reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipiec 2009

reklama
Lucy
To juz moja druga ciąża na wyspach powiem Ci ze opieka różni sie faktycznie nico o tej w Polsce ale na pewno nie zaniedbują przyszłych mam:):):)Na pierwsza wizytę idziesz na początku a później dopiero w 20 tygodniu....oczywiście w ramach czegoś na podobe naszej kasy chorych.jeżeli oczywiscie masz ochotę możesz częściej odwiedzać lekarza odpalanie oczywiscie...
El@83
Co do witaminek to polecam "Pregnacare" koszt ok 10euro i dostępne w każdej aptece.Sama wyprobowałam na sobie.Pozdrawiam
 
Witaj Camelka, nowa mamusiu lipcowa.

Co do witamin, to od pięciu miesięcy biorę kwas foliowy, a po trzecim miesiącu mam zmienić na CENTRUM MATERNA
 
Witajcie drogie mamusie- forumowiczki :)
ja 13.11 odkryłam dwie magiczne kreseczki.
Jestem po jednej wizycie i po USG i wynika że póki co odpukać maleństwo się rozwija, ma pół centymetra a tętno jego to 180 :)
Fantastycznie było zobaczyć to maleństwo na monitorze i pomimo że nie planowane to już bardzo kochane.
Będzie to nasze pierwsze dziecko i oczywiście mam tysiące obaw jak to będzie czy donoszę i czy będzie zdrowe.
Mam nadzieję że z czasem miną mi te obawy i zacznę myśleć pozytywnie.
Fakt jest taki, że mam dosyć dużo stresów ostatnio i to dodatkowo pogłębia moje obawy bo raczej nalezę do ludzi którzy wszystkim się martwią niestety :baffled:
A ponieważ nie dawno zwolniłam się z pracy i pracuje tylko mój mąż a mamy spory kredyt to strasznie się martwię, że nie damy rady :no: a na pomoc możemy tylko liczyć ze strony mojej mamy która jest wdową więc za wiele nie może.
teściowie maja wszystko gdzieś.....
Co do moich objawów to strasznie męczą mnie mdłości calodniowe.
Już czasem ledwie przez nie żyje ale żyje bo naszczeście nie wymiotuje :dry:
Witam na lipcówkach, mam nadzieję że szybko znajdziesz dobrą pracę ;-)
No czeeeeeeść dziewczyny :-)
Strasznie długo mnie nie było, mam nadzieję że mnie jeszcze pamiętacie hi hi.
Mimo najszczerszych chęci nawet nie spróbuję nadrobic wszystkiego co w tym czasie naskrobałyście, wybaczcie. Tak sobie troszkę przejrzałam co by się zorientować.
U mnie jako tako. O czym juz pisałam to jesteśmy w dość trudnej sytuacji teraz , bo z okazji kyzysu gospodarczego firma w której mąż pracował (miał naprawdę świetną pod każdym względem pracę) upadła,. :-( A jako, że ma zawód jaki ma (architekt) to pracy naprawdę jest stosunkowo niewiele i jest że tak to ujmę bardzo
Impresja, Madziulka, Kaska74, TomTom, Goteczka, Sylwia i wszystkie pozostałe :happy2: Pozdrawiam!
Ja pamiętam :-). Mam nadzieję że mąż szybko znajdzie dobrą prace z której bedzie zadowolony, trzymam kciuki :tak:
Ja po wizycie u lekarza, na szczęście osłuchowo nie jest źle. Mam się wygrzać w łóżku, mam zwolnienie do końca tygodnie.
Mnie dziś mdłości ominęły:sorry2:, ale mąż umówił się z kolegą na piwo w domu. Na pewno przyniosą chipsy i coś wciągnę:zawstydzona/y:. Głupia baba ze mnie;-).
Zaczęłam dziś dokumentację fotograficzną ciążową i oto mój brzuszek w 9 tc.
0131aa5f000a9f44.jpg
Ale śliczny brzuszek u mnie jeszcze nic nie widać :rofl2::-D:rofl2::-D
hello dziewczynki pozdrawiam wszystkich mam pytanko jestem w 8 tygodniu ciazy i tragicznie sie mnie trzymaja wszystkie virusy miedzy innymi grypa to chyba standardowe przy tej pogodzie ale to nie takie zle jak na weekend dostlam takiego bolu gardla napewno to jest angina nie moge przelykac :dry::-)
Witam ja ma jeden sprawdzony na sobie sposób na gardło jak tylko zaczyna coś boleć to pije taką miksturkę to jest przepis pól soku z wyciśniętej cytryny i 3 łyżeczki miodu trzeba oczywiście to wymieszać, ja pije kiedy się da wiec przeważnie trzy razy dziennie mi pomaga po 3 dniach picia takiej miksturki bólu gardła nie ma polecam :-):-):-). Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.


witam ponownie wszystkie nowe i te juz bedace na forum mamusie :-)

dziewczyny wlasnie co z tymi witaminami???
biezecie jakies, sa on wskazane?
w odpowiedzi na to pytanie u mojego irlandzkiego lekarza uzyskalam
"nic mi o tym niewiadmo..":confused::szok:
Ja osobiście biorę tylko kwas foliowy a po pierwszych badaniach krwi zobaczę jeśli wyniki będą słabe wtedy pomyśle o jakiś dodatkowych witaminach.
 
Cześć Dziewczyny!

Gratuluję wszystkim nowym dziewczynom fasolek i życzę spokojnych 9 miesięcy!:tak:

Ja jak narazie sie wypisuję z wątku (wszystko opisałam na dolegliwościach ciążowych), jak dobrze pójdzie to może dołączę do sierpniówek.
Będę Was podczytywała bo naprawdę jest tubardzo miła atmosfera.

Życzę Wszystkim zdrowych dzieciaczków i mniej dolegliwości ;-)
 
SAM sliczny brzuszek .Gratuluje..
Ja mam dzis faze na kapuste kwaszona...mniam
No i odebralam dzis wyniki badac i niestety mam anemie.
 
betiinka nie wiem czy to Cię pocieszy ale ja też taka...anemiczna jestem :-) niby mam ilość czerwonych krwinek dobrą ale mam je za małe, za mało wysycone tlenem, zbyt wiele krwinek w różnym wieku, za mało hemoglobiny i żelazo w dolnej granicy normy choc cały czas je pożeram.

Nie znam szczegółów twoich wyników ale... myślę, że nie ma się co martwić na zapas - zdrowa dieta - trochę wsparcia żelazowego i będzie ok
 
Witam wszystkie lipcowki :-)
Przyjmiecie do swego grona jeszcze jedna?:zawstydzona/y:
co to ma tyle pytan, smutkow i tyle radosci...
i dlatego szuka tu wirtualnych psiapsiólek i taką samą
obiecuje byc dla was.
trzymam za nas wszystkie kciukasy, ze w lipcu wszystkie pochwalimy sie naszymi skarbenkami slicznymi i zdrowymi:-)
 
reklama
witaj witaj przyszłamam'o :-D każda lipcóweczka (i nie tylko) jest mile widziana w tym gronie i myślę, że ilością swoich niespokojnych myśli i tak nie przebijesz nas wszystkich ;-)a miłe wsparcie z Twojej strony też będzie mile widziane. Więc... żal się i chwal!
 
Do góry