reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2009

witam Dziewczyny :-)
ja mam termin na 7 lipca, jak narazie sie ciesze ze jest wszystko w porzadku oprocz tego ze cos tam z lozyskiem nie tak i musze duuuzo odpoczywac
usg mojego dzidziusia jest na forum "Po wizycie u gina + USG i wyniki badań"
pozdrawiam w to sniezne piatkowe poludnie :happy:
 
reklama
u mnie też spadł śnieg ale że jest na plusie to na chdnikach chlapa i błoto.
ehhh miałam iść dziś do gina a tu dzwonie do niej i nie przyjmóje dziś bo się rozchorowała ale się wkurzyłam :crazy: a przed świętani niewiem czy się wyrobie żeby do niej iść ehh chyba zrezygnuje z wizyt u prywatnego i poczekam do 05,01 na wizytę :dry:
 
Strzelczyk my też chcieliśmy wcześniej, ale na każde pytania odpowiadaliśmy że wszystko w swoim czasie, by nie było ciągłych pytać czy już :tak: teraz niespodzianka będzie świąteczna:)
 
Hej Dziewczyny :-)

Witam was serdecznie w dniu dzisiejszym ;-). Niestety u mnie śniegu brak :dry:. Gdyby nie świąteczne piosenki w radiu, to nie czułabym tego, ze Boże Narodzenie tuż, tuż.

Przed chwilką dzwoniłam umówić się na pierwsze badania prenatalne, termin mam na 06.01.09. Dopiero 5 stycznia dowiem się, czy wykonają mi to badanie na kasę chorych czy będę musiała zapłacić. Koszt trochę mnie powalił - 250 zł :szok:. Ale co zrobić... Poczekamy, zobaczymy :happy:.

Witam nowe mamy lipcowe :-)
 
MamusiaM czemu chcesz mieć robione badania prenatalne?
Z tego co kiedyś czytałam to te badania są refundowane w przypadku gdy np pierwsze dziecko jest niepełnosprawne lub gdy są jakieś nieprawidłowości
 
Hmmm, moja pani gin kieruje wszystkich swoich pacjentów na to badanie. Ona przyjmuje w prywatnej przychodni ale na NFZ i teraz zależy, czy ta przychodnia podpisze jakieś papierki, żeby to badanie było refundowane. Na ten rok tak mieli, ale nie wiadomo jak będzie w 2009. To jest pierwsze prenatalne, nie wiem, czy oni tak nie określają po prostu tego dokładniejszego USG, takiego jak miała goteczka.W każdym razie muszę to badanie zrobić między 12 a 14 tygodniem.
 
z tego co wiem to USG to genetyczne też jest traktowane jako badanie prenatalne bo służy właśnie wykryciu ew. 'niedociągnięć' dzidzi.
a jeżeli chodzi o cd. to ... ja nie mam dziecka niepełnosprawnego - bo dzieci nie mam (przynajmniej tych narodzonych ;-) ) w ogóle, ale dostałam skierowanie na jedno z badań prenatalnych - dokładnie test PAPP-A
i ten test jest właśnie refundowany - chodzi o ewentualne wykrycie zwiększonego PRAWDOPODOBIEŃSTWA wad genetycznych. Skierowanie na to dostaje się (również od lekarza prywatnego) gdy np. w USG genetycznym występuje jakaś nieprawidłowość (przezierność karkowa, kość nosowa lub niedomykalność zastawki). W moim wypadku wystąpiła właśnie wspomniana niedomykalność która ostatecznie okazała się wynikać z wczesnego wieku dzidzi i już jest ok ale test wykonałam i czekam na wyniki
 
Ostatnia edycja:
witam wszystkie mamusie te przyszle i terazniejsze w piatek.
Wyobrazcie sobie ze u nas w canadzie tyle napadalo sniegu i dalej pada ma spasc 20-30 cm sniegu a jest jtz prawie po kolana poprostu swietnie przed samimi swietami:-)
Fajnie sobie siedziec w domku przy kominku i tak patrzec przez okno na ten pieknie pruszacy sniezek.:happy:
A to jeszcze nie koniec nastepne tyle ma spasc po weekendzie,
MamusiaM : czytam tak wiadomosci i powiem wam ze dziwie sie ze w polsce prawie za wszystko trzeba placic. U nas to badanie pomiedzy 11-14 tygodniem jest pokrywane przez rzad, wszystkie badania usg, pobierania krwi, nawet jak bys chciala zrobic to badanie na wykrycie down syndrom z ta igla przez brzuch.Pod tym wzgledem to mamy zeczywiscie dobrze.
Witam wszystkie nowe lipcowki ;-)
 
Cześć Dziewczyny
Jestem już w domku po zabiegu. Wszystko poszło dobrze...jak można tak powiedzieć...
Jestem trochę otumaniona po narkozie i jeszcze chyba tak naprawdę nie dochodzi do mnie że pożegnałam się dzisiaj z naszą fasolką...
Czuję się jak na lekach uspokajających...

Ale wierzę że już niedługo będziemy cieszyć się naszym maleństwem...
Idę się położyć, odpocząć

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie miłe słowa !!! jesteście cudowne !!!

Cieszę się że u Was wszystko w porządku i cały czas trzymam kciuki i jestem z Wami !!!

Będę Was tutaj odwiedzać.

Miłego weekendu.
 
reklama
Anetka_83 odpoczywaj teraz duzo i sie nie wysilaj a z tego co pamietam to dzwigac nie wolno po takich zabiegach wiec sprzatanie swiateczne i zakupy zostaw mężowi
pozdrawiam i zdrowiej szybko
 
Do góry