reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2011

reklama
Hanami- serdecne dzieki za slowa otuchy, ja wlasnie czekam na 11 kiedy bede miec wyniki mojego TSH i innych, mam nadzieje, ze nic nie spadlo uff

Veronique- nie martw sie, wszystko bedzie dobrze ja rowniez trzymam kciuki!

Mam do Was pytanie, mieszkam we Wloszech i tutaj przyszla mamusia ma strasznie duzo rzeczy zabronione, jesli chodzi o odzywianie :no:
Wczoraj prawie ze kręćka dostalam w sklepie, przemykajac miedzy polkami, ehh zero kawy, zero herbaty (no, male ilosci), nawet naparow herbacianych, bowiem zawieraja hibiskus, ale czego najbardziej mi bedzie brakowac, to serki plesniowe, zakaz jedzenia surowych warzyw (jak ja wytrzymam bez salaty buuuu), nie mozna jesc lodow, majonezu... Jedynym wyjsciem co do warzyw to porzadne ich wyszorowanie ale w cieplej wodzie, czy nawet sodzie oczyszczonej, a w chloranie sodu (tu kupuje sie takie specjalne roztwory odkazajace rece, jedzenie) ale to ma tak brzydki zapach, ze sama mysl mnie odrzuca.
Z drugiej strony zwyczajnie boje sie szarżować i nie myc tego, skoro wszyscy tu tak robia...:baffled:
Czy Was tez lekarz uczulał jesli chodzi o rzeczy zabronione i dozwolone?
 
sicipol co kraj to obyczaj :) skoro są tak rygorystyczne zakazy to powód musi byc. ale odrobina zdrowego rozsądku tez sie przyda :) pozdrawiam
 
witam a ja dziś nie mogłam wstać do pracy :angry:i nie poszłam . dobrze że jeszcze mam trochę urlopu.mam pytanko czy któraś z was bierze może luteinę ?
 
Gosia i Mama B - witam nowe przyszłe mamusie
Madzia- z tego co wiem to luteina jest hormonem podtrzymującym wczesną ciążę, ja ją również biorę już 4 tygodnia i z tego co wiem sporo dziewczyn w ciąży w początkowym okresie ją bierze, także głowa do góry, trzymam kciuki
Veronique będzie ok-trzymam kciuki
 
witam a ja dziś nie mogłam wstać do pracy :angry:i nie poszłam . dobrze że jeszcze mam trochę urlopu.mam pytanko czy któraś z was bierze może luteinę ?

madzia ja biore lutke dowcipna 2 razy dziennie od poczatku kiedy lekarz stwierdzil wczesna ciaze i mam brac caly czas do nastepnej wizyty czyli 23 grudnia to bedzie 12 tyg wedlug om a wedlug usg 10...
 
Sicilpol. Dobrze, że jesteś juz znowu. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić co działo się w twojej głowie i sercu przez te dni. ale teraz będzie już tylko lepiej :-) Ściskam Cię mocno


Veronique Ja miałam wczoraj usg też o godzinie 15 :-) Myślę, że i wynik będzie równie udany :-)
 
Ostatnia edycja:
Witam nie napisze dzien dobry bo on to takich nie nalezy:-( rano znowu zobaczyłam w śluzie krew więc juz nie czekałam na cud tylko zadzwoniłam do swojego lekarza i pojechałam do szpitala pan dr zrobił mi usg krwiak zaczął sie odwarstwiać na szczęscie z dzidziulkiem wszystko ok no poza wysokim tętnem 179:szok: lekarz powiedział ze musiało sie niezle wkurzyć a ja cała sie aż trzęsłam i przyrzekałam mu na tej lezance, że to moja ostatnia ciąża prawie tam nie ryczałam uffff ..niezła ze mnie panikara:baffled: Dostałam EXACYL i Duphaston 3 razy dziennie no i leżec ile sie da tylko ,że u mnie zbtytnio sie NIE DA :no:
 
Witam wszystkie mamy.
Ne sposób nadrobić jak się nie zagląda regularnie ale nie daje rady regularnie bo jak w pracy jest szef to nie można a w domu zaraz jak siądę do kompa to młody chce grać albo coś oglądać. Normalnie wciągnęło go na dobre.
Jutro idę do ginekolożki na usg i w końcu usłyszę serduszko mojej kruszynki. Mam nadzieję:) Nie mogę się już doczekać, ale jakoś tak dziwnie się denerwuję.

sicilpol nie można tak przesadzać z tym zabranianiem wszystkiego ciężarnym. Wszystko z rozsądkiem a będzie dobrze. Pierwszy raz słyszę żeby nie można było jeść surowych owoców. Oczywiście trzeba myć ale przecież owoce i warzywa to witaminy.
Na pewno nie można pić alkoholu, jeść surowego mięsa, nie przesadzać z kawą i mocną herbatą.

Madzia rozumiem doskonale co to znaczy nie móc wstać do pracy. Niestety ja wstawać muszę bo urlopu nie mam a szef jeszcze nie wie o ciąży więc dopóki się dobrze czuję nie chcę brać zwolnienia. Jednak wczoraj to był dramat, nie mogłam zapanować nad oczami; same się zamykały.

margerita126
no to przeżyłaś chwilę grozy. Współczuję. Nie masz wyjścia musisz leżeć i się relaksować. Ale że tętno 179- no wkurzyło się maleństwo na dobre. Matka relaksuj się!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej kochane, jak dobrze pójdzie to tez bede lipcowa mamą, chociaż lekarz nie dał jeszcze terminu porodu, bo zawczesnie. Ide na druga wizyte 7.12. i mam nadzieje że bedzie ok. Ogólnie strasznie sie boje bo juz raz poroniłam w 10tyg. i niechcialabym żeby sie sytuacja ponowiła. ale w sumie mam dobre przeczucia bo się czuje całkiem innaczej niz przy ostatnim razie.

Ogólnie strasznie męczą mnie mdłości i co do tego mam pytanko czy macie jakis sprawdzony sposób na pozbycie się ich:-D:-):-D

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy:-D
 
Do góry