reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

Sam no na pewno jest łatwiej. Przede wszytswkim dogadac się można już ze straszym:tak: I swoje potzreby załatwia sama:-D:-D No i na pewno przy maluszku Ci pomoże:tak:
Może ryba po grecku a nie rzymsku??? Bardzo pyszna, polecam:-)

Oli09 to oznacza, że jesteś w ciąży:-D Podwyższona teperatura utrzymuje się przez mniej więcej pierwsze 100 dni ciąży. Ja też cały czas mam około 37.4:tak:

MamusiaM dziękuję za komplement dla Marcelka:-)

Dosia no zobaczymy czy uda Ci się przełamac żeńska tradycję:-D U mnie sklolei jest męska:-) I też bym chciała ją przełamac:-D
 
reklama
Witam

Także popieram listę lipcówek i tak jak pisałam e mama po świętach założy ten wątek :tak:

Sam ja ma tak samo mały jak miał rok czy 2 to nie był taki fajny jak ma teraz te 4, raczej wtedy też go kochałam ale widzę że im on jest starszy tym więcej można z nim porozmawiać pobawić sie o i on jest teraz coraz bardziej samodzielny sam się myję, umie już sam zjeść i ubrać się, a czasmi nawet pomaga mi w codziennych obowiązkach ;-), a przy małym to jet dużo więcej pracy hehe ale teraz myslę że mój mały synek i mąż dużo mi pomogą i już niemogę się doczekać tej małej istotki

Byłam dziś w przychodni na bilansie z mały i były tez tam niemowlaki na szczepienaia ale słodziudkie jeden to taki naprawde mały był hehe tak się na nie zapatrzyłam że mam nadzieję że mi szybko minie te kilka miesięcy ;-):-D
 
witam wszystkie mamy no ja juz w pracy ale juz sie nieche pracowac no ale jeszcze 6 miesiecy :
Oli 09 witraj serdecznie w naszym cieplym gronie widaj jak bys byla w okolo 11 tygodniu gratulacje, nieplanowane ciaze daja wiecej radosci wydaje mi sie :-)
dbaj o siebie dobrze i cieplutko:tak:
Ola ale ci rzeczywiscie dobrze jak mozesz to korzystaj ja maz mowil po potem moze nie byc tyle czasu spokojnego:-)
 
Sam - myślę, że mogę Ci polecić przepis na rybkę ale na zimno:

Wiem, że jest to forum o ciąży i przepisy troszkę mogą tu nie pasować, ale może, któraś z Was akurat nabierze ochotę i spełni swoją ciążową zachciankę (odrobinę kwaśną) moim przepisem. Rybkę można przygotować dzień lub dwa dni wcześniej!!!

Potrzebujemy:
1kg pangi
1 słoik papryki konserwowej
1 sloik ogórków konserwowych
2 cebule

Marynata:
2 szkl wody
1/2 szkl oleju
2 łyżki octu
2 lyżki cukru
4 łyżki ketchupu pikantnego
4 łyżki ketchupu łagodnego
4 łyżki przecieru pomidorowego

Pangę należy przyprawić solą, pieprzem i obtoczyć w standardowej panierce. Usmażyć.
Aby przygotować marynatę należy połączyć wszystkie składniki i zagotować, odstawić do ostudzenia.
Pokroić w kostkę ogórki i paprykę, cebulkę posiekać i zeszklić. Połączyć te 3 produkty z ostygnietą marynatą. Rybkę układać w jakimś naczyniu dużym warstwowo i przekładać marynatą. Na koniec zalać tym co być może zostało. Gotowe danie należy włożyć do lodówki. Na następny dzień lub dwa jest najlepsze bo rybka przejdzie marynatą.
Polecam
 
Izabell 96 nawet nie wiesz jak to szybko zleci nie wiem jak tobie ale ta ciaza szybko mi leci moze dlatego ze to druga:-p
a z kolei na baby to rzeczywiscie chcialo by sie juz potrzymac w raczkach ale narazie musimy sie cieszyc naszymi wlasnymi emocjami baby w brzyszku to ruchy itp..:-)
 
Zadzwonilam dzisiaj do szpitala, w ktorym mam miec robione usg(bo minelo juz 1.5 tyg a ja jeszcze nie dostalam zawiadomienia kiedy mam sie zglosic) okazalo sie ze oni nie dadza mi terminu wizyty dopuki moj lekarz rodzinny nie potwierdzi ze mam juz ustalone spotkanie z polozna. Ja w ciezkim szoku, wiec pedze do lekarza a w recepcji mowia mi ze faktycznie przeoczyli i ze teraz mam miec wizyte na 14.01.09???! Okazalo sie ze maja nowa pania w recepcji i ona bidna nie wiedziala. Wsciekla bylam taka ze moglabym ja wlasnymi rekami udusic ale z drugiej strony zal mi sie zrobilo bidulki no i nic nie powiedzialam. Na szczescie nie musze czekac na wizyte z polozna aby miec zrobione usg, wiec czekam jak na szpilkach:yes:mam nadzieje przed Sw
Jakos tak mnie dzisiej energia rozpiera chyba po raz pierwszy od miesiaca:-)
 
moze mi sie cos pokickalo hah to zeczywiscie mialas dzionek pelen wrazen ale nie przejmuj sie ja mialam pierszy usg na 12 tygodni bo w canadzie takie saprocedury nie robia u nas wczesniej chyba ze jest cos nie tak, no ale powracajac do tematu poszlam na to skierowanie okazalo sie ze forme ktora przynioslam od lekarza byla nie ta co trzeba lekarz moj zla wypelnil to mi juz sie zagotowalo pozatym ta babka byla taka nie mila az sie potem rozplakalam -hormony wiec kompletnie cie roumie:wściekła/y:
 
Czesc Dziewczyny! Niedawno wrocilam od lekarza. Widzialam swoje malenstwo :))), ktore jest bardzo duze 52 mm, wiec z nozkami to bedzie jakies 10 cm. Z @ wychodzi, ze jestem w 11 tygodniu 6 dniu ciazy a z wielkosci malucha, ze w 12 tygodniu 3 dniu. To jest niemozliwe! Zawsze mialam bardzo regularne @ i jestem przekonana, ze maluch poczal sie w Dzien Nauczyciela :)) To chyba bedzie bardzo duze dziecko. Niestety nie zobaczylam jak sie rusza, bo spalo. No coz, tak to jest - jak sie tylko je i spi to potem nie ma co sie dziwic, ze takie duze ;)
 
reklama
Matylda! ja też dokładnie wiem kiedy 'zrobiliśmy' naszą fasolkę bo w tym miesiącu akurat mierzyłam tempkę i wiem kiedy miałam owulację a dzidzius też jest o tydzień i 2 dni starszy i ma ...oczywiście 58 mm (a nie jak wcześniej pisałam 58 cm!!!! :)))))))) - więc... takie 'cuda' zdarzają się
 
Ostatnia edycja:
Do góry