reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Miałam dzisiaj prasować (góra prania leży już od zeszłego tygodnia :eek:), ale zaczęło mnie bardzo boleć podbrzusze z lewej strony, promieniowało aż na nogę. To był taki ból coś jak na okres.
Ale się wystraszyłam!
Bolało z każdą chwilą mocniej, początkowo myślałam, że to skurcze przepowiadające, ale nie był to ból przerywany. Musiałam się położyć i jak usnęłam, to przeszło.

Miałyście coś podobnego?





 
reklama
Mnie wczoraj strasznie kłuło w lewym boku. Na dodatek nie mogłam spać w nocy i przewracałam się z boku na bok. Masakra. Człowiekowi chce się spać a pozycji sobie nie można znaleźć. Ale takich skurczów jak piszesz Niczkuś to nigdy nie miałam
 
Niczkuś, właśnie usiadłam do komputera żeby zapytać o to samo! Tylko że mnie boli jak na okres na całej szerokości tzn. dokładnie tam gdzie kiedyś była tylko macica (nie wiem czy jesno się wyraziłam) Też trochę się tym denerwuję, ale na szczęście brzuch mi nie twardnieje, ból zostaje tylko na dole i nie promieniuje do góry ani do krzyża, a w środę idę do lekarza to zapytam co to takiego. Na wszelki wypadek wzięłam drugą już dziś no-spę i prawie cały dzień przeleżałam...:sorry:
Może jednak któraś z Was miała to wcześniej i wie co nam dolega? Trochę się martwię czy to nie jakaś infekcja...
 
Niczkus, Antkowa - ja to cholerstwo mam juz od miesiaca (codziennie, czasem kilka razy na dzien) i z tego co wyczytalam to sa te skurcze przepowiadajace, ktore jesli ktos ma szczescie sa bezbolesne (Alvareza lub Braxtona-Hicksa). Nic na nie nie biore ale w czwartek ide do lekarza to go jeszcze zapytam.
 
Hej kobitki........

mnie również pobolewa w dole brzucha ale tylko rano jak pecherz mam pełny,jak zrobie sisiu to przechodzi.... zreszto to moja pierwsza ciaża i wszystko wydaje mi sie w miare normalne....ale najlepiej jak cos dolega to sie położyc i odpoczac....
pozdrawiam


 

Załączniki

  • zachod_slonca.jpg
    zachod_slonca.jpg
    19,8 KB · Wyświetleń: 19
witam wieczorową porą!
u nas pogoda znów sie popsuła, w dzień było w miarę, a teraz pada...buuuuu

Dziewczyny z tymi bólami to uważajcie lepiej... no bo polozna nam mowiła,ze na okres to boli jak sie poród ma zacząć, tyle,ze ten ból wtedy promieniuje az do kręgosłupa, wiec pewnie u Was to nic nie przepowiada,ale lepiej moze jak boli poleżec i sie skontaktować z lekarzem. Broń Boże nie panikję,tylko wiecie lepiej sie upewnić,ze nic sie nie dzieje,niż ma sie coś dziac...

a ja dziś tak z jedzeniem namieszałam -ciastka, orzeszki słone, lody Mc flury z kit katem i polewą czwekoladową, Nimm 2 żujki, a to są tylko przegryzki, a do tego jeszcze konkretne posiłki...tak juz dawno nie robiłam... więc musiałam sie napić Verdiny fix...i juz mi lepiej

zycze miłego wieczoru i pozdrawiam
 
Antkowa zapytaj najlepiej lekarza. Może to całkiem naturalne, ale lepiej się upewnić. U mnie miesiąc temu takie bóle wystąpiły, dokładnie takie jak miałam w czasie okresu. Nie czułam, żeby mi brzuch twardniał. Na szczęście na następny dzień miałam wizytę. Lekarka stwierdziła, że skróciła mi się szyjka do 1,5 cm, od razu założyła pessar, przepisła fenoterol, magnez, luteinę i leżenie. Powodem skrócenia szyjki były jakieś bakterie.
Póki co możesz zażyć magnez (jest bezpieczny w ciąży, a na taki ból bardzo pomaga). Na początku byłam bardzo wystraszona, ale myślę, że dobrze się stało, że od razu trafiłam do lekarza. Dla mnie to pierwsza ciąża i nie wiedziałam (nadal nie wiem) co jest całkiem normalne, a co nie, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. Bo tak naprawdę to nikto poza nami nie wie, co czujemy, jaki to ból, skurcze czy coś podobnego i w razie czego najwięcej zależy od nas.
Może to po prostu całkiem zwyczajne skurcze przepowiadające. U mnei ten ból wystąpił dużo wcześniej, bo w 28 tygodniu.
 
Antkowa, Niczkuś ja do tej pory miałam taki ból okresowy kilka razy i pytałam lekarza, a on powiedział, że to nic groźnego. Nie skróciła mi się szyjka ani niemiałam żadnego stanu zapalnego. Więc myślę, że to jakieś przepowiadające. Nie dopytałam go bo jakos tak jak nie zapiszę to mnie zawsze tak zagada, że zapominam co miałam pytać;-)
 
Ja też mam te bóle "okresowe". Na kontrolnym USG w ubiegłym tyg szyjka miała 4cm więc to chyba normalne na tym etapie ciąży. Ale nospę forte i tak łykam na wszelki wypadek.:tak:;-)


a ja dziś tak z jedzeniem namieszałam -ciastka, orzeszki słone, lody Mc flury z kit katem i polewą czwekoladową, Nimm 2 żujki, a to są tylko przegryzki, a do tego jeszcze konkretne posiłki...tak juz dawno nie robiłam... więc musiałam sie napić Verdiny fix...i juz mi lepiej

zycze miłego wieczoru i pozdrawiam

hehhe, super mix, ale ja mam podobne ciągi:-D:-D
napisz co to jest Verdina fix? to jakiś środek na lepsze trawienie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry