reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

Witam z rana,

widzę, że wiele z lipcowych dzieciaczków będzie poliglotami:-):-):-)

Sidorek z L4 to niezupełnie tak jak piszesz, faktycznie lekarze nie wystawiają zwolnienia na całe 9 miesięcy:-) zazwyczaj wystawiają na 4 tygodnie, ale potem przedłużają je na kolejne 4, i następne, istotne w zwolnieniach jest to żeby zachować ich ciągłość! z tego też wzgledu jeżeli masz mieć tzw. zwolnienie do końca ciąży, nie powinnaś wracać nawet na parę dni do pracy, więc nie wiem skad ktoś wziął, to ze po 3 m-cach trzeba wrócić, a jeżeli chodzi o ZUS to Zus może ale nie musi zweryfikować poprawność twojego zwolnienia, wtedy np. odwiedzą cię w domu lub wezwą Twojego lekarza do wskazania przyczyn zwolnienia, jeżeli masz zwolnieni z zaleceniem "leżeć" to kontrole masz prawie jak w banku, natomiast jeżeli masz "może chodzić" to raczej nie wpadną:-) w końcu zwolnienie jest zwolnieniem od pracy a nie od życia;-)

jeżeli zaś chodzi o wymiar zasilku postaram się sprawdzic co z prowizjami, czy wchodzą w skład podstawy wymiary zasiłku, bo premie z tego co pamiętam tak.

zyczę Wam milego dnia, jeżeli uda mi sie do Was dziś zajrzeć to dopiero wieczorkiem:-)
 
reklama
witajcie z rana:-)

jadę niedługo do lekarza, no ale to tylko taka rutynowa kontrola, nie ma co liczyć na usg:-( ewentualnie na receptę i skierowanie na krew i mocz;-)
mam tylko nadzieję że ciśnienie będzie ok i waga też mnie nie zaszokuje;-)

pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia
 
Ostatnia edycja:
cześć kochane!
dziękuje za pamięć i to, że czekałyście na wieści :-) przepraszam że nie zajrzałam ale miałam popołudniowy zgrzyt z mężem, potem on okupował komputer a ja poszłam spać niemal równocześnie z Tymkiem. Czasami faceci zachowują się jak ostatnie burki! Dziś próbował obrócić to w żarty ale mi wcale nie do śmiechu.

Mam fasolkę buntowniczą, USG trwało prawie 30 minut a ona /on cały czas z podkurczonymi nogami i piętą w miejscu które interesowało Nas najbardziej!
Jak się już domyślacie NIE ZNAM PŁCI :-(
 
Hej dziewczynki, ja dziś miałam kiepską nockę, mąż grzejnik podkręcił chyba mu zimno było czy co. efekt taki że całą butlę wody przez noc opędzlowałam i latałam co chwila siku a o 5 już się definitywnie obudziłam, no ale za to godzinkę w wannie poleżałam o!
iwon to powodzenia przy remoncie życzę :-) my też będziemy musieli wykombinować coś z miejscem dla dzidzi, bo co prawda pokój dodatkowy mamy ale jakoś mi się nie uśmiecha na początku latać do dzidzi do osobnego pokoju więc łóżeczko postawimy w sypialni... a tu się zaczynają schody bo maleńką mamy... no ale damy radę ;-)
Anika już Ci pisałam najważniejsze że dzidzia zdrowa a ujawnić jeszcze się zdąży... a jak nie to widocznie tak ma być ;-)
robaczku udanej wizyty życzę
Ja spadam, ogarnąć mieszkanko i bawić się z dzieckiem. Miłego dnia
 
Witam w mroźny poranek, ;-)
Anika gratuluję udanej wizyty - ostatecznie w lipcu się dowiesz, ale ważne że zdrowa :tak:

dobrze że słońce za oknem to jakaś motywacja jest aby wyjść do pracy
;-).
 
Czeeeeeee

Jakie słońce Izka?;-) Cimno, zimno (-5 na termometrze), buro i ponuro, bleahhhh

Anika nu nu nu!! Żeby nie wpaść wczoraj i nie skrobnąć 2 słów:angry:, my tu pazury do krwi obgryzałyśmy z niepewności, kogo tam pod serduszkiem dźwigasz?:-p;-)
Przykro mi, że maluch się zabunkrował. Widocznie chce Ci zrobić niespodziankę. Podejrzewam, że to wstydliwa "dzycynka" (jak mówi moja Julka;-)):tak::-D

Madzia wanna o 5 rano? matko kochana:szok:, musieliby mnie wyławiać chyba, bo z pewnością spałabym dalej;-)

Robaczek trzymaj się i daj znać po wizycie:tak:. Ciekawa jestem jak Twoje ciśnienie.:tak:

kochanuś- jak tam nauka?;-):tak:


Idę podać młodej antybiotyk...
 
iwon zazdroszcze remontu :) My tez bedziemy dzielic pokoj z malenstwem ale remontu nie planuje. Nie moge nawet w domu poruszyc tego tematu... Moj M ma traume po ostatnim (calego mieszkania), ktory skonczyl sie w kwietniu 2008.
kochanus chyba chodzimy do jednego lekarza ;) Moj tez nie chce zadnych wynikow (mialam robione na samym poczatku ciazy) - stwierdzil, ze skoro wyniki byly dobre, to po co robic nowe (?!?) A ja cos czuje, ze jednak sie pogorszyly - np. mam bardzo slabe paznokcie (cale polamane) a na poczatku ciazy byly bardzo mocne i dlugie.
kasiakom - pocieszylas mnie z tym zwolnieniem - jestem na L4 od poczatku i nie mam zamiaru przerywac - na szczescie "moze chodzic" :)
Anika nie przejmuj sie mezem - powiem Ci w tajemnicy, ze to podgatunek ;) A maluch uparty - trudno - moze nastepnym razem pomacha nozkami :) Ja tez nie znam plci pomimo, ze bylam na bardzo nowoczesnym usg...
 
Witam wszystkie mamusie. Ktoś coś wspominał o słonku za oknem. U mnie szaro zimno i strasznie nieprzyjemnie aż sie nie chce z domu wychodzić. Jak ja już bym chciała wiosnę:sorry2: a tu podobno mrozy mają wrócić buuuuuuuuuuuu
Zbieram się i lecę na badanka , bo w poniedziałek już wizyta u gina i podglądanie maleństwa. Miłego dnia :-D
 
A ja cos czuje, ze jednak sie pogorszyly - np. mam bardzo slabe paznokcie (cale polamane) a na poczatku ciazy byly bardzo mocne i dlugie.
.

Mati a przyjmujesz witaminy? U moim przypadku odkąd zaczęłam łykać Feminatal to i paznokcie mi się wzmocniły. Teraz dodatkowo biorę magnez bo na pewno mam niedobór, drga mi jedna powieka co mnie strasznie denerwuje:-(
 
reklama
Witam się z rana jakoś nadrobiłam zaległości wczorajsze ja odleciałam razem z moja córka o 19 razem dobranockę obejrzałyśmy poszłam spać.
Anika szkoda ze twoja dzidziunia nie chciała pokazac co kryje między nozkami

Pozdrawiam
 
Do góry