reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

ufff...ale naprodukowałyście...dwa dni mnie nie było i ciężko nadrobić.
ANIKA- ja nie wiem co ty bierzesz, ale ja też chce!!!!!!!..a propos...masz szczęście że Greenpeace zastało Cię w basenie a nie na plaży, bo mogli sie zorganizować i pomóc Ci wrócić do morza!
widze, że duzo z Was ma zakaz picia kafki...mój Gin stwierdził, że jedna puszczalska z mleczkiem nie zaszkodzi a przy moim ciśnieniu trupa(90/60) to nawet wskazane. Zresztą, niechby mój M powiedził, ze nie wolno mi czegos wypic lub zjeść...nie odważyłby się. Jak stwierdził odkad siedze na L4 i nie mam okazji się wyżyć jak to w pracy, jestem okropna. Buuu ja chce do pracy....
Teraz mój biedny M biega po osiedlowych sklepach, bo żoncia ma ochote na śliweczki w czekoladzie....Co mi tam te 5 na plusie..przy I ciązy skończyło sie na 22 kg...a może ja wcześniej przestałam sie ważyż?...nie pamiętam
 
reklama
Valija znam pare rodzin dwu i trzy jezycznych i z moich obserwacji wynika ze sprawdza sie to doskonale, nawet gdy rodzice nie znaja nawet wzajemnie swoich jezykow :tak: Np. moja znajoma mowi po chorwacku, jej maz po turecku a oboje rozmawiaja ze soba po niemiecku. Jak siedza przy jednym stole to dziecko odpowiada w kazdym jezyku do rodzica plus jak chce cos powiedziec na forum to plynnie po niemiecku cudnie to wyglada :-) Zasada jak napisalyscie: niech kazdy z rodzicow trzyma sie swojego ojczystego, zeby dziecko kojarzylo dany jezyk z osoba.

Swoja droga najwiekszy fenomen jaki widzialam to byly szef mojego meza - sam znal plynnie piec jezykow (Irlandczyk, mieszkal w Szwecji, firme zalozyl w Holandii, zone mial Francuzke dla ktorej nauczyl sie jezyka oprocz tego znal hiszpanski i portugalski (ten najmniej, ale dla swoich pracownikow caly czas sie uczyl)) z czego dzieci uzywaly biegle 4 jezkow (rodzenstwo 5 i 9 lat) z czego bardzo uwazaly, zeby mowic w jezyku, ktorego osoby w ich otoczeniu nie rozumialy- taki ich tajemny kod :-D
 
Rany jaka produkcja, no ja już powróciłam :-) siostra pojechała, nie nadrobię wszystkiego może chociaż z dnia dzisiejszego;-)
Witam nową mamusię
Anika współczuję pawików, ja już mam to z głowy chociaż jak zjem za dużo od razu zwracam... Hahaha no uśmiałam się za to potężnie z Kobiety walenia:-) powalasz mnie na łopatki :-D:-D:-D
kasiakom ja zawsze marzyłam żeby między moimi dzieciaczkami było 3 lata różnicy, no prawie się udało, będzie tak jak ja z moją siostrą 3,5 roku różnicy (no bez 2 miesięcy)
Sidorku zdrówka dla Ciebie i uważaj na siebie,niestety ten kryzys coraz bardziej nas dotyka, mój mężul może tego nie odczuwa w pracy ale za to odczuwamy to przy kilkumiesięcznej już probie sprzedania mieszkania i wzrastającej z dnia na dzień ratą kredytu... koszmar...
agorana ja miałam kiedyś okazję spróbować mięsko z renifera i foki ale nie skorzystałam z niej, jednak wolę te zwierzaczki oglądać a nie jeść:-)
monia ja się teraz czuję świetnie, kwitnąco wręcz :-)
No dobra Anika dawaj znać jak tam po wizycie, pewnie najpierw musisz ululać Tymka i zaraz do nas zajrzysz
Ja zmykam mojego lulać bo z kąpieli wylazł właśnie więc czas na bajeczki i kołysaneczki
 
Witam wieczorkiem :-)

Mężuś wybył z domku, więc komputer mój :happy: :happy: :happy:

Witam nowe mamuśki :-)

Co do balsamów nawilżających, to wydaje mi się, ze nie ma przeciwskazań do ich stosowania. Ja po raz kolejny polecam oliwkę (zwłaszcza w żelu, bo nie jest taka tłusta). Moja skóra jest świetnie nawilżona :tak:

