reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2011

witam wieczorem:)
dzieciaki padły po wojażach na wsi:) Kuba zachwycony bo widział u sąsiada małego cielaczka:)
Corin wygląda przepysznie ten chlebuś:) mmmm do tego masełko albo smalec:happy2:
Konwalianko polecam to forum Foteliki Samochodowe - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl ja sie co prawda na nim nie udzielam (wolę wózki :p ), ale są tam na prawdę rzetelni fachowcy i na pewno Ci doradzą:) ja dla starszaka mam 9-18kg i jestem zadowolona, jeździ nim nadal i nie ma zamiaru się przesiadać:) przejżyj jeszcze crash-testy, już dawno tam nie zaglądałam ale 9-18 raczej lepiej w nich wypadają:)
Anulka no to sporo młody wcina, takie wiejskie warzywka najlepsze:tak:i królik to super mięsko bo bardzo rzadko uczula:)
Mateuszkowa ważne że spróbowałaś zrobić, teraz już kolejne na pewno będą coraz lepsze:tak:

Liwia dziś zaciągnęła butelkę (jupi, jupi) zrobiłam jej 110ml mojego + 90ml Hippa i zostawiła jakieś 20ml ale dałam jej jeszcze cycusia bo widać było że czegoś jej brakuje, pociumkała troszkę i zasnęła trzymając mnie za palec:happy2:resztę odciągnęłam i będzie na jutro wieczór:tak:
aha dziewczyny które kupują słoiczki teraz w Rossmanie jest promocja bobovity 2+1 gratis:tak:jest też tańszy Hipp i rosmanowskie słoiczki (ale tylko desery) i kaszki bobovity ale ryżowe bez mleczne:)

spokojnej nocki:)
 
reklama
Cześć
Dziś miałam mało do nadrobienia;-) za to bardzo mnie urzekł chleb Corin! Piękny wyrośnięty, tylko masełko dodać prawdziwe i się deletkować:-) i ja dziękuję za przepis na pewno wypróbuję:-)

nocka do kitu! znów! chyba małego rączki budzą-nie wiem...pojęcia nie mam-czemu on tak źle śpi? wciąga kaszkę, obala dwa cyce i dalej się budzi na jedzenie!
 
dzieeeeń dooooobryyyyyy ;-)

My już na nogach.... od 5, ale to nic bo nocka przespana.
Ja szaleje w kuchni, robie sałatki na popołudnie ;-) i sniadanko juz czeka na reszte rodzinki.

Mateuszkowa, ten przepis jest banalny, tylko opisany jakos tak skomplikowanie.

Popatrz sama

Składniki:

400 g (3 szklanki) mąki 1 łyżeczka soli
3/4 łyżeczki suchych drożdży lub15 g świeżych drożdży
świeżo zmielony czarny pieprz
300 g (1 i 1/3 szklanki) chłodnej wody



Wieczorem mieszasz make, sol i drozdze i to zalewasz woda. mieszasz łyżką az sie skladniki połączą, przykrywasz miche i odstawiasz na stol na cxala noc. Po min. 12 godz, sy[piesz make na blat i na sciereczke kuchnna. ciasto wykladasz na blat, formujesz kule, przekladasz kule do sciereczki i odstawiasz w cieple miejsce na 2 godz.

po 1,5 godz zalaczasz piekarnik na 250 st (w srodku naczynie w ktorym bedziesz piec). po 0,5 godz przekladasz ciasto do gortacego naczynia, przykrywasz i ieczesz 30 min, potem odkrywasz i pieczesz 15-20 min |( z podwojnej porcji trzeba dopiekac dluzej)

koniec.

Potem tylko odganiasz rodzine zeby nie zezarli calego od razu ;-)
 
Witam o poranku:) Nocka pięknie przespana, a ja pełna energii pomimo walki o zasnięcie bączka. Walczyliśmy do 24.

