecił kupić jakies do picia w aptece. Są bez recepty. Musisz zapytac jaki mają i wybrac smak bo nie każdy jest dobry i może ci nieodpowiadać. No i oczywiście powiedz, ze jestes w ciązy to dadzą ci taki bez przeciwskazań, chociaz na żadnym chyba nie ma. Ja mam taki o smaku miety z cytryną w musujących tabletkach.

corin jesli cukier będziesz badac to niestety na czczo, tylko woda. Wiem jak to bo juz przezyłam.

Dobrej nocki kochane dziewczynki.
 
Witajcie Lipcoweczki:-)

Staram sie zagladac regularnie, podczytuje, ale na pisanie brak czasu i energii. Ciagle jestem okrutnie zmeczona i moglabym przespac caly dzien, a nie moge, bo synus bardzo absorbujacy;-)
Dzis mialam pierwsze usg na wyspie, zdziwilam sie, bo tu robia dopiero ok. 12 tyg. nastepne za jakies 10-12 tyg.:crazy: Maluch mial dzis 2,64 cm i brykal sobie troszeczke:-D Gin w Polsce termin wg OM i usg okreslil na 11 lipca.
Tutaj nie trzeba byc na czczo przed badaniami i dzieki Bogu, bo do 15 to bym chyba padla:-p
Corin, Margerita, brzuszki sliczne! Ja juz tez brzuszkowa, a to dopiero 10 tyg.:szok: Gosia, jesli mozesz, to po prostu siedzac rozpinaj spodnie, tak, zeby bylo Wam wygodnie.

A co do albumow z pamiatkami, to my dla Adasia tez mamy taki gotowy, a oprocz tego mamy pudelko z pamiatkami - m.in. karta ciazy, planem porodu, karteczka, na ktorej notowalam czestotliwosc skurczy, katrka z kalendarza z dnia urodzin, pierwszym smoczkiem, kartki z gratulacjami, no i testy ciazowe, ktore do tej pory pokazuja dwie kreseczki:-) Pozniej dolozylam jeszcze biala szatke z chrztu, swieczke z pierwszych urodzinek itd. Naprawde fajna sprawa!:-)

Spokojnej nocy!
 
Ostatnia edycja:
Hej wszystkim, ja tylko na chwileczke bo strasznie padnieta jestem. Zapytam o jedna rzecz o ktora pytalam wczesniej ale nikt mi nie odpowiedzial :-(
jesli jestem w 8 tc i przebywam obecnie w pl ale 27.12 jade do hiszpanii i 10 stycznia mam wizyte u gina to czy oplaca mi sie robic te wszystkie badania tutaj prywanie skoro nawet mi sie nie przydadza w hiszpanii bo nie beda ich rozumiec czy lepiej je zrobic zeby sie upewnic. Wiem ze lepiej zrobic ale wydawac kase, latac za tym wszystkim po to zeby sobie schowac te wyniki do kieszenii? jak myslicie, wstrzymac sie czy jednak biegac na szybko i zalatwiac bo sie dylematuje z tym od jakiegos czasu. Nawet moj lekarz prywatny mi nie zlecal zadnych badan bo chyba stwierdzil ze nie ma sensu ich robic skoro i tak wyjezdzam.. ma ktoras jakies zdanie na ten temat? : ) buziaki ja lece do lozia ... milych nocek
 
em_ka, ja zrobilam badania bedac w Polsce, ale bardziej dla swojego spokoju, bo 2 tyg. chorowalam. Jesli dobrze sie czujesz, z dzidzia wg usg wszystko ok, to moze sie wstrzymaj, a za zaoszczedzona kaske kup sobie jakis fajny ciazowy ciuszek.;-)
 
reklama
Hej wszystkim, ja tylko na chwileczke bo strasznie padnieta jestem. Zapytam o jedna rzecz o ktora pytalam wczesniej ale nikt mi nie odpowiedzial :-(
jesli jestem w 8 tc i przebywam obecnie w pl ale 27.12 jade do hiszpanii i 10 stycznia mam wizyte u gina to czy oplaca mi sie robic te wszystkie badania tutaj prywanie skoro nawet mi sie nie przydadza w hiszpanii bo nie beda ich rozumiec czy lepiej je zrobic zeby sie upewnic. Wiem ze lepiej zrobic ale wydawac kase, latac za tym wszystkim po to zeby sobie schowac te wyniki do kieszenii? jak myslicie, wstrzymac sie czy jednak biegac na szybko i zalatwiac bo sie dylematuje z tym od jakiegos czasu. Nawet moj lekarz prywatny mi nie zlecal zadnych badan bo chyba stwierdzil ze nie ma sensu ich robic skoro i tak wyjezdzam.. ma ktoras jakies zdanie na ten temat? : ) buziaki ja lece do lozia ... milych nocek

ja bym sobie darowała. mieszkam w Irlandii i pierwszą wizytę mam dopiero w połowie stycznia (wcześniej byłam u lekarza pierwszego kontaktu który tylko potwierdził ciążę testem na mocz) usg, krew itd będą mi dopiero robić, więc jeśli wszystko u Ciebie ok, to ja bym sobie odpuściła.
 
Do góry