Jeśli chodzi o rodzeństwo dla maleństwa, które siedzi w moim brzuszku, to jak najbardziej bym chciała. Zawsze marzyła mi się mała różnica wieku tak 2 lub 3 lata. Między mną i moimi braćmi jest 10 i 11 lat różnicy :baffled:. Jak będzie zobaczymy. Mój M też zawsze chciał mieć dwójkę, ale ostatnio mu sie odwidziało. Stwrerdził, że jestem zbym marudna w ciąży i on drugi raz przez to nie przebrnie :-D Zaproponował, ze możemy ewentualne adoptować drugie ;-)

Sidorek - życzę dużo, duuuuużo zdrówka. Faktycznie, tak jak dziewczyny wspominały, uważaj na siebie bo z grypskiem nie ma żartów, a zwłaszcza teraz, jak nie możemy zażywać pierwszych lepszych leków :baffled:.

Ja po mału robię sobie wyrko, obejrzę 'Na Wspólnej', kapu, kąpu i do łóżeczka. Może jakąś książeczkę lub gazetkę poczytam (ale najprawdopodobniej jak tylko przytulę glowę do podusi to odpłynę) ;-)

Dobrej, przespanej nocki Wam życzę i do juterka.
 
:szok: my mamy z M taki plan że po porodzie wkladka mireny na 5 latek, a potem bedziemy się nad drugim bejbisem zastanawiać, poza tym róznica wieku byłaby fajna, starsze dziecko byłoby na tyle duże i rozumne, zeby sie młodszym opiekować, w tym sensie ze nie bedzie o nie tak zazdrosne, mówie to z doswiadczenia bo u mnie z bratem są niecłae 3 lata roznicy i zawsze zylismy jak pies z kotem, teraz jest lepiej, ale to jeszcze nie to, choć w jego przypadku nie wiem czy w ogóle to będzie kiedyś to:-( taka mam teorie na temat różnicy wieku nie wiem czy sluszą, no ale, zycie zweryfikuje

Ja tak samo jak ty myślę więc dlatego dopiero teraz z m zdecydowaliśmy się na drugie, synek będzie miał prawie 5 lat jak się urodzi dzidziuś :tak: ale chyba na 3 się nie zdecyduję. Wiem że nie chciałabym aby Kacper był jedynakiem sama miałam byc jedynaczką ale jestem szcześckiwa że jednak ma dwei siostry ;-).

Ja brałam cilest i pomim straszni zaczełam puchnąć a trzy miesiące po odstawieniu byłam w ciąży. Mi pasowały tabsy cerazette ale to tylko dla kobiet które karmią super sie po nich czułam polecam dla mam, które bede karmic piersią i chca brac tabletki anty.

czesc dziewczyny, nie wiem czy nadrobie wszystkie strony :szok:, bo dawno nie wpadałam - pochorowała się najpierw moja rodzina, a teraz ja od 5 dni z gorączką. We wrocławiu panuje grypa - czy u Was podobnie...
Życzę zdrowia ja ostatnio chorowałam jeszcze teraz jestem na antybiotyku, bllleee idę połknąć tą wielką tabletkę :baffled:
 
Przejść przez ten dzisiejszy dzień to koszmar dla mnie...:sorry2: Czytam i czytam i już mnie oczy bolą.:sorry2:
Niestety od popołudnia łeb mi pęka i nawet procha brałam ale cały czas mnie męczy. :no:

Dziewczyny dziś pierwsze przygotowanie do remontu zaczynaliśmy. :happy:Zamówiłam sobie łóżeczko- hmm, kolor bardzo oczo-je..ny ale taki chcieliśmy.:-D Nie wiem jaki kolor ścian wybrać....Podłogi zresztą tez.:confused::baffled::confused::baffled: A jutro na zakupy trzeba iść....:crazy:
Może dlatego mnie już tyle czasu głowa boli, za dużo myślę i kombinuję.
I tak całości w tym miesiącu nie zrobimy bo przecież kasa trzyma!!! Grrrr
Ale to standardowy problem u mnie w domu od początku tego roku!!!:wściekła/y:


Chciałam coś do Waszych postów dopisać ale szczerze mówiąc straciłam wenę myślenia.:tak:;-) Wiem jedno, na jednym dziecku się na pewno nie skończy.....Zawsze parka mi się marzyła. Oczywiście syn i córeczka a jaka będzie kolejność to się okaże za niecały miesiąc:-)

Pozdrawiam Was cieplutko wieczorna porą życząc Wszystkim mamusia dużo zdrówka i pozytywnych myśli. :-)
 
Zmykam dziś, mam nadzieję, że u Aniki wszystko OK, i jutro nam zrelacjonuje wizytę i jej efekty:-)

dobranoc, pchły na noc....
 
