reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

reklama
Rózne schematy rozliczania tygodni ciazy. ( zrobione przez Isis)

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

To z postu naszej administratorki Bestyji:p
 
witam sie i ja wieczorkiem:-):-)
nie bylo mnie dwa dni a tu taaaakie zaleglosci w czytaniu:-:)-(
jakos dalam rade;-):tak:
nie gadam z moim panem wiec do netu nie siadalam , bo musialabym goo porosic o niego:zawstydzona/y::zawstydzona/y: ateraz spi wiec nadrabiam...
wiecei co o n zrobil??????
quada sobie kupil:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

ee szkoda slow normalnie...



i chcialam cos jeszcze napisac ale juz nie pamietam:sorry2::sorry2:
mam straszna skleroze ostatnio:dry::dry:
 
Ostatnia edycja:
Ja także mam ostatnio coś z pamięcią
w pracy położyła gdzieś nożyczki aż dla męża w śmieciach kazałam grzebać były tylko papiery a gdzie były nożyczki umie w tylnej kieszeni spodni hehe :-D

Spadam dokończyc pazurki i idę spać. Miłej nocki dziewczy.
 
Ostatnia edycja:
Znowu sporo stron przybyło :-).

Dziewczyny, mi z tego testu wychodzi chłopak :-D :-D :-D. W sumie, to robiłam kilka podobnych testów i spoglądałam w jakies chińskie kalendarze i za każdym razem wychodzi synek :-) :-) :-). Zobaczymy, czy się sprawdzi :-D.

A tak poza tym, to wydaje mi się, ze dziś poczułam moją dzidzię :-). To moja pierwsza ciąża, więc mogę się tylko domyślać, że to to. Takiego dziwne uczucie, jakby mnie ktoś giglał czy muskał od środka podbrzusza, albo faktycznie, tak jak się mówi, takie trzepotanie skrzydeł motyla :-D :-D :-D. Kilka razy w ciągu dnia tak czułam przez jakieś 10-15 min. Myślicie, że mogę już czuć moje maleństwo :confused:. To dopiero 15 + 1 :confused:.

Życzę spokojnej i przespanej nocy :happy2:.
 
mamusiaM pewnie ze mozesz juz czuc:-):-)
ja juz czuje jakis czas, a to tez moja pierwsza ciaza:-D:-D
wazne jest to co sama czujesz i myslisz, bo to poprawia ci nastroj, i wogole, tak mowi moja mama:-p:-p
i dodaje tez ze jak zacznie tak naprawde kopacc, to juz nie bedziemy mialy watpliwosci bo bedziemy chodzic obolale:tak::tak::-D:-D
 
A ja jakos nie mam ochoty na spanie :confused:
Właśnie tv nam sie spitolił :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: co za złom nieh go szlak trafi - tzn juz trafił :dry:
Wiec wieczor z zmezem spedzamy on na jednym kompie ja na drugim.
Ehh chyba wlacze sobie jakiegos filmaka na kompa i sprubuje zasnac
Milej i spokojnej nocki wszyskim ;-)
 
reklama
mnie mdlości nadal męczą, ale przynajmniej już od jakichs 2 tyg. nie miałam żadnej randki z sedesem, co uwazam za duzy sukces, jak mysle o moich grudniowych przebojach.

a jeżeli chodzi o mdłosci po braniu witamin, moja lekarka sugerowala, zeby brac je po obiedzie, bo to wlasnie minimalizuje mdlości


Ja nadal wymiotuje, zwlaszcza po tabletkach. Jadlam juz o roznych porach, tez po jedzeniu, dzis nawet przed i potem mi tylko bylo szkoda obiadu, bo nawet rosol zwrocilam. Normalnie juz nie wiem co mam robic.
 
Do góry