reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

witajcie skoro świt..

dzisiaj wielka data- TYmuś kończy 3 miesiące!!!:rofl2: żeby tak jak za dotknięciem różdżki odeszły wszelkie problemy jelitowo- brzuszkowe.. ale wiem już że to marzenie ściętej głowy..bo dzisiejsza noc - nie zachwyca.. mały bardzo marudny, wiercił się strasznie, mimo dwóch 4h przerw, to jednak niespokojny, więc ja budziłam się znacznie częściej a od 4.30 przeleżał u mnie na brzuchu, od 6 jest w leżaczku i męczy kupę - kurde, kiedy to minie, bo już nie wyrabiam

kurcze, dziewczyny, jak odciągnąć pokarm aby był na jutro, nie zaburzając cyklu jego tworzenia w ciągu dnia no i nie pozbawiając małego jedzenia? muszę odciągnąć przynajmniej 200ml

Magia, gratuluje zdolnego synusia..wiem, ze serce rośnie jak taki brzdąc ma pasje.. mojej siostry syn także jest zdolny i robi co lubi - tańczy towarzysko.. zaczął w wieku 5 lat, teraz ma 13 i jest mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej; ćwiczenia wymagają nie lada wysiłku (6razy tygodniowo po 3h), ale robi to bo lubi..siostra niejednokrotnie mu odradzała, bo wysiłek itd, ale nie - on uparciuch:) i bardzo dobrze- bo pięknie mu to wychodzi..

Aneta, super że wszystko w porządku..kamień z serca my idziemy 5 października - zobacze co powie...
Wisienko, oby Milcia szybko uporała się z problemem kupkowym..a może daj jej czopek? mnie pediatra zalecił dawanie małemu (może u mnie inna sytuacja, bo Tymek robi w ciągu dnia ok. 8 kup) jeśli okaże się że pojawił się zastój, by ulżyć dziecku..a jednorazowe podanie czopka, nie zaburza pracy jelit a mogło się zdarzyć, bo jednak coś tam jej zalega i toruje przepływ..
Magia, corin - piękne suwaczki
Magia, pota - dzieciaki imponuje wagą.. Tymuś też już przekroczył 6,5kg - ile dokładnie, dowiemy się we wtorek..a i mały wchodzi w bluzki, pajacyki i śpiochy 74, tylko spodnie coś za duże sa na niego :)
malamii, wisienko, maqnio, Magia.. u mnie też mały czasem rzuca sie przy cycu, ale najczęściej po jakiś 7-10 min ładnego ssania.. rozgryzłam go i wiem, ze u niego to jelitka wtedy dokuczają.. często zrobi wówczas kupę, ale wymaga to od niego kilku akrobacji i wyciągania sutka jakby by z gumy..

od 2 dni uczę moje dziecię spania tylko w łóżeczku.. i było, ładnie pięknie..ale wczoraj tak mi dramatycznie się rozpłakał, że 5 minut na rękach nie pomagało.. uff.. uparciuch i cwaniak
a i rezygnuje ze szczepionki hib przy tym podaniu.. dam jak mały skończy rok..

witam wszystkie mamusie i miłego dnia..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam się z rana,
młoda dziś o 6.30 postanowiła że teraz czas na zabawę... na szczęscie już zaczyna ziewać i mam nadzieję zaraz znowu uderzymy w kimkę :D

Konwalijka,
wow Tymuś już 3 miesiące, gratulacje, moja w środę skończyła dopiero 2 :-D

eeh no lecę bo murudek się włączył :-)
 