Kochane dziewczyny, wzmocniłam się trochę - Waszymi zachęceniami no i wizytą u lekarza internisty jak na razie - wirusówka zaatakowała mocno, ale przecudowany lekarz (Dr Robert Sycz - pediatra który mnie przyjął bo taki ruch w interesie przez grypę) pochwalił mnie, że znosze lepiej niż się spodziewał i tylko teraz nie mogę dopóścic do przejscia w stany ostre zatok i oskrzeli. Poważnie pochwalił Bioparox, więc jeśli już na coś chcecie się decydowac to polecam za skutecznosc ten miejscowy antybiotyk

Jeśli chodzi o gin to ide na wizytę w czwartek i powiem wprost co się dzieje, w pracy powiedziałam, że nie wiem czy gin się zgodzi na takie rozwiazanie L4 do końca, bo okazuje się, że jest wiele przeciwwskazań - 1 lekarz jednorazowo moze wypisac tylko 3 m-ce zwolnienia, 2 potem trzeba isc do pracy czy jakoś tak no i 3 ZUS zwołuje komisje oceniającą wyniki badań - według ludzi w temacie. Dlatego L4 to nie taka łatwizna... Będzie co będzie - na pewno opisze Wam, może komuś się przyda na przyszłosc wiedza o takich sprawach

AAa dowiadywalam sie jeszcze o wynagrodzenia na L4 - to średnia z 12 m-cy która jest artmetyczną podstawy, co też nie jest atrakcyjne... ja miałam np. podst +prowizje....

Zmykam do łóżka... liczę, że jutro poczuje się lepiej i przypomnę sobie jak to jest oddychac przez nos :tak:

Buziaki

Iwon3004 to remont pokoju dla baby czy ogółu?
 
U mnie krwawy katar to codzienność,szczególnie rano. Czytałam,że przez hormony coś nie tak ze śluzówką i stąd te krwawienia. Podobno pomaga nawilżanie powietrza (np recznik na kaloryfer) i witaminka C:-)

Goteczka, doskonale Cie rozumiem, mnie ta reklama też przeraziła...

Valija, zazdroszczę takich widoków...ja ze swojego pokoju widzę ...cmentarz :baffled: Co do przewrażliwienia w ciąży,mam to samo, ale mimo wszystko kocham ten stan:-) uwielbiam się glaskac po coraz wiekszym brzuszku i wyobrazac sobie chwile,kiedy Malenstwo juz bedzie w moich ramionach..achhh...

Jeśli chodzi o języki,tatus tez pochodzi z innego kraju, wiec on bedzie mowil po rosyjsku, ja po polsku...z tym,że ja rozumiem rosyjski (gorzej z wysławianiem), a on świetnie zna polski...jak to rozwiązać u Was-nie mam pojęcia, ale jeśli mieszkacie w Polsce to polski i angielski,żeby mógł was oboje zrozumieć, jest najważniejszy.

Olcia, ja do tej pory badanie krwi miałam tylko raz, w pierwszych tygodniach ciąży i mój lekarz jakoś ode mnie nie chciał świeżych wyników na jutrzejszą wizytę. Dla własnego spokoju ducha idę jutro na własną rękę się przebadac

Sidorek,wracaj do zdrowia, mam nadzieje ze problemy w pracy tez jakos sie rozwiaza. Chociaz najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie byloby zwolnienie jednak moim zdaniem.

Agorana, kasiakom, ciekawe doświadczenia dla podniebienia;-) ja przez samą nazwę bym chyba nie przełknęła...

Sylwia, chyba nic tak dobrze nie nawilża skóry jak zwykła oliwka,a przy tym jest bezpieczna dla maluszka

Póki co ja zmykam spać, bo z rana kuj kuj mnie czeka...i nigdy wiecej nie moge dopuscic do takich zaleglosci! Nie bylo mnie 3 dni tutaj i mialam 3 godziny czytania:tak:
 
reklama
Sidorek niestety musimy pogodzić dwa w jednym bo nie mamy pola do popisu z metrami kwadratowymi:-:)-(

Tak więc robimy tak żeby było dobrze i dla Nas i dla dzidzi:-)
 
Do góry