reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

kurcze no wlasnie tak czytam o tym rowerze i nartach. Z tego co wiem to rower tez tak nie bardzo jest zalecany w czasie ciazy a narty? mnie tez strasznie korcilo o ten snowboard ale mam wyobraznie na tyle rozwinieta ze nie zdecydowalabym sie nawet jesli by mnie sila ciagneli. Dokladnie tak jak Corin pisze, nawet jesli jestes pewna swoich umiejetnosci nie mozesz przewidziec czy nagle ktos do ciebie nie dobije lub ci drogi nie zajedzie. Jak dla mnie zbyt duze ryzyko, szczegolnie w tym sporcie. Ja na basen sie wybieram tylko musze poszukac jakis blisko domu i jesli wszystko pojdzie ok to chcialabym chodzic razem z dzidzia. Mowia ze od 3 miesiaca ale mysle ze najbezpieczniej bedzie po 5.
Wlasnie mialam pytac o ten avatar ale ktos mnie uprzedzil :-D
 
reklama
My mamy zarezerowane i opłacone noclegi w Austrii. W marcu mamy jechać w Alpy. No i teraz sie zastanawiam. Muszę pogadać z ginem, bo jazdę na nartach na 100% sobie odpuszczę, ale przeraża mnie droga. 10 godzin w samochodzie. Naczytałam się różnych opinii na ten temat. Wszędzie piszą że po dwoch godzinach przerwa. Wtedy pojedziemy wieczność. Coraz bardziej skłaniam się ku myśli, żeby wyslać męża z dziećmi tylko, a ja zostanę w domu.

Mój brzuch jest niewiele mniejszy ;) Ale nie taki ładny, bo bardziej otłuszczony, niestety ;) i w paski po poprzednich ciążach :/
 
Ostatnia edycja:
Corin, ja to Ci zazdroszczę tych gór... Zawsze chciałam mieszkać gdzieś na południu, a teraz nawet jak jedziemy do rodziny i znajomych w tamte rejony, to taki kawał drogi, na dodatek po takich drogach, że to jazda ekstremalna.
W styczniu chcemy choć do Krakowa się wyrwać, ale to chyba z 7h jazdy, niestety... Sama się zastanawiam, czy to nie jest zbyt ryzykowne.
 
Veronique super wiesci cieszę się bardzo! Ja dziś na 17.45 mam, zadzwonili ze się numerek zwolnił ale się boje bo to nowy lekarz i jeszcze nie wiem czy zostane u niego czy bede dalej u swojego... ech... oby sie wszytsko już okazało co i jak i miec z głowy to zmartwienie wyboru gina. Lece zobaczyć zdjątko Jeszcze raz super wieści!!!!
AAa no moze to tak ma byc... mowilam jej tez ze ciagna mnie pachwiny ... miesnie pachwin ... ale ona jakos tak nie przejela sie tym co powiedzialam powiedzala ze mam se czyms zajac ze wszystko ok ...
A co do serduszka to moj babel spal ... ale bicie bylo 189 na minute... duuuzo :/ ??!
 
Powiem Ci Corin, że też mnie zaskoczył. Bo na te moje ubolewania, że tak w biodrach urosłam powiedział, że powinnam uprawiać sport, zwłaszcza jak się wcześniej ćwiczyło. Na to ja: Ale jaki? No i on powiedział, że rower, basen, nawet jazda na nartach o ile tylko umiem. Powiedział, żeby nie siedzieć i nie odpoczywać całą ciążę. No i w sumie uważam, że ma racje, ja się czuje świetnie, no może trochę szybciej się męczę, ale nie widzę powodu, żeby całkiem odpuścić. W sumie też mnie zaskoczył z tymi nartami :)
Dodam, że to lekarz b. dobry, z dużym doświadczeniem. Myślę, że wie co mówi.
Basen bomba rower nooo jeszcze ale nartki ... UWazaj naprawde... tak jak Corin mowi ... jeden mocniejszy upadek na pupe i nie musi ale moze sie cos stac uwazaj na siebe :*
 
Witajcie, ja juz po usg wszystko ok przezierność ok 0,17cm kosc nosowa jest przepyw zyl ok zolądek wątroba kregosup oka.... sreduszko 170 bilo cudnie.... No i nowy lekarz ech.... mam mieszane uczucia ale wizytę mam 4go stycznia normalną. To se z nim pogadam. A teraz się już odstresuje jak wszystko jest ok i ponoć mogę wrócić na zajęcia moje prowadzić wiec oby tak bylo.
 
Witajcie :)
Czytałam, że wiele z Was robi badania genetyczne (test PAPP-A). Jakie są średnie ceny tych badań w Waszych miastach? Jestem z Łodzi i w jednym z gabinetów podano mi koszt 320zl. Jestem ciekawa jak to się ma do innych cen. A ile trwa średnio takie badanie? Jest to szczegółowe usg i badanie hormonów?

zuzu Masz już badanie za sobą i wszystko ok :) Zazdroszczę. Ja jutro się postresuję bo tez mnie czeka.
 
Ostatnia edycja:
verte to badania to jest po prostu nieinwazyjne badanie prenatalne. Miałam robione w poprzedniej, niestety niedonoszonej ciąży. W skład tego badania wchodzi pobranie próbki krwi i zbadania jej pod kątem wrodzonych genetycznych wad maluszka (tzn. plega na oznaczeniu w krwi stężenia białka ciążowego A i wolnej jednostki gonadotropiny kosmówkowej) oraz badaniu usg genetycznemu, które ma na celu ocene przeziernoścki karkowej (NT), drozności pępowinki i obecności kości nosowej. Robi sie je zazwyczaj na bardzo czułym sprzęcię, po to, żeby miec bardzo dokładny obraz maluszka. to badanie ma przede wszystkim na celu wykrycie tych wad, które zdarzają się najczęściej (choroba downa i edwardsa) W bydgoszczy koszt takiego badania to ok. 250,00 zł za całość.pozdrawiam
 
reklama
hej drogie lipcóweczki
wpadam tylko na chwilę złożyć wszystkim noworoczne życzenia-aby z naszymi fasolkami wszystko było oki, ciąża przebiegła spokojnie (i dosyc tych mdłości!!!), aby poród był pikuś i aby nasze skarbki rosly szybko i zdrowo! buziaki

aha jeśli ktos kojarzy Sol ze staraczek i przyszłych mam na 2011- to chciałabym oznajmić, że dziś w nocy urodziła córeczke-jednak nie dała rady na 2011:-),
pozdrawiam
 
Do góry