A u nas jak wcześniej u Corin Staś obudził się o 4 (zawsze w ciąży się budziłam o tej porze). Wyspane oczka i gotów do zabawy:eek: Bawił się z 1,5 godziny w swoim łóżeczku, a ja czujnie podsypiałam. Przysnął na pół godziny po czym o 6 obudził się z płaczem. Nie mógł ssać a był głodny. Nie wiem czy to był brzuszek czy zatkany nosek.
Jak myślicie - ryzykowne jest zjedzenie powideł własnej roboty ze śliwek? Bo Staś ostatnio ma mniejsze dolegliwości brzuszkowe, ale to nadal kolkowiec...
No i u nas wirus już jest. Łukaszek chory, na szczęście nie ma gorączki. Odpoczniemy dziś w domu. Leczę go czosnkiem i szałwią na gardło. Mam nadzieję, że Staś nie złapie tego od niego.
Konwalianko Basieniak Gratulujemy Waszym maluszkom ukończenia 3 miesięcy. Duuuuużo zdrówka! Tymcio to też duży chłopczyk.U nas problemy brzuszkowe nadal nad ranem.
Corin &&&&&&& za Agę, ostatnio bardziej stresowałam się szczepieniem Łukaszka niż Stasia (a mieli w tym samym dniu). Młody też jest panikarzem;-)
Wisienko jak Mila? Nadal niewyraźna?
 
Ostatnia edycja:
Konwalianko - GRATULACJE!!!! I zobaczysz, teraz już też będzie tylko lepiej i lepiej! Na pewno nie stanie się to jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ale myślę, że systematycznie będziesz widziała zmianę aż wszelkie problemy brzuszkowe odejdą w niepamięć!!!

Danuśka, Corin, Magia - to chyba jakiś wirus panuje bo u mnie też od 6 nie ma spania :eek: choć muszę powiedzieć, że nocka wyjątkowo udana. Mały zasnął przed 20 (a my zaraz za nim!!!! :szok::szok:), obudził się przed 12, o 3 i po 6 :-) wyspałam się jak nigdy i nawet nie nalegałam, żeby poszedł dalej spać. Teraz się buja w huśtawce i guga do rybek :-)

I dziś zobaczyliśmy kolejną nowość u naszego synka. Kiedy mąż wychodził rano do pracy, przyszedł do małego troszkę z nim porozmawiać. Alex jak go zobaczył zrobił wielkie oczy, uśmiechnął się i odwrócił głowę wtulając pod moją pachę jakby się wstydził... :szok: myśleliśmy, że to przypadek ale powtórzyło się to kilka razy!!! Wyglądało to uroczo... :-) teraz czas na śniadanko! A dziś się szykuję, żeby ciasto zrobić bo tak za mną tiramisu chodzi od kilku dni, że postanowiłam wziąść się w garść i je zrobić - o ile oczywiście mój Alexik mi pozwoli :-) Miłego dnia dla wszystkich mamusiek!!
 
Witam u nas noc rewelacyjna spal od 20.30 do 2.30 i pozniej do 5 a na dobre wstal o 7
wink2.gif
za to w dzien nie wie co to sen urzadza sobie drzemki po 10 min,dluzej spi tylko na spcerze 1.5-2 godz ale z tym tez bywa roznie. Pisalyscie o wadze moj ma 5,5kg a ubranka 68 w 62 nie wchodzi czasami w spodnie, jest dosc dlugi
Magia gratuluje zdolnego synka
wink2.gif
moj Ł kiedys spiewal ale jak mowi mutacja wszystko zepsula:-Dmoze maly po nim talent odziedziczy
Danuska, to maly wiercipieta czasami mnie to denerwuje bo musze ciagle byc obok do kuchni ledwo sie rusze a on na brzuchu. W nic robie butle gdy zaczyna sie wiercic wtedy przekladam go na placy ale to nic nie daje po chwili sie budzi i jest na brzuchu a ze spi z nami wtula wtedy glowe w poduszke i tak w nocy ja idde robic i budze Ł zeby go pilnowal
Maqnio no to masz przyczyne marudzenia Rozyczki, moj od tyg marudzi na dole dziasla ma biala plamke na miejscu prawej jedynki dotyklalam i jest dosc twarda i cieszy sie gdy dotyklam. Ł juz tydz temu mowil ze zab ale dla mnie to bylo niewiarygodne a slini sie strasznie, gryzaka jakby mogl polknalby:-D
Kowalianka jak ten czas leci Tymus ma juz 3 mies mam nadzieje ze teraz poblemy z brzuszkiem przejda:tak:
Wisienka jak Emilka?moze daj pol czopka?moj kieedys 3 dni nie robil i strasznie marudzil po czopku od razu byla wielka kupa:-Da takie jednorazowe uzycie czopka nie zaszkodzi
wink2.gif

