reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

merlitoczka witaj!:-)
Anula to są rożki, które robi Carrefour, ale przeważnie ciasto francuskie nie ma mleka i jajek. Kupowałam też takie surowe w rulonach i piekłam ciasteczka starszemu synkowi. A jak dzisiaj z brzuszkiem u Twojego synka?
Iwonuśmoże to tylko przejściowe kryzysy laktacyjne? Coś mi się obiło o uszy, że tak czasem bywa. Ja Karmi nie piję, bo się boję, że małego będzie bolał brzusio, ale uwielbiam. I piłam w ciąży.
corinStaś miał parę krostek, które położna nazwała trądzikiem noworodkowym. Ale szybko znikły. Na drugi dzień. Ale jak sporo i nagle wysypało to może być uczulenie. U nas po takich krostkach pozostawała szorstka skórka (taka tareczka). Pomagały kąpiele w Oilatum.
 
reklama
Ewa juz miala, podobno, ten tradzik. Wtedy ja wysypalo na czole, powiekach i nieznacznie na policzkach.
Teraz ma glownie policzki, uszy i za uszami. Te krostki sa takie ostre wlasnie, jakby tareczka, skoro piszecie ze mozna wapno, to jutro jej podam.

Merlitoczka, witaj :-) skad taki nick? Brzmi dosc slasko :-)
 
witam u nas nic srednia, wstal o 2 a pzoniej o 4 jadl wtedy przyspial wiec go kaldlam a ten po 10 min sie budzil ze glodny i tak 3 razy ale spal do 6,teraz walczylismy z kupka plakal napinal sie az zrobil taka wielka ze w pampersie sie nie miescila:-Dteraz cos gada
Magia dziekuje sprobuje tych ciastek:tak:a brzuszek kiepsko wczoraj znowu piszczal to byla kolka ale tradycyjnie od 17 a brzuch juz go bolal tak o 14 lekarka twierdzi ze przez klopoty z trawieniem:baffled:poza tym kiedys wciagu dnia robil kupke tak ze 4 razy czasami wiecej teraz tylko raz rano i to z malym problemem za to w kzdego pampersa troche robi tak ze tylko zabrudzi. A jak Stas?
Merlitoczka witaj:happy2:
Corin daj znac czy po wapnie zniknie,mojej znajomej synek mial tradzik wlasni skonczyl 4 mies i dopiero znika wczesniej mial cala buzie w krostkach, teraz jeszcze troche. Moj maly ma kilka na policzkach ale widocznie pod slonce
 
witajcie, my juz n nogach, ja zjadłam jogurcik a mały dokazuje na bujaku..
nasza noc cudowna, piszę cudowna, bo nie chodzi mi tutaj o długości spania "ciągiem", choć i to było niezłe.. 19.00-23.00; 23.15- 2.00, a później co 2h..ale pierwsza noc od dawna bez stękania a za to z dwiema kupami!!! ale się cieszę..kto by pomyślał, że tak się będę cieszyć z takich nocy :-D owszem mały postękał trochę, ale już w trakcie kupy, wcześniej to trwało niemal pół nocy..widocznie zwiększenie dawki delicolu i lakcid pomaga..

Anula, mój bąbel rzadko kiedy przesypia 4h po moim mleku, ale się nie martwię.. w drugim miesiącu niemal podwoił swoją wagę, co lekarz mówi, że się powinno osiągnąć ok. 4m-ca, więc zwyczajnie dba o swoją dupkę :)
Ty podajesz delicol? a mimo tego robi "kleksy" w pampersa?
corn, a to nie potówki? lubią za uchem się kryć.. mój też miał trądzik niemowlęcy i też taką tarkę- łuski, u nas zeszło po około tygodniu - dwóch.. teraz tylko czasem coś mu wyskoczy..

wczoraj ten lekarz powiedział jeszcze coś co mnie zdziwiło i zmartwiło.. bo pisałam wam, że mały ma ciemieniuchę.. a on tylko zapytał kto jest alergikiem w domu (ja) i że często jest tak, że występuje u dzieci jako pierwszy objaw jakiś tam alergii i żeby to obserwować:szok: mam nadzieje, że tutaj tak nie będzie.. ja jak byłam mała uczulona byłam niemal na wszystko! miałam już początki astmy.. chciałabym mu tego zaoszczędzić.. u mnie pomógł pobyt w szpitalu i sanatorium, ale to była roczna rozłąka z rodzicami.. jesteśmy jednak dobrej myśli:-)

dodi, za Twoja radą - mały miał dzień "brudasa":)

Iwonuś
- Magia ma rację, też o tym słyszałam..mało tego podobno dzieciaki ok. 2-3 m-ca mają większe zapotrzebowanie i częściej mogą chcieć jeść, związane jest to ze skokiem rozwojowym

Merlitoczka i ja witam

miłego dnia
 
Ostatnia edycja:
Konwalianaka moj potrafi spac 4 godz ale zaraz sie ze i po pol sie upomina:-Dtez sie nie martwie bo pokarmu wystarczy mu i przybywa wiec to raczej nie problem z pokarmem.Moj mial ciemieniuche gdy byla u nas polozna tez pytala a alergie ale zlikwidowalam to po 1 uzyciu oliwki ale wlasciwie nie mial jeszcze duzo no i moj jest lsysy wiec latwo poszlo:tak:teraz ma dodatkowo sluz w kupce czytalam ze to moze byc alergia jesli sie dluzej utrzymuje a niestety u nas tak jest leki nie pomogly dieta tak samo. Wybieram sie do innego lekarza, u nas my nie mamy alergii wiec mam nadzieje ze to nie to
Pogadal i zasypia ulzylo mu po kupie, zaraz i ja jeszcze sie klade pospie ze 2 godz skoro juz zostal mi dany taki lukus:-D
 
dziewczyny przewijam małego a tu patrze, ma cały brzuszek w krostkach.. czy to może byc alergia po winogronie? zjadłam wczoraj 3 sztuki i jeszcze ugryzłam kawałek pizzy, nic innego nowego nie jadłam..a może to co innego? efekt leków? sama już nie wiem..
 
Hej:-)
Gratuluję Wam dobrych nocek:-) U nas od 4 wiercenie i stękanie, ale noc w miarę spokojna. Stasiowi już tak bardzo brzuszek nie dokucza (na szczęście!). Jem nawet czasem smażone potrawy i nic się nie dzieje. Tylko te nowości szkodzą.
Konwalianko a te krostki to może potówki?
 
Witajcie
U nas noc straszna. Ewa spala 20.30-24.00, 2-4, 4.30-6.00, 6.20- 7.00

Teraz zasnela a ja jestem wykonczona.

Wapna chyba jej podawac nie bede, bo na jednym policzku juz jest ich mniej, wiec schodza. Tez myslalam ze to potowki, ale zawsze myslala ze potowki to na szyjce, pleckach i brzuszku sie pojawiaja a nie na polczkach. Poprzednie dzieciaki nie mialy potowek, wiec nawet nie wiem jak wygladaja :baffled:
 
reklama
Witam porannie.
U nas noc bez zmian. Od 8 sobie sam leżał, kupkę zrobił i zjadł a teraz chyba przejdę się do ogrodu na chwilę, poczytam a mały będzie wdychał świeże powietrze. Dopóki nie jest za ciepło.
 
Do góry