reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

Witam :-)

Ja dziś miałam duuuużo pracy w pracy ;-). Ale już się z tym uporałam i znalazłam chwilę, żeby do Was zajrzeć.

Muminka i Kręcona - witam Was serdecznie :-) :-) :-) .

robaczku - ja niestety nie mogę Ci pomóc w sprawie zasiłku na bezrobociu. Ja dziś dostałam od szefa nową umowę, już na czas określony do końca maja. Czyli przedłuży mi się później do dnia porodu i zasiłek macierzyński powinnam dostać. Do niedawna żyłam w dużym stresie co będzie jak dziewczyna, którą zastępuję wróci do pracy i moja dotychczasowa umowa na zastępstwo wygaśnie.

iwon3004
- nie jestem pewna, ale jeśli zostaniesz zwolniona z pracy wskutek upadłości czy likwidacji Twojego zakładu pracy, powinien Ci przysługiwać jakiś zasiłek do dnia porodu i później zasiłek macierzyński. Jeśli miałaś normalna umowę o pracę, bądź umowę na czas próbny lub określony, która wygasłaby po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Musiałabyś się w ZUsie zorientować jak to jest.

Monia_Lipec2009 - ja wstaję w nocy do toalety, ale na szczęscie tylko raz czy dwa razy. Dzisiejsza nocka była przespana beż żadnego wstawania :-).

Kręcona - mnie też od jakiegoś czasu pobolewał brzuch, tak, jakbym dzień wcześniej zrobiła ze sto brzuszków :baffled:. Taki był napięty i oberwany.Marwiłam się, czy z dzidzią wszystko OK, ale w pon na USG okazało się że jest wszystko OK. Lekarz kazał mi brać magnez, który powinien te skurcze zlikwidować. I jakby mnie mocno bolało, to mogę doraźnie zażywać No-spe.

Kończę pracę na dziś, lecę na zakupy, ugotować obiadek a później w odwiedziny do kuzynki i mojego kochanego 10-cio miesięczxnego Chrzesniaka :-) :-) :-).
 
reklama
dzięki dziewczyny, mi tez nawet nawet choć pierwotnie (i na opakowaniu) miał być bardziej w platynę :-D teraz mam kolor nie do podrobienia :-D
 
Robaczek Nie wiem czy do końca dobrze zrozumiałam problem ale: Jeśli przysługuje ci zasiłek to nie mogą ci go nie dać bo jesteś w ciąży. No i tak jak napisałaś automatyczne przedłuży ci się na okres macierzyńskiego.
 
Impresja
ja wczoraj też zażyłam apap, pierwszy raz od początku ciąży ale ból był już nie do wytrzymania

ja nie wiem z jakiej wagi startowałam ale przytyłam najwięcej na samym początku jak zmienił mi się tryb życia, zostałam bez pracy gdzie byłam cały dzień na nogach i siedzę w domu i często zdarza mi się leżeć, teraz jakoś bardzo nie tyję ale ogólnie to mam pewnie z 5 kg na plus:baffled: nawet nie chcę myśleć co będzie dalej

a ja się nie mogę doczekać lipca a le to pierwsze dziecko więc pewnie nie do końca wiem w co się pakuję;-);-)

ja miałam bóle brzucha i jak na usg wyszło że mam przykurczoną macicę to też mi lekarka zaleciła brać magnez

Mama Helenki
tylko że prawo do zasiłku nabędę od marca jak już pisałam mam 3miesięczną karę za to że z poprzedniej pracy zwolniłam się sama i nie wiem czy to nie zmienia sprawy:confused:

dziś powiedziałam w domu ze chcę wolny pokój zagospodarować dla dziecka i moja siostra dziwnie zareagowała na to że chcę dziecko z pokoju wyrzucić:confused: no ale co w tym dziwnego ze jak będzie miało kilka miesiecy to chcę aby zaczęło sypiać w swoim pokoju, ona mieszkała długo w pokoju z dziećmi no ale wtedy nie było warunków żeby było inaczej, i był problem z dziećmi żeby się nauczyły spać w swoich pokojach jak już miały po 3-4lata bo dopiero wtedy były dodatkowe pokoje
przecież nie znaczy to ze będę wyrodną matką:szok:
 
reklama
Anika ja zawsze marzyłam o takim kolorze włosów, bo nie są białe tylko wyglądają jak naturalny blond. Z racji tego, że mam ciemny brąz to tylko robię pasemka nie mam odwagi na taki kolor. Ale Ty serio wyglądasz świetnie w nim.

Mi się oko przymkło na 'Modzie na sukces' jaka szkoda:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
Nudzi mi się strasznie. Jutro idę znów pilnować Tobiaszka z pewnością da mi popalić ale staram się go już nie dżwigać, bo później brzuch mnie boli.
 
Do góry