Aneta ciesze sie ze z Filipkiem ok, moze teraz tatus nie bedzie sie bal:tak:
Maly zadziwia mnie codziennie teraz gryzakiem trafia sobie do buzi, lapie zabawki na macie, trze oczy ze zmeczenia o tym przefikiwaniu sie juz pisalam no i codzienie powieksza swoje "slownictwo":-D
 
Witam jesiennie ;)

U nas nocka w miarę Ok, mały jak zasnął o 20:30 to obudził się o 2:30. Ale podobnie jak u konwalianki nie spał spokojnie, więc ja czuwałam już wcześniej.

Magia - tak, kiedyś grałam na pianinie i dopóki uczyłam się prywatnie sprawiało mi to wielką przyjemność. Szkoła muzyczna mnie zmęczyła, za dużo zajęć teoretycznych, a ja przecież chciałam grać.. Już dawno nie grałam,czasem zastanawiam się czy bym jeszcze potrafiła.. Mam takie małe marzenie, że jak już wybudujemy dom to wezmę od rodziców pianino i może znajdę trochę czasu na powrót do starej pasji :)
maqnio, Wisieńka - następnym razem spróbuje uspokoić małego smokiem, mam nadzieję, że zadziała!!
konwalianka - wszystkiego najlepszego dla Tymusia :) ps. co to jest szczepionka hib?
Magia - też mam ochotę na powidła ale jednak się obawiam ze względu właśnie na te kolki :/

Idę na zakupy do osiedlowego sklepiku (niezła wyprawa co? :p) póki mam męża w domu. Dzisiaj znowu goście więc jakieś ciasto wartało by kupić. Aaalexaaandraaa nie mam tyle samozaparcia żeby samej piec :p

miłego dnia!
 
Malami - chodziłaś do szkoły muzycznej w Sc? Ja też tam chodziałam, 7 lat grałam na pianinie i keyboardzie :-) Jeszcze się okaże, że się mijałyśmy gdzieś na korytarzu!! A co do ciasta to jak się uda to zapraszam do mnie - tylko 4 godziny lotu i już jesteś na Islandii :-)

Magia - moja mama też ma zamiar robić powidła i powiedziała mi, że mozna jeść śliwki jeśli są gotowane. Nie wiem jak się robi powidła :-) ale jeśli trzeba śliwki ugotować to chyba luzik :-D O ile moja mama ma rację hahaha :-D

Mały zasnął to też uciekam spać!
 
Ostatnia edycja:
Witam i ja.Mila nadal budzi się co 4,5 godziny chyba jej tak zostanie i na razie pożegnamy się z 7 godzinną przerwą. No zobaczymy bo dzis obudziła ją o 23 kupa, tak! Na szczęście zrobiła i od razu mniej marudna. Podałam jej wieczorem sab simplex i to chyba po nim poszło. Nie pytajcie o rozmiar:-DMusiałam się ratowac recznikiem papierowym, podkładem i masa chusteczek:-DWaliła tak, ze usłysząłam ją z łazienki a Pol cóż, zasnął tak twardo, ze się nawet nie zbudził jak zapaliłam światło i robiłam raban z przewijaniem. :-DOczywiście tak Milusię to rozbawiło, ze nie spała do 24 ale leżała w kołysce i pokrzykiwała swoje ej lej:-)Co tez tatuś przespał. Potem obudziłą się o 4.30 a ja popatrzyłąm na zegarek i wydawało mi się, ze jest 1.05 myśle no nie! Co sie dzieje. Już się wystraszyłam , ze goraczka albo znów brzuszek. No to stały zestaw zaczełam stosować, pieszczoszka(powłoczka podusi z którą śpi) na buzię , smoczek i szcelnie kołderką, płacze. Wziełam na ręce(płacze) a tato śp:eek:i. Tak męczyłyśmy się pół godziny az tatusiowi budzik zadzwonił w moim mniemaniu o 2 i pytam po co nastawiam budzik w środku noc:szok:. On, ze jest 5 i wtedy już wiedziałam. Tak:-pEmilka jest głodna. :-DAkcja cycek i w pół godziny spałyśmy obie:happy:Do 8.20 potem ćwiczenia, Vojta i czyanie bajek, alez ona to uwielbia. Zaśmiewa się i gulga:-)Teraz ja z kawką ricore i śniadankiem na bb a Emilka z pieszczochą zasypia. Zaraz wskakuję pod prysznic. Obiad dziś państwowy:-DPierogi z takiej małej firmy koło Pola pracy jak domowe :-)Resztki barszczyku do nich:-)

Niepokoi mnie tylko jedna rzecz. Emisia ma powiekszone węzły chłonne z tyłu główki. I teraz nie wiem czy to wczorajsze marudzenie to ten brzuszek czy coś się szykuje i co z tymi węzłami. Jak nie zaejdą w środe pójdę do pediatry.
alex ja tez chętnie na ciasteczka wpadnę. Musze tylko MIli paszporcik zrobić:-)
Anulka fajnie, ze się wyspałaś.I pewnie u was tez ząbek się szykuje. U nas nic a nic na to na szczęście nie wskazuje bo miałabym pogryzione cycuchy
malamii ja tez codziennie chodzę do sklepików na naszym osiedlowym ryneczku. W sklepie z bielizną to już cały asortyment znam nie mówiąc o dużej drogerii z hurtowymi cenami. Uwielbiam ją a szafka pęka.
Corin Ewuni skok to chyba zaowocował dobrym spaniem. Daj znać jak po szczepieniu Agusi
Magia spróbuj małą ilośc tych powideł i zobaczysz po dwóch karmieniach. ja tak robię z nowościami. Kurcze z tymi choróbskami, mam nadzieję, ze szybko wam odpuszczą. Ja zaczełam Emilce vit. c podawać, zeby ją choć trochę chronić.A Łukaszkowi soku z malin tez dawaj. Nie wiem czy stosowałaś taki syropek Pyrosal i czy go jescze produkują to taki czysto naturalny i był dla nas zawsze pierwszym ratunkiem na chorubska, jest lekko wypotny i dobry na niską gorączkę.
konwalianka Życzę kolejnych miesięcy bez brzuszkowych kłopotow, będzie coraz lepiej
danuska mam nadzieję, ze ziewanie zakończyło sie spaniem i teraz chrapiecie razem słodko.
lecę pod prysznic
 
reklama
Witam jesiennie ;)
konwalianka - wszystkiego najlepszego dla Tymusia :) ps. co to jest szczepionka hib?
to jest jedna z szczepionek podstawowych, która podaje się już w 2 m-cu, później na przełomie 3-4m-ca i 5-6mc.. chroni przed kilkoma chorobami: posocznica, zapalenie nagłośni, stawów itd.. szczególnie narażone są dzieci przedszkolne, dlatego ja póki mały w domu nie planuje go szczepić.. znowu się naczytałam o komplikacjach i teraz mi to siedzi w głowie..a 4 różne baterie jednego dnia to i tak już dużo..

Jeśli szczepiłaś 5w1 lub 6w1 to ona tam była już
 
Do góry