Moje dzieciątko coraz ładniej staje na czworaka co prawda jeszcze na jednym zgiętym łokciu ale to już coś. Już się tak nie drze bo pewniej się trzyma. Za to z siadaniem jest różnie raz leci jak tylko go puszcze a raz ładnie się trzyma. Zależy od chumoru.

Corin chlebek faktycznie apetyczny, aż ślinka cieknie:)
 
Witam:)
Corin faktycznie na stronie skomplikowanie opisane, czytając Twój opis wydaje się być proste, chyba wypróbuję:tak:a mąkę można dać jakąś razową czy trzeba pszenną?
Anetka moja Oliwia to samo, jak posadzę to czasami sama usiedzi a czasami wygina się w tył i leci:) dupkę podnosi ale rączki jeszcze nie podgięte i głowa ciężka:-Dpełza do przodu szorując głową o sofę:-D
Merlitoczka u nas to samo:-(wczoraj zjadła mleko z butli i popchała cyckiem i miałam nadzieję że choć trochę pośpi dłużej a tu d***, i tak się budziła i tak:-(nie wiem może łóżeczko w złym miejscu stoi??kurcze nie wierzę w zabobony, ale nie mam pojęcia czemu ona tyle razy się budzi:confused:

Idę po świeży chlebek a tatuś dzieciarnię ogarnia:)
miłego dnia!
 
Hej, ja tylko na chwilę bo jeszcze do siebie nie doszłam. Dwa dwad dni mam całkiem wyrwane z życiorysu. Przeleżałam plackiem i w większości przespałam, same oczy mi się zamykały. Dziś trochę lepiej, ale jeszcze marnie. Doczytałam "pobieżnie" ale nie zapamiętałam.
Muszę się tylko pochwalić, że moje dziecię wczoraj pokazało 3 nowe umiejętości:
1. mostek
2. stanie na czworaka
3. noga w buzi
 
hej
u nas nocka lepiej. tylko pobodka o 5 na mleczko. oczko lepiej, ale mamy katar i kaszel. w poniedzialek pediatra. dzisiaj moi rodzice odlatuja, koniec leniuchowania. jak znajde czas to sie odezwe wieczorkiem.
corin udanego popoludnia.
asica zdrowka
anetkaaaa,kicrym,merlitoczka ciesze sie ze maluszki przesypiaja nocki i zadroszcze ze maluszki juz probuja takich wigibasow. moj to taki len ze hoho.

buziam mocno i milego weekeendu
 
Corin dzięki:) ja to jestem laik we wszelkich tematach kulinarnych:p raczej nie lubię piec, gotować itd. często M zrobi mięso a ja dodatki:p ale ten chleb wygląda pysznie więc może się przemogę:-p
Silwia u nas nocki niestety nie przesypiane:no: i na Twojego smyka przyjdzie pora na takie wygibasy:tak:
Asica zdrówka!

Liwka drzemie, my dopiero nie dawno zjedliśmy śniadanie, teraz młody ogląda bajki, pogoda paskudna więc pewnie cały dzień w domu:dry:
 
reklama
Hej :)
U nas nocka przespana od 19 do 07.00 :)
Byliśmy już na spacerku, calkiem mroznie się wydaje, no i padal snieg od czasu do czasu.. :)
Polecam pieluszki Huggies Premium – w niebiesko zielonym opakowaniu – dobra cena w kauflandzie 36 zl za 70 pieluszek, jakościowo porównywalne do pampersow ;) ale Sa znacznie wieksze rozmiarem pomimo ze to tren sam przedzial wagowy!

I piekne podsumowanie mojego meza:
Ja: dzidzius zrobil kupke. . weź go przewin
Maz: Oki,u…ale ta kupa bagnem pachnie….
Hehehehe, mamy bagienne kupy..ah te chlopy :p

Corin – faktycznie, przepis nie taki trudny ale trzeba to było przełożyć ;D
Asica- brawo dla malego ;) i wracaj szybko doz drowia!
anula - sto lat dla maluszka!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry